Atgriezties pie raksta

Uz remonta laiku slēgtas kāpnes pie Ogres novada pašvaldības ēkas Foto

Ogres novada pašvaldība informē, ka ir uzsākti sagatavošanās darbi pirms kāpņu pārbūves pie pašvaldības ēkas Brīvības ielā 33 - ap būvdarbu zonu ir uzstādītas norobežojošas barjeras, kāpnes ir slēgtas.

Jau informējām, ka šī gada 31. maijā Ogres novada pašvaldība izsludināja iepirkumu "Domes kāpņu pārbūve, nodrošinot vides pieejamības prasības". Līdz 11. jūnijam pretendenti varēja iesniegt savus piedāvājumus. Diemžēl Iepirkuma komisijai nācās šo iepirkumu atstāt bez rezultāta, lai veiktu izmaiņas pārbūves projekta tehniskajā specifikācijā. Tika izsludināts nākamais iepirkums, kas noslēdzās 2. jūlijā. Tika saņemti divi piedāvājumi, no kuriem par 17 000 eiro zemāku cenu piedāvāja konkursa uzvarētājs – SIA "I.K.Būve". Šī gada 23. jūlijā Ogres novada pašvaldība ar šo uzņēmumu parakstīja līgumu. Līguma summa ir 120 524,57 (bez PVN).


Līgums paredz, ka darbi tiks veikti divās kārtās. Pirmajā kārtā paredzētie darbi jāveic 4 mēnešu laikā no būvatļaujas saskaņošanas dienas, 2. kārtā – 2 mēnešu laikā. Darbu garantijas laiks noteikts 36 mēneši.


Pirmajā kārtā tiks veikta kāpņu, atbalstsienu, margu demontāža, jauno kāpņu pamatu izbūve, kāpņu betonēšanas darbi, granīta akmens plākšņu izbūve, betona bruģakmens seguma izbūve, apzaļumošana (paredzēti skuju koku, krūmu un parka rožu stādījumi), lietus ūdens kanalizācijas izbūve, elektrības un apgaismojuma izbūve. Otrajā kārtā notiks pacēlāja izbūve, nodrošinot vides pieejamību.


Būvdarbu veicējam pašvaldības ēkas kāpņu pārbūve jāveic saskaņā ar SIA "BT Projekts" izstrādāto būvprojektu un tam pievienoto būvprojekta specifikāciju.


Būvdarbu laikā kāpnes un teritorija pie tām ir slēgta. Iedzīvotājiem lūgums izmantot Zvaigžņu ielu. Atvainojamies par sagādātājām neērtībām!


Kāpnes pie ēkas Brīvības ielā 33 nekalpo tikai apmeklētājiem vai pašvaldības darbiniekiem, lai no Brīvības ielas nokļūtu ēkā. Šajā ēkā atrodas arī Dzimtsarakstu nodaļa, un kāpnes ir iecienīta vieta kāzu un citu ģimenes svinību iemūžināšanai. Pašlaik kāpnes ir vizuāli nepievilcīgas.


Kāpnes ir būvētas pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā un ir avārijas stāvoklī. Kāpnes kopā aizņem 51,5 m2 un ir veidotas no granīta pakāpieniem, kas ietverti starp dolomīta plākšņu apdares atbalsta sienām. No kāpņu virsmas nav nodrošināta lietus ūdens novadīšana.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Vēlos uzsvērt, ka mēs nevaram pāris gados paveikt to, kas nav izdarīts pēdējo 20 gadu laikā. Sakārtojot vidi pilsētā, mēs virzāmies pakāpeniski uz priekšu. Katru gadu savu iespēju robežās noasfaltējam ielas, sakārtojam gājēju celiņus, stāvlaukumus un citas sabiedriskas vietas. Tie ir milzu soļi, kādos mēs virzāmies uz priekšu, un ar katru gadu mūsu pilsēta kļūst arvien sakoptāka un pieejamāka cilvēkiem, jo visos jaunajos objektos viena no prioritātēm ir vides pieejamība. Gājēju tunelī zem dzelzceļa tiek izbūvēti pacēlāji, pie kultūras nama – panduss, arī kāpņu pārbūves projekts pie domes ēkas paredz pacēlāja izbūvi. Darbs turpinās, un tas nevienu brīdi neapstāsies. Mēs sakārtosim savu pilsētu soli pa solim."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42351

2018. gada 26. septembrī, 09:27, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

bertina03 • 2018. gada 4. oktobrī, 18:59
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com whatsapp numurs: whatsapp numurs: +33756874868 Paldies
džamšuts • 2018. gada 27. septembrī, 14:02
es jau naaku
? • 2018. gada 27. septembrī, 09:24
vai taisīs čaļi no tuneļa?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet