Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši nav vienaldzīgi pret notiekošo Ukrainā Foto

Ceturtdien Ogres Centrālajā bibliotēkā interesentiem bija iespēja tikties ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, kurš nupat atgriezies no Luhanskas Ukrainā, kur norisinās reāla karadarbība starp Krievijas atbalstītajiem separātistiem un Ukrainas armiju.

Pašvaldības vadītājs skaidroja, ka brauciena mērķis uz Ukrainu bija saistīts ar Kultūras ministrijas atbalstītu projektu, kas paredz Latvijā uzņemt ukraiņu bērnus, kuriem vecāki gājuši bojā karadarbības zonā. Kultūras ministrija šim mērķim iedalījusi 15 000 eiro. "Mēs uzņemsim ukraiņu bērnus, lai viņi kaut nedaudz atgūstas no kara," sacīja E.Helmanis.


Par karadarbības zonā notiekošo un tās traģiskajām sekām uz cilvēku dzīvēm un likteņiem uzskatāmi vēstīja brauciena laikā uzņemtās fotogrāfijas, kas atstāja emocionālu iespaidu uz klātesošajiem, kuri gan domās, gan, uzdodot jautājumus, meklēja atbildes uz izveidojušos situāciju Ukrainā.


"Man pašam tas bija emocionāli smags brauciens. Esmu bijis daudzās valstīs, kur notiek karadarbība. Ir valstis, kuras ir izpostītas, kā Somālija vai Afganistāna. Ja tu esi no malas, tad skaties pavisam citām acīm. Šajā reizē man nācās dzīvot kopā ar ģimeni, kura karā ir zaudējusi divus dēlus, un caur šīs ģimenes prizmu es skatījos uz šo karu," atklāja E.Helmanis. 


Pēc pāris nedēļām Ogres Centrālajā bibliotēkā plānota tikšanās ar diviem Ukrainas armijas karavīriem, kuri par karu Ukrainā stāstīs ne tikai kā aculiecinieki, bet kā dalībnieki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42359

2018. gada 27. septembrī, 21:19, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Vera • 2018. gada 4. oktobrī, 19:07
man radinieki dzivo Donecka,ka vini dzivo tas arprats.cik daudz bernini nogalinati,to ko dara Kieva pret saviem nevar piedod un nekad nepiedos,pat algu nemaksa un pensijas,palidz Krievija.
bertina03 • 2018. gada 4. oktobrī, 18:59
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com whatsapp numurs: whatsapp numurs: +33756874868 Paldies
"noder" • 2018. gada 1. oktobrī, 12:59
Kā vispār nevar nekā pierādīt kara turpinātājus jau kuro gadu? Tiešām Kādam pāri paliek munīcija, bruņojums un to nav kur izmantot?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet