Atgriezties pie raksta

Ogres aizsargdambis ir atvērts iedzīvotājiem Foto

Aizsargdambis iedzīvotāju pastaigām ir atvērts, informē Ogres novada pašvaldība. Šonedēļ vēl plānots pārslēgt elektrības pieslēgumu apgaismojumam no pagaidu pieslēguma uz pastāvīgo, tā kā tuvākajā laikā pastaigas varēs baudīt arī vakaros.

SIA "Edan Elektro" informē, ka šis apgaismojums tiks pieslēgts pilsētas sistēmai un darbosies visu nakti, gaismekļi ir energoefektīvi un daudz enerģijas netērēs.


Aizsargdambja izbūves darbus veic SIA "Vidzemes būvnieks". Uzņēmuma projektu vadītājs Jānis Purakalns informē, ka šobrīd aizsargdambja atjaunošanas darbi pamatā ir pabeigti, atlikuši pēdējie labiekārtošanas darbi. Aizsargdambis ir atvērts iedzīvotājiem.


Šonedēļ celtniecības uzņēmums no objekta plāno arī aizvest celtniecības moduļus un pabeigt labiekārtošanas darbus.


Jau informējām, ka 2016. gadā Ogres novada pašvaldība vienojās ar VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi", kas apsaimnieko Ogres aizsargdambja hidrotehnisko būvju kompleksu kā valsts nozīmes hidrotehniskās būves, par Rīgas HES ūdenskrātuves aizsargdambja uz Ogres salas atjaunošanu un apsaimniekošanu.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis: "Daugavas aizsargdambis ne vien aizsargā piegulošo teritoriju no plūdu draudiem, nodrošinot iedzīvotāju drošību, bet tas ir arī Ogres pilsētas iedzīvotāju iemīļota vieta, kur pastaigāt vai izbraukt ar velosipēdu. Mēs strādājam, lai Ogre attīstītos, un esam priecīgi, ka šis objekts ir sakārtots."


Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves Ogres aizsargdambja atjaunošanas darbi tika uzsākti pagājušā gada augustā. Renovācijas darbu ietvaros veikta slapjās nogāzes nostiprinājuma renovācija, deformāciju šuvju renovācija, saliekamo dzelzsbetona parapeta bloku betona demontāža, jaunu, iepriekš izgatavotu parapetu bloku uzstādīšana, asfaltbetona seguma gājēju celiņa rekonstrukcija, jauna brauktuves apgaismojuma izbūve.


Lai nodrošinātu labāku vides pieejamību gājēju ietves gar autoceļu A6 savienošanai ar dambja virsmas nostiprinājumu, uz aizsargdambja ierīkota ratiņu nobrauktuve. Ir padomāts arī par labiekārtojuma elementiem – atpūtas vietām, kas aprīkotas ar soliņu, atkritumu urnu un velonovietni. Rezultātā ir atjaunots aizsargdambis Ogres pilsētā 2,47 km garumā.


Aizsargdambja atjaunošanas darbi veikti, lai paaugstinātu Rīgas HES ūdenskrātuves aizsardzības būvju aizsardzības spējas un mazinātu plūdu draudu riskus turpmāko 20 gadu periodā.  


Projekta kopējās izmaksas ir 3 287 702,70 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 2 794 547,30 EUR.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42412

2018. gada 5. oktobrī, 10:33, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

viedoklis • 2018. gada 6. oktobrī, 18:58
Bartkevics atdod atpakal estradi,tautas namu un vel daudz ,ko esi pardevis.....
$ • 2018. gada 6. oktobrī, 18:49
Bartkēvičs tiešām bija Ogres saimnieks, komunists bez morāles un tautības. Saimnieks, kas visas nozīmīgākās pilsētas sabiedriskās ēkas un zemes par sertifikātiem un pa lēto atdāvināja citiem zagļiem un visādiem krieviem. Tai skaitā tautas namu, ko ja atmiņa neviļ, Latvijas laikā uzcēla par latviešu saziedotajiem līdzekļiem. Bet komunistam tas neko nenozīmē. Šādu saimniekošanu, kad ar pašvaldības mantu rīkojas kā ar savējo, sauc par izsaimniekošanu un izzagšanu.
Rere • 2018. gada 6. oktobrī, 13:24
Kādu vides objektu Ogres 90-gadei un Latvijas 100-gadei būtu gan labi, taču Ogres upes krastā pagājušogad oša kokā izveidotais ZUTIS tā ieplaisājis, ka tuvākajā laikā sabruks!!! Vai tad neviens tam no Vides speciālistiem nesAPROT, KA plaisas jāaizpilda, jānokrāso uz ziemu ar kādu bezkrāsas impregnējamo!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet