Atgriezties pie raksta

Atklāj atjaunoto Ogres aizsargdambi Foto

31. oktobrī Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" aicināja iepazīties ar valsts nozīmes hidrotehniskās būves, Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves Ogres aizsargdambja, atjaunošanas projekta rezultātiem.

Pasākuma dalībnieki – Ogres novada pašvaldības vadība, kā arī pārstāvji no VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi", pilnsabiedrības "VSPB"/ SIA "Vidzemes būvnieks" u.c. – pulcējās līdzās Daugavas krastā izvietotajai Strēlnieku piemiņas zīmei.


Ogres aizsargdambja hidrotehnisko būvju kompleksa apsaimniekotājs un arī aizsargdambja atjaunošanas projekta īstenotājs ir VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi". Tās valdes priekšsēdētājs Roberts Dilba, kopā ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani pārgriežot simbolisko aizsargdambja atklāšanas lentu, norādīja, ka šis bijis sarežģīts būvniecības objekts, un pauda gandarījumu, ka beidzot visi aizsargdambja atjaunošanas darbi ir pabeigti un objekts ir gatavs nodošanai ekspluatācijā.


R. Dilba pateicās Ogres novada pašvaldībai, īpaši domes priekšsēdētājam E.Helmanim, kā arī būvniekiem, projektētājiem, būvuzraugiem un visiem speciālistiem, kuri bija iesaistīti projekta īstenošanā. R.Dilba: "Ar domes priekšsēdētāju Egilu Helmani kopīgi daudz runājām un vienojāmies, kas būtu jādara, lai šis objekts ne tikai aizsargātu pilsētu no applūšanas, bet arī būtu kā rekreācijas objekts, kuru pilsētnieki var izmantot kā atpūtas vietu. Es ceru, ka šis objekts kalpos vairākus gadu desmitus!"


E. Helmanis savukārt pateicās Zemkopības ministrijai par paveikto darbu: "Ogrei tas viennozīmīgi ir ļoti svarīgs objekts. Mēs lēnām atgūstam to, kāda ir bijusi Ogre, kāda tā ir izskatījusies. Šeit kādreiz ir bijis apgaismots ceļš un cilvēki te ir staigājuši. Tagad tas ir atjaunots – par to ir liels paldies." E. Helmanis atzina, ka Ogres iedzīvotāji ir priecīgi, jo ieguvuši iemīļotu un drošu vietu, kur bērni var skrituļot, mācīties braukt ar velosipēdu, pastaigāties. E. Helmanis īpaši pateicās arī par Strēlnieku piemiņas vietas sakopšanu.


Jau vēstīts, ka 2016.gadā Ogres novada pašvaldība vienojās ar VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" par Rīgas HES ūdenskrātuves aizsargdambja uz Ogres salas atjaunošanu un apsaimniekošanu.


Aizsargdambja atjaunošanas būvdarbu laikā no 2017. gada jūlija līdz 2018. gada oktobrim ir veikts dzelzsbetona plātņu remonts 34400 m2 platībā, veikta aizsargdambja slapjās nogāzes un parapetu betonēšana un deformācijas šuvju atjaunošana, atjaunots apgaismojums uz aizsargdambja, kā arī gājēju un velobraucēju celiņš uz dambja virsas. Lai nodrošinātu vides pieejamību, izbūvēts serpentīns. Veikta dambja apzaļumošana un labiekārtošana, ierīkoti soliņi, atkritumu urnas u.c.


Projekta kopējās izmaksas ir 3,1 miljoni eiro, no tiem 85% jeb 2,64 miljoni eiro ir ERAF līdzfinansējums un 15% jeb 0,46 miljoni eiro – valsts budžeta līdzfinansējums.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42613

2018. gada 31. oktobrī, 17:44, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

bochka to xa xa • 2018. gada 2. novembrī, 10:05
vecais izstās, ka tu redzi kā visi bezdē, bet pats tikai pird
ха ха • 2018. gada 2. novembrī, 07:14
Все хорошо, но нужно было сделать пандус или хотя бы лестницу со стороны"selver". С велосипедом или коляской тяжело.
kur var • 2018. gada 1. novembrī, 22:36
uzrakstit projektu darbnicas izveidošanai, kad braukāju uz Lielvārdi, gar dzelzceļu ir visādi bunkuri, tur kāds nav mēģinājis uztaisīt darbnicu?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet