Atgriezties pie raksta

Ogrē un Ķegumā Sociālajam dienestam palīdz Samariešu apvienība Foto

11.septembrī Ogrē, Grīvas prospektā 4, Latvijas Samariešu apvienība prezentēja telpas un iepazīstināja ar savas darbības principiem un iespējām. 

Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš atzina, ka dienests aug un pieņemas spēkā un kļūst vai neiespējami izsekot līdzi tam, kas notiek katrā konkrētā vietā ikdienā. 


Viesturs Kleinbergs, "Samariešu atbalsts mājās" dienesta vadītājs, atceroties, kā dienests veidojies, pastāstīja, ka pirms 5 gadiem radusies ideja, ka vajag nodrošināt aprūpi mājās ne tikai tiem cilvēkiem, kuri dzīvo, piemēram, labiekārtotos dzīvokļos pilsētās, bet arī lauku iedzīvotājiem, kur ikdienā nepieciešama malka, bet ūdens jānes no akas.


Šobrīd "Samariešu atbalsta mājās" dienestam ir 6 automašīnas, bet pie Ogres, Ķeguma un Skrīveru novadu iedzīvotājiem palīgā braukuši ar automašīnu no Jelgavas novada, tāpēc nu tiek būvēta vēl viena, lai pakalpojumu sniegšana nebūtu tik laikietilpīga. 


Aprūpes automašīnā ir veļasmašīna, gāzes plīts, duša, tualetes pods, arī pēdu aprūpes iekārta. Parasti pie klienta dodas divi cilvēki. Viens rūpējas par personas higiēnu: palīdz nomazgāties, apgriež matus, aprūpē pēdas, izmazgā veļu, otrs pa to laiku izdara kādus lielākus mājas darbus, ar ko pats cilvēks netiek galā. 


Latvijas Samariešu apvienības Vidusdaugavas nodaļas vadītāja Ludmila Ozola, kura koordinē dienesta darbu Ogres, Ķeguma un Skrīveru novados, skaidro, ka šobrīd Ogres novadā samariešiem ir 3 darbinieki, kuri sniedz aprūpi mājās, bet, lai pie aprūpes tiktu, vispirms jāvēršas pie Ogres novada Sociālā dienesta, kur, izvērtējot konkrēto situāciju, novērtē, kāda veida palīdzība cilvēkam vajadzīga.


"Mēs esam tie, kas Sociālajam dienestam palīdz. Mēs esam izpildītāji," norāda L.Ozola.


Katrs no klātesošajiem saņēma papīra lapiņu, uz kuras varēja paust savus vēlējumus Samariešu apvienības pakalpojumu centram Ogrē un iesiet tos A.Bērziņa dāvātajā palmā, kas rotās dienesta telpas un atgādinās te par sākumu. 


Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa priecājās par telpām, kurās Samariešu apvienība Ogrē atrodas, pateicās par kopīgo sadarbību šobrīd un vēlēja veiksmi turpmāk. Arī kolēģi no citiem sociālajiem dienestiem samariešiem vēlēja spēku, attīstību un izturību.


"Tas ir ļoti labs pakalpojums, īpaši lauku apvidos, kur nepieciešamas speciālās mašīnas – lielie busiņi, kas piebrauc uz vietas. Tas ir ļoti liels atbalsts lauku iedzīvotājiem," zina teikt Ķeguma novada Sociālā dienesta vadītāja Gundega Tumpele, kura šāda veida pakalpojumus, kurus Latvijā sniedz Samariešu apvienība, redzējusi darbojamies Zviedrijā un Vācijā. Piemēram, Zviedrijā, ja cilvēks nokļūst slimnīcā un ir redzams, ka pēc tās viņam būs kādas īpašas vajadzības, tad dienesti jau savlaicīgi viņa mājā izveido atbilstošu vidi un nodrošina aprūpētāju, lai ģimenei cilvēks nebūtu par nastu. 


Finansējumu pakalpojumu sniegšanai sadarbības gadījumā ar Samariešu apvienību  nodrošina katra novada Sociālais dienests. Ir arī atsevišķi gadījumi, kad klients maksā pats. 


Līdz šim Ogres novadā Samariešu dienesta pakalpojumi sniegti ap 50 cilvēkiem. Dienā tie var būt 4 – 6 cilvēki. Vidēji pie klienta tiekot aizvadītas 1 līdz 3 stundas. Protams, ka pirmajā reizē process parasti ir ilgāks. 


Kāda izskatās pilnībā aprīkota automašīna un kas tajā iekšā, to Latvijas Samariešu apvienības Vidusdaugavas nodaļas vadītāja solīja parādīt kādā citā reizē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42267

2018. gada 11. septembrī, 20:40, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

bertina03 • 2018. gada 4. oktobrī, 19:02
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com whatsapp numurs: whatsapp numurs: +33756874868 Paldies
mācītājs • 2018. gada 12. septembrī, 10:00
Nu ja, tagadējais mēris Ķegumā ir mežazagļa atvase, abi ar papu nu izzog pašvaldības kasi, tā ka pašvaldībai neatliek ne grasis, ko pabalstīt likteņa pabērnus. Labi ka ir tādi samarieši!
Nika • 2018. gada 11. septembrī, 22:39
Prieks par katru labo gribu palīdzēt citiem!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet