Atgriezties pie raksta

Ogres novada pagastu iedzīvotāji aktīvi piedalās vēlēšanās Foto

Vēlēšanu iecirkņu pārstāvji Ogres novada pagastos atzīst – iedzīvotāju aktivitāte 13.Saeimas vēlēšanās ir liela.

Lauberes pagasts


Lauberes vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja Maija Zviedre atklāj, ka līdz pusdienlaikam Lauberē vēlēšanās piedalījušies vairāk kā 80 iedzīvotāji, kas, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, vērtējam kā liela aktivitāte. Saņemti arī 6 iesniegumi par vēlēšanu dzīvesvietā. Iepriekšējās trīs dienās, kad iecirknis bija atvērts informācijas saņemšanai par vēlēšanām, iedzīvotāji lielākoties interesējušies par iespēju nobalsot, kas gan pirms vēlēšanu dienas nebija iespējams.


Lauberes iecirknī vēlēšanās piedalās rīdzinieki Sindija un Juris Lazdiņi. Abiem Lauberē ir vasaras māja, te tiek pavadītas brīvdienas. "Mēs jau vairākas reizes esam balsojuši par konkrētu partiju, jo Rīgā redzam viņu paveiktos darbus, viņu pārliecība sakrīt ar mūsējo. Vēlēšanās noteikti ir jāpiedalās, jo mēs veidojam valsti, kurā dzīvojam, mēs esam valsts. Mums ir svarīgi, lai mūsu valstī ir drošība, lai mūsu bērniem ir laba izglītība, lai mēs varētu justies droši par mūsu bērnu nākotni, pārējo visu paši varam izdarīt," ir pārliecināta Lazdiņu ģimene.


Lauberietis Jāzeps Susejs ir lauksaimnieks. Viņš atklāj, ka regulāri piedalās vēlēšanās, un, lai arī šogad izvēli izdarīt neesot bijis viegli, tomēr nobalsojis par to partiju, par kuru balsojis arī iepriekš. "Ļoti daudz partiju kandidē, nespēju izsekot tām visām līdzi, tāpēc balsoju par to, ko iepriekš. Jaunajai valdībai vajadzētu vairāk domāt par ceļiem. Laubere ir vienīgais pagasts Ogres novadā, līdz kuram nav asfalts. Noteikti jādomā arī par veselības sistēmu," uzskata J.Susejs.  


Madlienas pagasts


Madlienas vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja Mudīte Bagajeva atklāj, ka Madlienā iedzīvotāji ir interesējušies par iespēju nobalsot pirms vēlēšanu dienas, kā arī vēlējās, lai iecirknī būtu pieejama tikai informācija par Vidzemes apgabala deputātu kandidātiem un partijām. Saņemti 49 iesniegumi par vēlēšanu dzīvesvietā, no tiem 32 no Madlienas pansionāta klientiem. Atverot vēlēšanu iecirkni vēlēšanu dienā plkst.7, pie tā jau bija izveidojusies rinda, vienam no vēlētājiem nav bijusi derīga pase.  Pāris stundu laikā nobalsojuši ap 300 cilvēku, kas ir ļoti daudz.


Madlieniete Līga Jonāne uzskata, ka izdarīt izvēli šajās vēlēšanās nav viegli - daudz tiek solīts, bet līdz šim vajadzīgais rezultāts izpalicis. "Balsot izvēlējos par to partiju, kura priekšvēlēšanu laikā nebija skaļa, tie jaunie var darīt kaut ko lietas labā. Izvēlējos to partiju, kurā balotējas mans kaimiņš, ļoti enerģisks cilvēks. Jaunajai valdībai vairāk vajadzētu pievērsties veselības jomai – pie daktera var tikt tikai tie, kuriem ir nauda. Tāpat man ļoti negribas, lai visi aizbrauc, arī no mana paziņu loka tik daudz aizbraukuši! Jāpaceļ cilvēkiem algas, jāveido darba vietas. Vēlēšanās vienmēr piedalos, kā gan savādāk – ja mēs to nedarīsim, kas tad būs?"


Madlieniete Ketija Povha vēlēšanās piedalās pirmo reizi, jo jaunietei tikai šogad palika 18 gadi. "Nākot uz vēlēšanām, man bija dažādas izjūtas. Grūti izvēlēties, par ko balsot. Ļoti daudz informācijas. Izvēlējos tādu partiju, kas iepriekš pie varas nav bijusi. Liekas, ka 28 gadus pie varas ir vieni un tie paši cilvēki, bet nekas nemainās. Es gribu, lai cilvēki atgriežas Latvijā, lai augstākā izglītība būtu bez maksas. Tas jauniešiem būtu liels atbalsts. Tiem, kuriem vecāki nevar palīdzēt, tie aizbrauc. Arī veciem cilvēkiem grūti, visa pensija jāatdod par zālēm, nekas pāri nepaliek. Ja es varēšu iegūt augstāko izglītību te un man būs labi atalgots darbs, es noteikti palikšu, ja ne – arī man būs jādomā par došanos prom." 


Ķeipenes pagasts


Ķeipenes vēlēšanu iecirknī šodien kā pirmie savu balsi vēlējušies nodot 10 mednieki, jo šodien Ķeipenē notiek medību sezonas atklāšana. Balsošanai mājās saņemti 14 iesniegumi, līdz pusdienlaikam nobalsojuši 159 iedzīvotāji, kas vērtējama kā augsta aktivitāte.


Ķeipeniete Iveta Ozoliņa atklāj, ka pirms vēlēšanās sekojusi līdzi partiju reklāmām, ietekmējis kandidātu vecums, pieredze. "Jaunajai valdībai vajadzētu domāt par labklājību valstī. Man ir svarīgi, lai ir jaunas sejas politikā, kaut kas progresīvs. Piedalos katrās vēlēšanās, jo esmu Latvijas pilsone un to man ir svarīgi izdarīt."


Ķeipenietei Ancei Sirsonei šogad apritējuši 18 gadi un šīs ir viņas pirmās vēlēšanas. "Beidzot es jūtos vairāk piederīga savai valstij un arī man ir iespēja izdarīt izvēli un piedalīties vēlēšanās, kas ir katra cilvēka pienākums," saka jauniete. "Balsoju par to partiju, kurai svaigas idejas. Priekšvēlēšanu laikā visam līdzi sekoju internetā. Man svarīgi, kas turpmāk notiks ar skolām, vidi, medicīnu. Gribētos, lai izglītības jomai tiek piešķirts lielāks finansējums. Gribētu, lai Ķeipenes skolai tiek sakārtots stadions. Vides jomā vairāk vajadzētu pievērsties atkritumu šķirošanai, lai nav piesārņota vide. Latvija ir zaļa zeme, to vajadzētu saglabāt."


Taurupes pagasts


Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vanda Prancāne iedzīvotāju aktivitāti vērtē kā neparasti lielu, interese no iedzīvotāju puses bijusi arī pirms vēlēšanu dienas – cilvēki vēlējušies iepazīties ar vēlēšanu materiāliem, iesnieguši 7 iesniegumus par vēlēšanu dzīvesvietā. Līdz pusdienlaikam nobalsojuši ap 200 cilvēku, viens nobalsojis ar  vēlēšanu apliecību. "Vairāki pauda viedokli, ka vēlētos balsot par divām vai vairāk partijām, vai par dažādiem cilvēkiem no dažādiem sarakstiem," situāciju raksturo V.Prancāne.


Vita Bikše dzimusi un augusi Taurupē, tagad dzīvo un strādā Rīga. Taurupē dzīvo sievietes māte. Vita atklāj, ka nav bijis viegli izlemt, par ko balsot, jo partiju piedāvājums esot vispārīgs. Izšķīrusies balsot par zināmu cilvēku. "Jaunajai valdībai vajadzētu domāt par valsts ekonomiku, lai neaizplūst cilvēki, jo cilvēki ir galvenais valsts resurss, lai vispār valsts attīstītos. Ir jāsakārto nodokļu politika, būtu jāievieš progresīvais nodoklis, absurds, ka pensionāriem no pensijām ir jāmaksā nodokļi! Uzskatu, ka Latvijā ir jāmaina vēlēšanu sistēma - lai cilvēki no pieteiktajiem kandidātiem varētu veidot sarakstu, savādāk nekas nemainīsies."


Līdzīgās domās ir arī taurupiete Sandra Irbīte. "Grūti izdarīt izvēli, jo tie cilvēki, par kuriem es gribētu balsot, ir izmētāti pa dažādiem sarakstiem. Nobalsoju par to partiju, kuras programma mani uzrunāja, sekoju līdzi arī pirmsvēlēšanu debatēm. Mūsu valstī noteikti ir jādomā par darba vietu palielināšanu, veselības aprūpi, jāpaceļ pensijas un algas. Uzskatu, ka visiem ir jāpiedalās vēlēšanās. Ne visām tautām ir iespēja vēlēt savu valdību."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42429

2018. gada 6. oktobrī, 22:03, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet