Atgriezties pie raksta

Šovasar Ogres novadā laulības ostā iestūrējuši teju 100 pāri

Katru gadu ir mēneši un datumi, kurus par savu laulību slēgšanas dienu izvēlas vairāk pāru. Šogad tāds bija 18. augusts – 18.08.2018., kad Ogres novadā laulību reģistrēja 43 pāri.

Visvairāk laulību jūlijā un augustā


Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lidija Vītola informē, ka šogad Ogres novadā lielākais laulību reģistrāciju skaits bija augustā – 43 laulības (no tām 11 laulību ceremonijas notikušas baznīcā un 4 – izbraukuma laulības). No 31 kalendārās dienas augustā laulības nodaļā notikušas 10 dienas - īpaši pieprasīts laulību slēgšanai bijis 6. (nodaļā reģistrēti 6 pāri), 10. (6 pāri) un 18. augusts (9 pāri). Samērā daudz laulību noslēgtas arī jūlijā – piemēram, 21.jūlijā laulību reģistrējuši 8 pāri, 28.jūlijā – 5 pāri. Kopumā šogad jūnijā Ogres novadā reģistrēta 21 laulība, jūlijā – 30, septembrī – vairs tikai 22 laulības. Savukārt pagājušajā gadā īpaši izcēlās jūlijs, kad Ogres novadā tika reģistrētas 39 laulības (jūnijā 22 un augustā – 30 laulības).


"Pēdējā laikā cilvēki samērā bieži izvēlas laulības noslēgt darba dienās. Tam varētu būt vairāki iemesli – pirmkārt, darba dienās svētku telpu īres maksa ir zemāka, otrkārt, bieži vien konkrētu datumu ieteikuši numerologi, astrologi vai citi padomdevēji, treškārt, noteiktais datums ir nozīmīgs pašai ģimenei,” norāda L.Vītola.


Izbraukuma laulību reģistrācija


Aizvien populārākas kļūst izbraukuma laulību reģistrācijas. Tas nozīmē, ka dzimtsarakstu nodaļas darbinieks dodas laulību reģistrēt ārpus nodaļas telpām. Ogres novadā šādas laulības visbiežāk notiek viesu namā "Debesu bļoda".


"Cilvēku interese par izbraukuma laulību reģistrāciju ir liela, bet to mēs varam nodrošināt tikai tad, ja neviens nav pieteicies laulību reģistrēt nodaļā un ja vēlamajā vietā ir iespējams nodrošināt laulību reģistrēšanai piemērotus apstākļus, turklāt šo ceremoniju mums ir tiesības vadīt tikai Ogres novada teritorijā," piebilst L.Vītola.


Cerībā par jaunām telpām


Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja, runājot par laulību reģistrācijas ceremoniju nodaļas telpās, norāda, ka nereti nākas uzklausīt neapmierinātību no jaunlaulātajiem un viesiem. Ja viesu skaits ir lielāks par 40, tad daļai jāstāv priekštelpā, nav atbilstošas garderobes, jaunlaulāto telpas, arī arhīva telpas, tāpēc nodaļas darbinieces ar nepacietību gaida, kad būs iespējams īstenot jaunās bibliotēkas celtniecības projektu, kurā plašas, gaišas un modernas telpas plānotas arī dzimtsarakstu nodaļai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42371

2018. gada 29. septembrī, 11:20, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

bertina03 • 2018. gada 4. oktobrī, 18:54
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com whatsapp numurs: whatsapp numurs: +33756874868 Paldies
zhuupa • 2018. gada 1. oktobrī, 09:37
Nu bet tas taču loģiski, tas biju nolādēšanas rituāls neuzticīgam vīram!
JA • 2018. gada 30. septembrī, 19:47
Ka tu zini ka skirsies tu jau uz prieksu visu redzi zini .....Td jau zini kam ta ligava kapos izgerbas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet