Atgriezties pie raksta

Četras pašvaldības paraksta vēstuli politiskajām partijām

7. septembrī Ogres novada pašvaldībā Ogres, Ērgļu, Ropažu un Mālpils pašvaldības domes vadītāji parakstīja kopīgu vēstuli "Par P4 posma asfaltēšanu 2019. gada un 2020. gada valsts budžetu ietvaros", kas adresēta politiskajām partijām, kuras startēs 13. Saeimas vēlēšanās.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja kolēģus, ka Ogres, Ērgļu, Ropažu un Mālpils pašvaldību vadītāju tikšanās organizēta ar mērķi kopīgi risināt visiem sāpīgu jautājumu – Kangaru ceļa sakārtošana.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs atgādināja, ka savulaik Latvijas valdība pieņēma lēmumu likvidēt dzelzceļa satiksmi uz Ērgļiem, iedzīvotājiem solot no Rīgas līdz Ērgļiem izbūvēt asfaltētu ceļu. Šī ceļa izbūvē ieguldīti vairāk nekā 100 miljoni eiro, bet tieši pār Kangaru kalniem palikuši neizbūvēti 9,3 km.


"Kangaru ceļa izbūvi ir iespējams īstenot - nepieciešams politisks lēmums, ka tuvāko gadu laikā valsts budžetā šī ceļa projektēšanai un izbūvei tiks paredzēti līdzekļi," uzsvēra E.Helmanis. "Kopīgi parakstīto vēstuli nosūtīsim visām politiskajām partijām, kas startē 13. Saeimas vēlēšanās, noskaidrojot, vai šī jautājuma risināšana ietilpst viņu plānos un vai viņi to risinās, ja iekļūs Saeimā. Mūsu parakstītās vēstules teksts tiks publicēts vietējos laikrakstos, publicēsim arī šo partiju viedokli – vai viņus interesē mūsu iedzīvotāju problēmas un vajadzības."


Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis apstiprināja, ka autoceļa P4 Rīga – Ērgļi Kangaru ceļa sliktais stāvoklis daudzos rada izbrīnu un neizpratni un ikdienā sagādā neērtības ne tikai iedzīvotājiem, bet arī uzņēmējiem un pasažieru pārvadātājiem. "Tas nav apspriežams jautājums, šo ceļa posmu ir nepieciešams noasfaltēt," parakstot vēstuli, uzsvēra G.Velcis.


Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus atzina, ka Ropažu novada iedzīvotāji šī ceļa sakārtošanu gaida no 2009. gada, bet līdz šim darbi ir atlikti. "Šodien esam sanākuši, lai uzrunātu partijas un noskaidrotu viņu viedokli šī projekta tālākai virzībai," sacīja Z.Blaus.


Arī Mālpils novada domes priekšsēdētāja Solvita Strausa pauda atbalstu Ogres iniciatīvai. "Šī jautājuma risināšana ir būtiska ne tikai tuvākajiem, bet arī visiem apkārtējiem novadiem. Lai arī šis ceļš tieši neskar Mālpils novadu, tomēr mūsu uzņēmējiem šis ceļa posms ir būtisks. Pie mums attīstās tāda uzņēmējdarbība, kas ir ar starptautisku kapitālu. Risinot jautājumu par darba vietām un citiem uzņēmējdarbībai svarīgiem jautājumiem, būtiski, kāda ir pieejamā infrastruktūra," savu viedokli pauda S.Strausa. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42249

2018. gada 7. septembrī, 15:33, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet