Atgriezties pie raksta

Noslēdzies konkurss "Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2018" Foto

Dalībnieku un uzvarētāju apbalvošana notika konkursa "Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2018" noslēguma pasākumā Taurupes Tautas namā 27. oktobrī.

Jau vairākus gadus Ogres novada pašvaldība organizē konkursu "Sakoptākais namīpašums Ogrē" un "Ogres novada sakoptākā lauku sēta". Konkursu mērķis ir veicināt Ogres novada iedzīvotājos vēlmi dzīvot sakoptā un skaistā vidē, motivēt privātmāju dārzu, pagalmu, lauku sētu labiekārtošanu, kā arī veicināt pašvaldības un iedzīvotāju sadarbību. Arī šis gads nebija izņēmums. Abi konkursi tika izsludināti šī gada maijā, un iedzīvotāji bija aicināti tiem pieteikties līdz 29. jūnijam.


Šoreiz konkursa dalībnieki pilsētā bija kūtri, savukārt aktivitāte novada pagastos iepriecināja. Visvairāk īpašumu konkursam tika pieteikti Suntažu pagastā – pieci īpašumi, Krapes un Ķeipenes pagastā - četri, trīs Madlienas pagastā, divi – Mazozolu un Taurupes pagastā. Komisija šos īpašumus apmeklēja jūlijā un, tiekoties ar īpašumu saimniekiem, guva patiešām lielu prieku – ieguldīts pamatīgs darbs, pacietība, mīlestība un rūpes, lai sakoptu savu sētu un īstenotu sapni par savām mājām.


Pēc komisijas ieteikuma lēmumu par konkursa "Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2018" uzvarētāju apbalvošanu pieņēma deputāti Ogres novada pašvaldības domes sēdē 20. septembrī.


Par konkursa Gada laureātu šogad atzīts nekustamais īpašums "Gulbīši" Suntažu pagastā, saimnieki Svetlana un Juris Rudzīši.


1.vieta konkursā piešķirta trīs īpašumiem: "Asni" Krapes pagastā, kurā saimnieko Sandris Dzērve un Evita Uzulniece, kā arī Evitas vecāki Inese un Valdis; "Kaukuri" Ķeipenes pagastā, saimnieko Aldis Paeglītis, un "Irbītes" Suntažu pagastā, kur saimnieko Saulcerīte un Jānis Lindes.


Arī 2. vietas ieguvēji ir trīs nekustamie īpašumi: "Ilzēni" (saimniece Evita Ārente) un "Ķeiteni" (saimnieko Sanita un Kestutis Klesmaņi) Madlienas pagastā, kā arī "Laimiņi" Krapes pagastā (saimnieko Marija un Modris Nesteri).


3. vieta piešķirta diviem nekustamajiem īpašumiem – "Madaras" (saimniece Ausma Baumeistere) un Lakstīgalu ielā 12 (iepriekš "Jaunburtnieki") Suntažu pagastā (saimnieki Zoja un Semions Špeļkovi). 


Veicināšanas balva piešķirta pieciem konkursam pieteiktajiem īpašumiem: "Kalnamārkuti" (saimnieko Māra un Jānis Sedoli) un "Jaunrozes" (saimnieko Dzintars un Lidija Kvanti), Mazozolu pagastā, "Jaunzemi" Taurupes pagastā (saimnieko Irbīšu ģimene), "Jaunkaktiņi" Ķeipenes pagastā (saimnieki Sanita un Ēriks Beļēviči), kā arī "Straumēni" Madlienas pagastā (saimnieki Teiksma un Andris Gailīši).


Ar domes lēmumu konkursa uzvarētājiem tika piešķirtas konkursa nolikumā paredzētās naudas balvas un Ogres novada pašvaldības Atzinības raksts.


Pasākuma dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš pateicās sakopto sētu saimniekiem par darbu. Savukārt pēc svinīgā pasākuma koncertu sniedza Olga Rajecka, kura konkursa dalībniekiem bija sarūpējusi arī dāvanu – divus savus dziesmu albumus. 


Ogres novada pašvaldība ir pateicīga pagastu pārvalžu vadītājiem, kuri uzrunāja konkursa dalībniekus un iedrošināja tajā piedalīties, kā arī visiem drosmīgajiem konkursa dalībniekiem par piedalīšanos konkursā - ikvienam, kurš kopj savu zemi, čaklajiem cilvēkiem – darba bitēm, kuri kopj laukus, kuri izvēlas dzīvi laukos, kuri ar, rok, ceļ, apkopj, iekopj, stāda, pārstāda, ievāc ražu un, mainoties gadiem un gadalaikiem, nepaguruši strādā, tic sev, savam darbam un mīl to, ko dara.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42592

2018. gada 30. oktobrī, 08:43, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet