Atgriezties pie raksta

Ogres novadam ir vienas no zemākajām kredītsaistībām

Ogres novada kredītsaistību maksājumi uz 2018. gada 31. jūliju attiecībā pret plānotajiem novada pamatbudžeta ieņēmumiem ir 4,92% jeb 2 235 108 eiro. Salīdzinot ar citu pašvaldību kredītsaistībām, tās ir vienas no zemākajām valstī.

Piemēram, Alūksnes novadā kredītsaistību apjoms ir 13,38% no pamatbudžeta ieņēmumiem, Valkas novadā – 12,48 %, Tukuma novadā ir 11,54%, Ķeguma novadā – 11,15%, Kuldīgas novadā 11,67%, Rīgā – 11,09%, Jēkabpilī – 8,95%, Cēsu novadā – 7,23%, Lielvārdes novadā – 6,28%. 


Saskaņā ar likumu "Par valsts budžetu" maksimālais kredīta apjoms pašvaldībām nedrīkst pārsniegt 20% no plānotajiem pamatbudžeta ieņēmumiem (bez plānotajiem transferta ieņēmumiem no valsts budžeta mērķdotācijām).


Ogres novada pašvaldība pēdējos gados mērķtiecīgi strādā, lai sakārtotu pašvaldības infrastruktūras objektus.


"Manuprāt, visi ir pamanījuši uzlabojumus pilsētas ielās – katru gadu vismaz viena iela tiek kapitāli pārbūvēta, tiek renovēti un no jauna izbūvēti gājēju celiņi. Ir sakārtots pilsētas centrs, pārbūvētas lielās kāpnes pie Ogres novada Kultūras centra, tiek sakārtoti ceļi pagastos. Apjomīgi pārbūves darbi veikti Ogres 1. vidusskolā, ir izbūvēts sporta laukums. Tiek īstenoti projekti saistībā ar plūdu riska mazināšanu. Ir pabeigts būvprojekts gājēju tuneļa zem dzelzceļa izbūvei, turpinās autotransporta tuneļa projektēšana, tiek projektēta jauna Ogres Valsts ģimnāzijas ēka. Intensīvi strādājam, lai arī Ogrē mums būtu sava Gaismas pils – jauna bibliotēka. Pārogrē tiek īstenots projekts, kura rezultātā tiks sakārtota degradētā rūpnieciskā teritorija Akmeņu ielā un radītas jaunas darba vietas. Tā var uzskaitīt vēl un vēl. Pašvaldības vadība ir izvirzījusi mērķi soli pa solim sakārtot infrastruktūru, un, uzskatu, mēs veiksmīgi ejam uz šo mērķi. Saprotams, ka bez naudas nevienu darbu nav iespējams paveikt. Mēs piesaistām finansējumu gan no dažādiem Eiropas Savienības un citiem investīciju avotiem, gan izmantojam iespēju ņemt kredītu," norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Ogres novada pašvaldības Budžeta nodaļas vadītāja Silvija Velberga skaidro, ka budžeta ieņēmumu palielināšanai konkrētu saimniecisku darbu veikšanai novada infrastruktūras sakārtošanas un attīstības nolūkā pašvaldība izmanto aizņēmumus, ievērojot valstī noteiktos aizņēmumu mērķus.


"Nav jau tā, kā varbūt kādam šķiet – sak’ pašvaldības dome pieņem lēmumu ņemt kredītu, aiziet uz banku, un nauda ienāk pašvaldības kontā. Pašvaldības ir tiesīgas ņemt aizņēmumus tikai gadskārtējā valsts budžeta likumā paredzētajiem mērķiem un Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Citiem mērķiem Finanšu ministrijas Kreditēšanas padome pašvaldībām aizdevumu nemaz nepiešķir. Turklāt Kreditēšanas padome pirms lēmuma par kredīta piešķiršanu rūpīgi izvērtē pašvaldības budžeta iespējas norēķināties par kredītsaistībām, jo, kā zināms, katrs kredīts tiek garantēts ar pašvaldības pamatbudžetu," norāda S. Velberga.


Budžeta nodaļas vadītāja arī skaidro, ka kredītu summas, kas ņemtas Eiropas Savienības un citu investīciju fondu līdzfinansēto projektu īstenošanai (pašvaldībām jānodrošina šo projektu priekšfinansēšana), tiek ieskaitītas pašvaldības budžetā pēc attiecīgo projektu realizēšanas, un piecu dienu laikā pašvaldība atmaksā kredītu.


"Mēs neņemam kredītus pašvaldības ikdienas funkciju izpildei vai īstermiņa projektiem. Mūsu pašvaldības ņemtie kredīti saistās ar ilgtermiņa attīstības prioritāšu, mērķu un uzdevumu īstenošanu, lai nodrošinātu nepārtrauktu visa novada attīstību," uzsver domes priekšsēdētājs E. Helmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42352

2018. gada 26. septembrī, 15:33, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

bertina03 • 2018. gada 4. oktobrī, 18:59
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com whatsapp numurs: whatsapp numurs: +33756874868 Paldies
Māsas V • 2018. gada 27. septembrī, 22:32
Mūs pieķēra. Bišķi samelojāmies.
domīgais • 2018. gada 27. septembrī, 19:11
Tas ir jauki, ka mazas kredītsaistības, bet man ir jautājums - kādā komandējumā trīs domes vadošie darbinieki ir devušies uz Austriju, pie tam uz 10 dienām ? Un vai tā ir tikai sakritība, ka tikko ir sācies Oktoberfest .... ?!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet