Atgriezties pie raksta

Tiks veikts ceļa audits diviem ceļu posmiem Ogrē un Suntažos Foto

Ogres novada pašvaldība AS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) pasūtīs veikt ceļa auditu diviem ceļu posmiem – Ogrē, Vidus un Zilokalnu prospekta krustojumā, kā arī Suntažu centrā, kur krustojas autoceļš P4 (Rīga – Ērgļi) un P8 (Inciems—Sigulda—Ķegums).

Ogre


Ogrē Vidus un Zilokalnu prospekta krustojums ir izveidojies par vietu, kur bieži vien autovadītāju starpā izveidojas pārpratumi un nereti notiek arī ceļu satiksmes negadījumi. Pašvaldība ir saņēmusi vairākas iedzīvotāju sūdzības, kā arī dažādus ierosinājumus šajā krustojumā mainīt satiksmes organizāciju.


Daudzi iesaka Zilokalnu prospektu veidot kā galveno ceļu attiecībā pret Vidus prospektu, kas šobrīd ar ceļa zīmēm ir noteikts kā galvenās nozīmes ceļš, tomēr ceļu speciālisti šo ierosinājumu vērtē neviennozīmīgi, jo Zilokalnu prospekts ir pietiekami noslogots un blīvi apdzīvots, papildu satiksmes plūsma radīs vēl vairāk bīstamas situācijas. Tāpat ir jādomā, kā organizēt gājēju plūsmu. Lai pašvaldība varētu īstenot labāko šī krustojuma pārbūves risinājumu, tuvākajā laikā CSDD šim krustojumam veiks ceļa auditu. Pēc tā veikšanas, plānojot līdzekļus nākamā gada budžetā, būs iespējams šo vietu sakārtot.


Suntažu pagasts


Suntažu pagasta centrā ir nepieciešams būtiski uzlabot satiksmes infrastruktūru un satiksmes organizāciju. Vietu, kur pagasta centrā krustojas divi valsts autoceļi, šobrīd nevar nosaukt ne par krustojumu, ne par satiksmes rotācijas apli, taču šo vietu var droši saukt par visiem satiksmes dalībniekiem – auto un citu spēkratu vadītājiem, gājējiem, velosipēdistiem – nepārskatāmu, nedrošu un pat bīstamu.


Lai šim krustojumam rastu vislabāko risinājumu, pašvaldība sadarbojās ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes un Dizaina tehnoloģiju institūta studentiem, tostarp studentiem no ārzemēm, un viņu pedagogiem (Ieva Miķelsone, Marts Švēde, Alisa Koroļova), kuri šī gada februārī vienu dienu pavadīja Suntažos, iepazinās ar situāciju un turpināja darbu, izstrādājot satiksmes plūsmas risinājumu priekšlikumus, respektējot vides pieejamības, droša dizaina un sabiedriskā transporta infrastruktūras īpatnības.


Studenti ir paveikuši lielu darbu – ir izstrādājuši Suntažu pagasta centra ainaviskās attīstības vīziju, savukārt Būvniecības inženierzinātņu fakultātes transportbūvju institūta bakalauru programmas 4.kursa studenti ir izstrādājuši vairākus atšķirīgus Suntažu satiksmes mezgla attīstības vīzijas priekšlikumus.


Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Ancāns: "Kā zināms, visus centrālos ceļus Suntažos apsaimnieko VAS "Latvijas Valsts ceļi" un pašvaldības līdzekļus valsts ceļos ieguldīt nedrīkstam. Ar jauno speciālistu sniegtajiem priekšlikumiem (trīs no tiem skatāmi foto pa kreisi) iepazīstināsim VAS "Latvijas Valsts ceļi", ar kuru, ceru, mums izdosies laba sadarbība, realizējot infrastruktūras uzlabošanas pasākumus pagasta centrā. Līdz šim no VAS "Latvijas Valsts ceļi" esmu saņēmis informāciju, ka plānošanas periodā līdz 2020. gadam viņu budžetā līdzekļi šādam mērķim nav paredzēti, tāpēc mums ir jāsagatavojas, lai nākamajā plānošanas periodā līdzekļi Suntažu centra sakārtošanai tiktu paredzēti."


Lai rastu vislabāko un normatīviem atbilstošu risinājumu Suntažu krustojuma izbūvei, Ogres novada pašvaldība tuvākajā laikā CSDD pasūtīs veikt šī krustojuma auditu, lai pēc tam gan ar studentu darba, gan audita rezultātiem varētu vērsties VAS "Latvijas Valsts ceļi" ar konkrētiem priekšlikumiem šī posma sakārtošanai, līdz ar to pašvaldība būs paveikusi lielu darbu un, tiklīdz būs pieejami finanšu līdzekļi, projektu būs iespējams īstenot ātrāk.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42463

2018. gada 11. oktobrī, 08:22, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Bumburum • 2018. gada 11. oktobrī, 20:39
Cienījamie varas pārstāvji, un kad tiks veikts audits Dārza ielas un Strēlnieku prospekta krustojumam. Vai patiešām ir jānotiek nelaimei, lai padomātu par gana lielu skaitu iedzīvotāju, kam šis krustojums ir jāšķērso kartu dienu?!?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet