Atgriezties pie raksta

Ķeipenē notikušas pirmās erudīcijas spēles par Ogres novadu

19. oktobrī Ķeipenes Tautas namā norisinājās pirmās erudīcijas komandu spēles "Iepazīsti savu novadu", kuras organizēja interešu klubs "Socializācijas klubs".

Erudīcijas spēlē Ķeipenē piedalījās četras komandas, un dažas bija atnākušas pat ar līdzjutējiem. Dalībnieki mēģināja rast atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem gan par Ogres novadu - vēsturi, dabu, ģerboņiem, nozīmīgiem notikumiem, cilvēkiem u.c., gan arī par vispārīgām tēmām  – mūzika, Latvija, vecvārdi.


Daži jautājumi bija vienkāršāki, citi sarežģītāki un ar savu āķīti, piemēram, nevienai komandai neienāca prātā, kas ir tikai Madlienā, Ķeipenē, Suntažos un Mazozolos. Atbildi dalībnieki mēģināja atrast pagastu dabas objektos, bet izrādās - tas ir pagasta pārvalžu izdotais laikraksts!


Pozitīvā un neformālā atmosfērā laiks pagāja nemanot. Dalībnieki bija atsaucīgi, radoši, zinātkāri un azartiski. Ķeipenē pirmo vietu izcīnīja komanda "Spīdolas" – Ķeipenes pamatskolas skolotāji. Kā minēja Ķeipenes pagasta vadītājs Vilnis Sirsonis: "Par izglītības kvalitāti mūsu pagastā varam neuztraukties!"


Spēļu organizēšanas galvenais mērķis ir nodrošināt ne tikai pilsētas, bet arī pagastu iedzīvotājiem iespēju pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt daudz interesentu faktu par novadu, jo Ogres novads ir plašs, ar interesantu vēsturi, notikumiem, objektiem, cilvēkiem un daudz ko citu. Erudīcijas spēles - tas ir lielisks veids, kā vienlaicīgi iespējams gan izglītoties, gan jauki pavadīt laiku, gan izbaudīt sacensību garu.


Ķeipene ir pirmais no Ogres novada pagastiem, kurā norisinājās šādas erudīcijas komandu spēles, taču tās tiks organizētas arī citos pagastos. Nākamās spēles notiks pavisam drīz -  7.novembrī plkst.18 Ogresgala  Tautas namā. Aicinām visus novada iedzīvotājus nebaidīties un piedalīties! Tas nekas, ja kaut ko nezināt, neviens nevar visu zināt, un tāpēc jau ir arī komandas biedri. Saliekot galvas kopā, kaut ko jau izdomāsiet!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42559

2018. gada 24. oktobrī, 10:46, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet