Atgriezties pie raksta

Projektēs divus gājēju tiltus pār Ogres upi Ogres novadā

Projekta "Dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un aizsardzības pasākumi īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā "Ogres ieleja"" ietvaros Ogres novadā plānots izbūvēt divus iekārtos tiltus pār Ogri upi – vienu Meņģeles un Mazozolu pagasta teritorijā, otru – Ogres pilsētas teritorijā.

Ogres novada pašvaldības rīkotā iepirkuma "Iekārto tiltu pār Ogres upi projektēšana un autoruzraudzība" rezultātā ir izraudzīta firma, kas veiks abu tiltu projektēšanu un autoruzraudzību, un tā ir SIA "BT Projekts", ar kuru novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu par šo darbu izpildi.


Iepirkuma 1. daļā paredzētais uzdevums "Trošu tilta pār Ogres upi, skatu platformas Ogres novada Meņģeles pagastā projektēšana un autoruzraudzība" jāveic līdz 2019. gada 8. martam, līgumcena par darbu izpildi ir 20 750 eiro. Savukārt iepirkuma 2. daļas uzdevums "Iekārtā (gājēju) tilta pār Ogres upi, teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu Ogres pilsētā projektēšana un autoruzraudzība" izpildāma līdz 2019. gada 8. septembrim, līgumcena 21 2490 eiro.


Trošu tiltu, kas savienos Meņģeles un Mazozolu pagastu, plānots izbūvēt divu gadu laikā, pārbūvējot arī pievedceļu līdz šim tiltam un izbūvējot skatu platformu Ogres upes krastā, kā arī labiekārtojot infrastruktūru šo objektu tuvumā. Ogres novada pašvaldība dabas parkā "Ogre ieleja" pēdējo divu gadu laikā ir īstenojusi vairākus projektus tūrisma infrastruktūras pilnveidošanai un intensīvi turpina iesākto šajā teritorijā, lai dabas parks un Ogres upe tiktu pilnvērtīgi izmantoti tūrisma jomā, veicinot arī vietējās uzņēmējdarbības attīstību pagastos. 


Otrs objekts – gājēju tilts par Ogres upi pilsētas teritorijā – tiks būvēts, lai nodrošinātu iedzīvotāju ikdienas pārvietošanos no Ogres pilsētas individuālās apbūves teritorijām Pārogrē, t.sk. kādreizējās dārzkopības sabiedrības "Lašupes", kas tagad ir iekļauta pilsētas administratīvajā teritorijā, nokļūšanu uz autobusu pieturām otrā upes krastā, lai ar sabiedrisko transportu dotos uz pilsētas centru, kur pieejami viņiem nepieciešamie pakalpojumi, kā arī varētu iepirkties otrpus upes esošajā veikalā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42610

2018. gada 31. oktobrī, 12:16, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lūdzu! • 2018. gada 31. oktobrī, 23:15
Lūdzu izveidojiet vismaz laipu uz Lašupēm!
Zigis • 2018. gada 31. oktobrī, 20:47
Ogrē viss ir ļoti slikti. Pilsēta izskatās slikta.
• 2018. gada 31. oktobrī, 20:07
Piebiedrojos jautātājam par komunikāciju tiltu. Tur darba un izmaksu būtu vismazāk, bet atsaucība no domes nekāda, laikam tāpēc, ka nevar iztaisīt otkatu. Labāk taču celt bibliotēku pa 6 miljoniem priekš 3 pensionāriem. Un arī par Daugavpils šosejas tiltu vēlreiz atkārtošos - lūdzu, pielieciet uz tilta esošajam gājēju trotuāram Daugavas pusē katrā galā tos pāris metrus margu, citādi tilts ir garāks par margām, un gan gājēji, gan velosipēdisti ir reāli apdraudēti no iekrišanas Daugavā, jo īpaši tilta galā pie jaunatklātā dambja, kur trotuāram pa vidu ir vēl apgaismes stabs. Tā vien šķiet, ka reakcija būs tikai tad, kad kāds ziemā, tumsā iegāzīsies Daugavā - līdzīgi kā domes liekēži reaģē uz to, kas notiek pilsētā uz sliedēm. Jau kādus 10 gadus šī bīstamā vieta stāv domes liekēžu nepamanīta.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet