Atgriezties pie raksta

Pašvaldība atbalsta sakrālā mantojuma celtņu saglabāšanu Ogres novadā

Ogres novada domes sēdē 18.oktobrī deputāti apstiprināja finansējumu konkursa "Sakrālā mantojuma celtņu saglabāšana Ogres novadā" vērtēšanas komisijas izvirzītajām sakrālā mantojuma celtnēm.

20.septembrī Ogres novada pašvaldības domes sēdē pieņēma lēmumu par konkursa "Sakrālā mantojuma celtņu saglabāšana Ogres novadā" organizēšanu un apstiprināja šī konkursa nolikumu.


Pēc konkursa izsludināšanas pašvaldībā tika saņemti sešu draudžu pieteikumi dalībai konkursā.


Saskaņā ar nolikumu kopējais pieejamais Ogres novada pašvaldības finansējums budžeta līdzekļu piešķiršanai sakrālā mantojuma objektu saglabāšanai ir 15 000 eiro, savukārt maksimālais Ogres novada pašvaldības finansējuma apmērs, kas var tikt piešķirts vienam iesniedzējam, ir 3 000 eiro.


Meņģeles evaņģēliski luteriskās baznīcas (baznīca celta 1795. gadā)  ieejas lieveņa restaurācijai piešķirti 2956,51 eiro.


Jaunas krāsns ierīkošanai Madlienas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kas ir viena no vecākajām Latvijas baznīcām un ir valsts nozīmes aizsargājamais kultūras piemineklis, piešķirti 2381,93 eiro.


Aderkašu pareizticīgo baznīcas iekštelpu remontdarbu pabeigšanai draudze saņems saņems 3000 eiro. Šī baznīca celta 1867. gadā un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis.


Krapes evaņģēliski luteriskās baznīcas balkona telpu kosmētiskajam remontam  piešķirti 2988,19 eiro. Krapes ev. luteriskā baznīca celta 1857. gadā un arī ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.


Ogres evaņģēliski luteriskā draudze saņems 3000 eiro, lai baznīcā izbūvētu kanalizācijas pieslēgumu. Ogres ev. luteriskā baznīca ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis


Ogres svētā Meinarda Romas katoļu draudzei projekta ietvaros piešķirts mazāks finansējums nekā citām draudzēm – 673,37 eiro baznīcas apkures apkures rekonstrukcijai nepieciešamo ierīču iegādei. Ņemot vērā to, ka baznīca ir jauna, uzcelta 1997. gadā, sadalot finansējumu, priekšroka tika dota vecākiem dievnamiem.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un konkursa iniciators atzīst, ka ir gandarīts par iespēju atbalstīt draudzes: "Piešķirot draudzēm finansiālu atbalstu, mēs balsojam par garīgām, nevis materiālām vērtībām, tas ir atbalsts garīgo vērtību stiprināšanai mūsu sabiedrībā."


Jāpiebilst, ka konkursu reliģisko organizāciju atbalstam nolūkā veicināt sakrālā mantojuma celtņu saglabāšanu Ogres novadā pašvaldība rīko jau otro reizi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42523

2018. gada 18. oktobrī, 11:05, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

>Māris>>Dievs • 2018. gada 21. oktobrī, 14:45
Melnsvārči nepalīdzēs grūtā dzīves situācijā! Atrisinājums problēmai jārisina pašam, protams, ja esi garīgi vesels un neesi sapinies melno kristības sludinātāju māņos. Jau savulaik Ed.Veidenbaums rakstīja, vērodams tālaika baznīckungu sludināto un praksē pieredzēto: " Cienīgtēvs blēdis melš, krāpdams, debesu niekus". Mēģini izķepuroties no žīdu izdomātas kristietības pinekļiem un savas tumsonības, tev atvērsies acis. Cerams, skolā esi gājis (redz, rakstīt māki) un fiziku arī kaut drusku atminies. Nedzīvo pēc melu filozofijas definējumiem, ka kalpot kungam ir dievam tīkami. Vārdu sakot, neesi tik glupjš, kā te sludini.
Māris> >Dievs • 2018. gada 21. oktobrī, 14:21
Ir ļoti žēl lasīt zemiskus un neiecietīgus komentārus, izmantojot terminus, kuri var būt aizskaroši sabiedrības daļai, kura patiešām ir personiski saskārusies ar kādu likteņa pabērnu. Dod Dievs, ka tev, cienītais komentētāj, dzīvē viss ietu spīdoši un nenāktos piedzīvot ko tādu, kas aptumšotu tavu vai kāda tava tuvinieka prātu vai veselību!
>Dievs • 2018. gada 20. oktobrī, 19:52
Netēlo dievu, bet ej vismaz pabeidz sākumskolu, jebšu, ja esi oligofrēns, tad palūdz pašvaldības sociālo dienestu nodrošināt sev mācības internātpalīgskolā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet