Atgriezties pie raksta

Ezītis atguvis savu ābolu

Ogres pilsētu rotā vairākas granīta skulptūras, kuras ir veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Diemžēl dažas no tām vandaļi jau paspējuši sabojāt. Šogad atjaunots ābolītis bērnu iecienītajai skulptūrai "Ezītis miglā".

Skulptūra ir jaunās tēlnieces Agneses Rudzītes-Kirillovas darbs un atrodas pie bērnudārza "Cīrulītis" Lapu ielas un Meža prospekta krustojumā. Skulptūra tika uzstādīta 2014. gada septembrī un vandaļi jau paspējuši to sabojāt, nozogot vienu no skulptūras sastāvdaļām – ābolu.


"Ideja veidot ezīti man radās, domājot par to, ka daba ienāk pilsētā, un ezīši ir vieni no tiem zvēriņiem, kas bieži ienāk pilsētā. Ezīši ir omulīgi zvēriņi. Pats nosaukums "ezītis miglā" jau ir folklorizējies tēls. Ogrei būs savs ezītis. Skulptūra izraisīja lielu bērnu interesi jau tad, kad mēs to uzstādījām, un ir labi, ka tā ir apdzīvota," uzstādot skulptūru, savu ideju raksturoja Agnese.


Šajā vasarā Agnese atjaunoja pazudušo akmenī veidoto ābolu, un nu ezītis ieguvis savu sākotnējo izskatu. Atjaunošana izmaksāja 345,00 eiro.


Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš ir autors idejai bagātināt pilsētas rotu ar granīta skulptūrām, atzinīgi vērtē topošo mākslinieku veikumu un pateicas šo skulptūru veidotājiem un viņu pedagogiem. Priekšsēdētājs aicina ogrēniešus, pilsētas viesus, ikvienu cilvēku prast novērtēt jauno mākslinieku darbu un nepieļaut postīšanu un demolēšanu: "Šos mākslas darbus ir veidojuši jaunieši, un ir nožēlojami, ka kāds vienkārši demolē un iznīcina otra radītās vērtības. Es nezinu, kurš ir pielicis savu roku skulptūras demolēšanā, tāpēc uzrunāju ikvienu un aicinu nevis postīt, bet gan pašiem censties radīt kaut ko labu un paliekošu, aicinu saprast, ka šīs skulptūras ar smagu darbu arī veidojuši jaunieši."


Pašvaldība tuvākajā laikā plāno sakārtot skulptūras "Ezītis miglā" apkārtni, nobruģējot izmīdīto zemsedzi un uzstādot pie tās soliņu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42545

2018. gada 22. oktobrī, 16:19, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Daži sēž tikai • 2018. gada 23. oktobrī, 09:59
Timurieši varētu būt tie paši pilsētas uzraugi, kuri ieņem amatus un kuriem par to maksā algu. Tiešām tikai god.Helmanim jāredz nebūšanas, lai tautas kalpi sāktu domāt un rīkotos? ...................................Par zuti šajās lapās rakstīts portālā jau no vasaras sākuma te.
līdaka • 2018. gada 23. oktobrī, 08:21
reiz bija laiki, kad timurieši zuti piesūcināja ar ūdeni un mitrumu atgrūdošām vielām nevienam nelūdzoties un nevienam neko neprasot, jo tas vienkārši kādam bija jāizdara...
Ai, "Zutis" • 2018. gada 23. oktobrī, 02:55
Un vides skulptūra "Zutis" Ogres krasta Lejas promenādē netālu no tikko izņemtajām laipām, kas veidots no oša koka, drīz sašķelsies, jo nevienam neienāk prātā, ka tas laiku pa laikam kā terases dēļi jāpiesūcina ar ūdens un mitrumu atgrūdošām vielām. Kalpošanas laiks bija paredzēts 2 gadi varbūt? Ogrēnieši maksāja ar saviem maciņiem pietiekami lielu summu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet