Atgriezties pie raksta

Ja aiz dzīvokļa sienas ir atkritumu konteineru laukums Foto

Paraudzīties, kas notiek mājas galā Mālkalnes prospektā 21, Ogrē, portālu "OgreNet.lv" uzaicināja iedzīvotāji, meklējot risinājumu savām nedienām.

"Vai ir iespēja palīdzēt Mālkalnes mājas 21 pēdējās kāpņu telpas iedzīvotājiem?" rakstīts vēstulē. "Neņemot vērā mūsu kāpņu telpas iedzīvotāju iebildumus, jo tas skar vairāk mūsu kāpņu telpu, tika novietoti atkritumu konteineri gandrīz pie mājas sienas, netālu no logiem."


Saistošajos noteikumos Nr.14/2012 "Par atkritumu apsaimniekošanu Ogres novadā", cita starpā teikts, ka atkritumu konteineru novietošanas vietas saskaņojamas ar nekustamā īpašuma īpašnieku, lietotāju, valdītāju vai apsaimniekotāju.


Ļevs Volkovs, dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības "Mālkalnes māja" valdes priekšsēdētājs (māja atrodas iepriekš minētajā adresē) norāda, ka atkritumu konteineru vietas izvēle ir pašu mājas iedzīvotāju lēmums, un īsumā iepazīstina ar vēsturi: "Kooperatīvs nodibināts 1999.gadā. 1999.gadā mēs esam atdalījušies no "Mālkalnes" [Ogres novada pašvaldības aģentūra (p/a) "Mālkalne"] un saimniekojam paši. Mājā ir 85 dzīvokļi."


Ļ.Volkovs atzīst, ka līdz šī gada augustam trīs gadus bijušas problēmas ar lielgabarītu atkritumu izvešanu dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības statusa dēļ. Bijis laiks, kad šādām vajadzībām pasūtīts pat lielgabarīta atkritumu konteiners, kurš mājas priekšā turēts, kamēr pilns. Agrāk arī sadzīves atkritumu konteineri atradušies citā vietā – mājas fasādes pusē, kas nav apmierinājis lielu daļu mājas iedzīvotāju, tādēļ izvēlēta vieta, kur konteineri atrodas šobrīd.


Nesen notikusī Ogres novada p/a "Ogres namsaimnieks" reorganizācija lielgabarīta atkritumu problēmu šajā namā vismaz daļēji atrisinājusi, jo nu traktors pirmdienās izmestās mēbeles un citas vairs nevajadzīgās iedzīves lietas savāc un aizved. Ja iedzīvotāji savu dzīvokli kopj citā dienā, jārēķinās ar malējās kāpņu telpas iedzīvotāju iebildumiem, kuriem teju nedēļu jādzīvo blakus citiem vairs nevajadzīgām lietām.


Mālkalnes prospekta 21 mājas galā atkritumu konteineru laukumā pavisam ir 5 atkritumu konteineri – 2 nešķirotiem sadzīves atkritumiem, 3 – šķirotiem (stikls, plastmasa, papīrs). Ja ārā metams kas lielāks, to parasti novieto pie mājas gala sienas, lai gaida izvešanas dienu. 


Jāpiekrīt vēstules rakstītājiem, ka skats pirmdienas rītā nebija patīkams. "… kā dzīvot cilvēkiem, kuri maksā, – mušas, smaka, netīrumi," tāds ir uzdotais jautājums.


Konteineru laukums ir kopīgs divām mājām – Mālkalnes prospekta 21. un 23.mājas iedzīvotājiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42277

2018. gada 13. septembrī, 00:11, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

bertina03 • 2018. gada 4. oktobrī, 19:03
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com whatsapp numurs: whatsapp numurs: +33756874868 Paldies
Ieva • 2018. gada 14. septembrī, 11:49
Mūsējie arī ir pārbāzti,un ir arī kur šķirot,bet ir cilvēki kas vienalga met kā pagadās. Un svētdienas rītos mosties no tā nenormālā skaļuma 6 no rīta,patiešām nav patīkami... Citi laiki nav iespējami?....
21Iedzīvotāja • 2018. gada 14. septembrī, 10:33
Labdien! Runājot par miskastēm agrāk bija 3 lielās ikdienas miskastes uz divām mājām, bet nešķirojamās kur bērām visu kopā tagad ir mazās miskastes uz 2.mājām šķirojamās tas ir ļoti jauki es domāju ka jāierīko papildus šīm miskastēm kā Rīga pie citām mājām vai nu uz atslēgas vai koda slēdzamo atkritumu glābātuvi un tad nebūs tik pilnas ka paspēs izvēst. Šobrīd met tanīs atkritumus kam nav slinkums . Trakās bites un Bokāls un citi uzņēmumu darbinieki jūsu mājai ir savas miskastes.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet