Atgriezties pie raksta

Vēsturiskajā ēkā "Pie Zelta liepas" turpinās telpu pārbūve

Pēdējo gadu laikā Ogres novada pašvaldība ir daudz paveikusi pašvaldības infrastruktūras sakārtošanā, kā arī pilsētvides attīstībā.

Šim nolūkam tiek izmantoti gan novada pašvaldības budžeta līdzekļi, gan piesaistīts valsts programmu un Eiropas Savienības fondu finansējums.


Pēdējo divu gadu laikā vērienīgi darbi tiek veikti Ogres pilsētas vēsturiskās apbūves revitalizācijai. Viens no objektiem šajā apbūvē ir 1926. gadā celtā ēka Brīvības ielā 18, kas ir arhitektūras piemineklis un lielai daļai iedzīvotāju un pilsētas viesu asociējas ar savulaik populāro kafejnīcu "Pie zelta liepas".


Ēka, ko pašvaldība piespiedu izsoles rezultātā 2015. gadā no privātpersonas ieguva savā īpašumā un kuras tehniskais stāvoklis bija neapmierinošs, tagad ir renovēta un lieliski iederas apkārtējā pilsētvidē. Līdztekus šīs ēkas renovācijai tika veikta tai piegulošās teritorijas labiekārtošana – pārbūvēts skvērs, tajā ir izbūvēts unikāls strūklaku komplekts "Digitālais aizkars", brīvdabas skatuve, sabiedriskā tualete.


Ēkā "Pie zelta liepas" turpinās iekšdarbi 1. stāvā, kurā, ka jau vēstīts agrāk, būs mājvieta Ogres novada Tūrisma informācijas centram. Attīstot sociālo uzņēmējdarbību, vēsturiskajā ēkā tiks ierīkota kafejnīca, kurā plānots izveidot darba vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, sniedzot viņiem iespēju socializēties, iegūt darba pieredzi, tādējādi palielinot šiem cilvēkiem iespējas iesaistīties darba tirgū, strādāt un nopelnīt iztiku, justies pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem.


Ēkas iekšdarbu veikšanai 2018.gada budžetā paredzēts finansējums 325 021 apmērā.


Noslēdzoties iepirkumam 2018.gadā veicamajiem būvdarbiem Brīvības ielā 18, Ogrē, piedāvājums par 37 036 eiro pārsniedza budžetā plānoto, līdz ar to palielinās kopējais šī gada izdevumu apjoms saistībā ar ēkas "Pie zelta liepas" pārbūvi.


Sākotnēji, pasūtot būvdarbus, kā prioritārie uzdevumi tika izvirzīti ēkas konstrukciju un fasādes renovācija. Turpinot ēkas pārbūves darbus, jāierīko fasādes apgaismojums un jāizveido uguns aizsardzības sistēma – šiem darbiem nepieciešami 17 884 eiro;  Tūrisma informācijas centra ierīkošanai un tualešu telpu remontam ēkas 1. stāvā vajadzīgi 24 151eiro, savukārt apsardzes sistēmas ierīkošanai nepieciešami 2 121 eiro. Kā minēts iepriekš, ēkas 1. stāvā paredzēts ierīkot sociālo kafejnīcu, šobrīd finansējums – 5 825 eiro – nepieciešams kafejnīcas interjera projekta izstrādei.


Jautājums par līdzekļu piešķiršanu ēkas "Pie zelta liepas" būvdarbu finansēšanai tiks izskatīts Ogres novada pašvaldības domes Finanšu komitejas sēdē 11. oktobrī, lemjot par grozījumiem 2018. gada budžetā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42457

2018. gada 10. oktobrī, 13:43, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

to aita • 2018. gada 11. oktobrī, 14:36
6.oktobrī bija vēlēšanas un atvērts bija tāpēc, ka tur bija iecirknis, kur nobalsot (iemest visus sarakstus).
>no dziļiem laukiem • 2018. gada 11. oktobrī, 14:34
nevaijg raustīt durvis, ir tač visapkārt krūmi!
aita • 2018. gada 11. oktobrī, 13:36
tualete bija atvērta 6. oktobrī , varbūt par godu vēlēšanām. Tualete pēc augstākiem standartiem

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet