Atgriezties pie raksta

Ogrē stāsta par militārā konflikta sekām Ukrainā Foto

Ogres Centrālās bibliotēkas Pasākumu zālē 26.oktobrī bija iespēja tikties ar Austrumukrainas militārā konflikta zonas dalībniekiem – karavīriem un uzņēmējiem.

Ukraiņu karavīri pastāstīja un parādīja video un fotogrāfijās, kāda izskatās krīzes un karadarbības skartā Ukraina, kas notiek ar šīs valsts iedzīvotājiem – pieaugušajiem un bērniem, un lika pie sirds, cik ļoti svarīgi ir vienmēr būt modriem un sekot līdzi pārmaiņām, kas notiek pašu valstī. 


Ciemiņi dalījās ar savu pieredzi, norādīja uz kļūdām, kas pieļautas, un aicināja Latvijas valsts iedzīvotājus no šādām kļūdām izvairīties. Pārmaiņas valstī sākušās pakāpeniski un nereti pat atgādinājušas spēles, jo tik absurdi tas viss… Krimas aneksija 2014.gada martā un vardarbīgi mēģinājumi Ukrainas austrumu un dienvidu pilsētās ieņemt vietējo pašvaldību iestādes vairs pēc spēles neizskatījās, jo gāja bojā cilvēki. Ja pirms gadiem 10 kāds stāstītu, ka 21.gadsimta Eiropā kaut kas tāds ir iespējams, viņam neticētu! Diemžēl tā joprojām ir šodienas realitāte, un nav zināms, kā un kad tas beigsies… 


Karš ir nežēlīgs, tas maina cilvēkus un viņu dzīves plānus, atklājot arī ko pavisam negaidītu – to, ko savas zemes un valsts dēļ esi gatavs darīt, vai spēj un vai vispār vēlies palīdzēt citai valstij, kuru tāda nelaime piemeklējusi.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis Ukrainā ir bijis vairākkārt. Kopā ar Latvijas republikas Kultūras ministriju izstrādāts projekts un piesaistīts finansējums, lai no 10.novembra līdz 19.novembrim Ogrē uzņemtu 22 bērnus un pavadošās personas no Ukrainas karadarbības skartās zonas. 


E.Helmanis atzīst, ka iedzīvotājiem Latvijā ir grūti iedomāties, kādos apstākļos – pagrabos, pussagrautās mājās – jau gadiem tur dzīvo cilvēki, nesalīdzināmi ir arī apstākļi abu valstu karavīriem, bet jāapzinās, ka ukraiņi, cenšoties atrisināt situāciju savā zemē, rāda piemēru pasaulei, kā nepadoties.


Elmārs Pļaviņš, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns, Latvijas baptistu draudžu savienības mācītājs, arī Ukrainas karstajos punktos bijis vairākkārt, stiprinot un stāstot par savu pieredzi. Apbrīnas vērti esot Ukrainas uzņēmēji, kas, zaudējot rūpnīcas un uzņēmumus, ir spējuši pacelties, nav aizbraukuši uz ārzemēm, nav zaudējuši ticību savai valstij, bet ar savu darbu mēģina iedrošināt arī citus. 


"Tāpēc šo ticības vēsti tādā praktiskā veidā gribēju šeit, Ogrē, kā iedrošinājumu iedot pirms mēs atzīmējam 100 gadus Latvijai un domājam par Lāčplēša dienu pirms tam, un arī ar lāpām iesim, un pieminēsim savus karavīrus, tepat blakus notiek daudzas lietas, kuras mums arī vēl skaidrā valodā jādzird," uzsver E.Pļaviņš. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42578

2018. gada 26. oktobrī, 21:15, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>viedoklis • 2018. gada 30. oktobrī, 10:51
tu esi amerikanu plukata,nedoma ar galvu,man tur radinieki,es labak zinu,ka tur dzivo parasta tauta,tikai tadi debili ka tu var rakstit tadu murgojumu,vai tu varesi stradat un dzivot bez naudas,bet Kievam nosplauties uz to,Porosenko viss liek sava kabata.
>viedoklis • 2018. gada 29. oktobrī, 12:33
Tu, prokrieviskais plukata, nesajēdz, ka Doņeckā valda Maskavas fīrera atbalstītie bandīti un kā Kijeva ( tu, tupais mērkaķi, raksti "Kieva", kā jau utainis) var tur kaut ko maksāt saviem pilsoņiem, kuri ir bandītu varā? Tevi tur derētu kādu brīdi paturēt, un tad tu, pieķēzījis savas apakšbikses, dziedātu citu dziesmu! SLAVA UKRAINAS PATRIOTIEM! NĀVE MASKAVAS BENDĒM!
viedoklis • 2018. gada 29. oktobrī, 11:38
Kieva nemaksa pensijas un darba algu,es to zinu no radinieces,kas dzivo Donecka,tas ir sausmas ko dara Ukraina ar saviem iedzivotajiem.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet