Atgriezties pie raksta

Vēlētāji: Grūti izšķirties, par ko balsot Foto

Pie vēlēšanu urnām šodien aktīvi dodas arī Ogres novada iedzīvotāji, kuriem no 16 sarakstiem jāizvēlas, viņuprāt, cienīgākie 13.Saeimas deputātu kandidāti.

Viens no vēlēšanu iecirkņiem izvietots Ogres novada Sporta centrā. "Pirmajā stundā, kopš bija atvērts iecirknis, nobalsoja 26 vēlētāji, bet iedzīvotāji nāk visu laiku. Lielas rindas neveidojas, jo cenšamies apkalpot raiti. Balsošana norit mierīgi. Viens kungs vēlējās nobalsot ar Lietuvas Republikas pilsoņa pasi. Ja Pašvaldību vēlēšanās drīkst balsot arī pastāvīgie iedzīvotāji, tas Saeimu drīkst vēlēt tikai Latvijas pilsoņi. Viņam nācās atteikt," norāda vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Aija Paškoviča.  


Ne visi balsot gribētāji var atnākt uz vēlēšanu iecirkni. Ogrēniete Aiga pieteica balsošanu mājās, jo māmuļa, kurai ir 84 gadi, nejūtas labi, bet vēlas izpildīt pilsoņa pienākumu un piedalīties Saeimas vēlēšanās. 


"Tie cilvēki, kas nevar nobalsot iecirknī, izmantoja iespēju pieteikt balsošanu mājās. Pēc divpadsmitiem devāmies pie šiem vēlētājiem uz mājām. Šogad pieteikta balsošana arī Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, kur pieteikušies novēlēt vairākas personas, kuras īslaicīgi aizturētas," stāsta A.Paškoviča.


Vēlēšanu iecirkņa, kurš atrodas Ogres Mūzikas skolā, priekšsēdētāja Ilze Ansone – Znotiņa atklāj, ka pirmie vēlēt gribētāji pie iecirkņa durvīm ieradušies jau pulksten 6.50.


"Aktivitāte ir liela, visu laiku ir rindas," stāsta I.Ansone – Znotiņa. Piekļuve šim iecirknim ir gana ērta arī cilvēkiem gados un ar kustību traucējumiem, blakus ir stāvlaukums un autobusu pieturvietas.


Iecirknis saņēmis arī ap pussimts pieteikumu balsošanai dzīvesvietā. Savas balsstiesības vēlēšanās vēlas izmantot Ogres slimnīcas pacienti un Ogres pansionāta klienti. 686.iecirkņa pārziņā ir Turkalnes ielas un Lapu ielas teritorija. 


Vairāki portāla "OgreNet.lv" uzrunātie vēlētāji atzina, ka šoreiz esot bijis ļoti grūti izvēlēties, par ko balsot. "Ja varētu izvēlēties no visiem sarakstiem atbilstošākos kandidātus, būtu daudz racionālāk. Līdzšinējā sistēma, manuprāt nav efektīva. Labprāt balsotu par cilvēkiem, nevis partijām," saka Signe.


Arī ogrēniete Janīna, daloties pārdomās par vēlēšanu iespaidiem, teic, ka izvēle nav bijusi viegla, jo partiju daudz. Kandidāti, kuri, Janīnasprāt, būtu noteikti pelnījuši būt 13.Saeimā, ir no dažādām partijām, tāpēc vēlētāja labprātāk balsotu par konkrētām personām no dažādiem sarakstiem nevis par konkrētām partijām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42422

2018. gada 6. oktobrī, 16:00, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet