Atgriezties pie raksta

Ogrē rudens ražas tirgus pulcē tirgotājus un pircējus Foto

Pircēju un tirgotāju gaidīts Ogrē šodien Brīvības ielas gājēju promenādē notika rudens ražas tirgus.

No Kandavas novada Zantes pagasta uz Ogri ar stādiem un to, kas dārzā izaudzis, šorīt devušies Iveta un Mārtiņš. "Ogrē ir brīnišķīgi pircēji," teic Iveta. To pašu viņa saka arī par tirgus organizatoriem, jo, laikus aizsūtot pieteikumu, tirgošanās vieta apmēram ir zināma. Stādu tirgotājiem parasti esot savs nostūris. 


"Ja cilvēkam vajag stādus, viņš zina, uz kuru galu viņam jāiet, un attiecīgi izvēlas, kas viņam patīk," saka zanteniece.


Tirgus pieredzi apņēmušies apgūt Ogres 1.vidusskolas skolēnu mācību uzņēmuma "PLUS" dalībnieki. Rudens ražas tirgus apmeklētājiem viņi piedāvā iepazīties, kā top dizaina jakas. 


Gatis un Artūrs pastāsta, ka mācību uzņēmumā ir iespēja personalizēt savu apģērbu, izvēloties zīmējumu un apģērba gabalu, kuru ļaut pārvērtībām. Kopš mācību gada sākuma pie ekskluzīva apģērba tikuši jau 5 pasūtītāji. Lai arī dizaina jakas ogrēnieši vēl neesot pasūtījuši – pirmie ir rīdzinieki un ikšķilieši – jaunieši ir pārliecināti, ka tas ir tikai laika jautājums. Ieinteresējušies arī pedagogi, meklējot kādus savus dizaina elementus, ko vēlētos realizēt apģērbā. 


Ja stādu tirgotājiem ir sava vieta – Bērzu alejas sākumā, tad pārējie tirgotāji – neatkarīgi no tā, vai prece ēdama, saimniecībā izmantojama vai mugurā velkama – draudzīgi izvietojušies vai visas Brīvības ielas promenādes garumā. Tie, kuri nākuši pēc kaut kā konkrēta – mārrutkiem, kūpinājumiem vai dāvanas mazbērnam – dusmojas, jo jāizstaigā vai viss tirgus, lai vajadzīgo atrastu vai pārliecinātos – šoreiz nekā!


Pašā tirgotāju rindas galā ir lēdmanietis Juris ar dažādu izmēru pītiem klūgu groziem, kuri paredzēti izmantošanai saimniecībā. Tajos var lasīt, piemēram, ābolus vai kartupeļus. Meistars īpaši uzsver to, ka grozi darināti no nemizotiem kārkliem, un te ir savas amata gudrības. Klūgas var sākt vāk rudenī, kad kārkliem nobirušas lapas. Jāņem vērā, ka pīšanai atvēlētas vien četras dienas pēc tam, kad klūgas nogrieztas, jo pēc tam tās bez papildus apstrādes pīšanai nav izmantojamas. 


"Pēc četrām dienām atkal jāiet un jāizvēlas, jo ne visas klūgas der," atklāj grozu pinējs, kuram šo amatu iemācījis tēvs, bet viņš pats prasmes savulaik ierādījis četriem dēliem un divām meitām. Pīs vai nepīs, tas jau nav tik svarīgi. Galvenais – zina, kā tas darāms!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42485

2018. gada 13. oktobrī, 16:11, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

OGA • 2018. gada 15. oktobrī, 10:40
Ogrē gan patukšs,labi vēl ka pārdevēju galdi bija pa retam! žēl gan ka nebija apģērbu!Ogrē jau nav kur iepirkties,vieni humpalu veikali!
ogrēniete • 2018. gada 14. oktobrī, 11:21
Ļoti jauks gadatirgus.Kaut visi turpmāk būtu tik pat jauki!
Observer • 2018. gada 13. oktobrī, 20:24
Uz šo netiku. Kad būs nākamais tirgus?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet