Atgriezties pie raksta

Pašvaldība aicina uzņēmējus uz sadarbību Foto

26.oktobrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā norisinājās konference Ogres novada uzņēmējiem, kurā piedalījās uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji.

Konference ar mērķi informēt uzņēmējus par viņiem interesējošiem tematiem tika rīkota pirmo reizi, un nākotnē to plānots iedzīvināt kā tradīciju. Pirmajā konferencē piedalījās teju 40 dalībnieku.


Konferences ievadā uzņēmējus uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


"Ogre pēdējos gados strauji attīstās, un tajā ir daudz kas mainījies, ko sekmējis valsts un Eiropas struktūrfondu finansējums. Pagājušajā gadā piesaistīts lielāks finansējums nekā pašvaldības budžets. Esam panākuši, ka ir sakārtoti visi pievadceļi, arī ceļš uz Ogresgalu, kur attīstītās māju būvniecība. Esam ieguvuši finansējumu divu tuneļu būvniecībai, kas padarīs drošāku dzelzceļa šķērsošanu. Ogrē ir daudz ērtāka dzīvošana ģimenēm ar bērniem nekā Rīgā, kur jāpatērē vairāk laika, lai nokļūtu, piemēram, uz mūzikas vai mākslas skolu, sporta centru," Ogres priekšrocības skaidroja E.Helmanis, vienlaikus aicinot uzņēmējus vēl vairāk iesaistīties pilsētas infrastruktūras attīstībā, jo  gan valsts, gan Eiropas struktūrfondu investīcijas pārskatāmā nākotnē apsīks un tad būs jāpaļaujas uz pašu resursiem.


Kā vienu no iespējām, kurā varētu iesaistīties novada uzņēmēji ar savām investīcijām, ir viesnīcu atvēršana Ogrē, kas ir brīva niša uzņēmējdarbībai.


"Ogrē pēdējos gados notiek dažādi valstiska mēroga sporta pasākumi, tajā skaitā Starptautiskās sacensības vieglatlētikā "Rīgas Kausi", Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā. Atbraukušie sportisti un viesi izmanto mūsu sporta bāzes, bet mēs viņus nespējam izmitināt. Viesnīca būtu nepieciešama arī dabas parka "Ogres Zilie kalni" apmeklētājiem, lai mēs viņus varētu piesaistīt uz vairākām dienām. Viesnīcu trūkums Ogrei ir liels mīnuss," norādīja E.Helmanis. "Jūs, uzņēmēji, varat nākt ar savām idejām. Ne tikai pašvaldības vadība, bet arī deputāti jūs atbalstīs. Mēs esam gatavi jūs uzklausīt un palīdzēt. Lai pilsēta attīstītos, visiem jāsadarbojas kopā. Tikai tā var sasniegt rezultātu."


Uz konferenci tika uzaicināti valstiskā un starptautiskā mērogā atzīti lektori, kas ir izcili savu pārstāvēto jomu speciālisti. 


Ar uzņēmējiem tikās SIA "Grupa 93" valdes loceklis, pilsētplānotājs Neils Balgailis, publiskās pārvaldes eksperts Aleksandrs Antonovs, sociālais uzņēmējs Valters Krētainis, kā arī tūrisma eksperts, gids Normunds Smaļinskis.


Konferences dalībnieki tika aicināti arī apmeklēt Ogres Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgo ekspozīciju "No bankas līdz muzejam', starptautiskā mākslas plenēra "Līvzeme" izstādi "Randali" un Edija Pālena fotogrāfiju izstādi "Viss būs labi".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42579

2018. gada 26. oktobrī, 23:06, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet