Atgriezties pie raksta

Elektrības padeves traucējumus Ogres novadā novērsīs līdz pulksten 20

Arī Ogrē, tāpat kā citviet, jūtamas rudens vēju "aktivitātes" - elektrības traucējumi, postījumi pagalmos un dārzos, nenostiprinātu priekšmetu lidošana pa gaisu. AS "Sadales tīkls" apstiprina, ka Ogres novadā ir noticis avārijas elektronerģijas pārtraukums.

Piektdien teritorijas lielākajā daļā vējš brāzmās sasniegs 20-23 m/s, bet Kurzemē un Vidzemē, kā arī Rīgā 25-28 m/s, informē meteoroloģiskais dienests.


Nakts laikā brāzmas sasniedza Kurzemi, savukārt jau agri no rīta un priekšpusdienā vējš iegriezās no ziemeļrietumiem, un tad stiprākās vēja brāzmas gaidāmas valsts centrālajos un ziemeļaustrumu rajonos (arī Rīgā) – līdz 25-27 m/s. Jau pēcpusdienā, ciklonam aizvirzoties uz austrumiem, vējš pierims.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo spēcīgā vēja laikā iespējami elektropārvades un sakaru līniju bojājumi, ūdens padeves traucējumi, koku nogāšanās uz ceļu braucamās daļas, ēku un būvju konstrukciju sagrūšana, kā arī jumtu noraušana un ūdens līmeņa strauja paaugstināšanās.


Ņemot vērā to, ka vējš var radīt elektrības padeves traucējumus, iesaka uzlādēt mobilos telefonus, nodrošināt dzeramā ūdens un pārtikas krājumus, kabatas lukturus un ar baterijām darbināmus radioaparātus.


Savlaicīgi jānostiprina vai telpās jānovieto viegli priekšmeti, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī jānostiprina nestabilas konstrukcijas, stalažas, tirdzniecības nojumes, jāaizver ēku logus, durvis un vārtus, jānonovieto zem jumta mājlopus un mājdzīvniekus. Iesaka iedzīvotājiem nenovietot savas automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.


Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42365

2018. gada 28. septembrī, 10:17, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

bertina03 • 2018. gada 4. oktobrī, 18:53
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com whatsapp numurs: whatsapp numurs: +33756874868 Paldies

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet