Atgriezties pie raksta

Meņģeli rotā jauna norādes zīme Foto

Daudzviet Latvijā pilsētu vai novadu robežteritorijas rotā unikālas vietu nosaukumu norādes, piemēram, Liepāja, Rīga, Kandava u.c. Diemžēl pagastu nosaukumus visbiežāk apzīmē tikai VAS "Latvijas Valsts ceļi" izvietotās un likumā noteiktās apdzīvotas vietas ceļazīmes. 

20.gs. 80.gados Meņģeles pagastu rotāja īpaši tam laikam mākslinieka radītas norādes. Žurnālista D.Caunes rakstā par kolhozu "Meņģele" teikts, ka, iebraucot pagastā, parādās nosaukums "Meņģele", kur uz balta fona sarkani burti skrien Vidzemes debesīs.


Vienu no Meņģeles vēsturiskajām norādēm, kura bija vēl saglabājusies, Gatis Jankuns ar Ingas Bērentes līdzdalību 2013. gadā atjaunoja un uzstādīja ceļa posmā Meņģele – Vecbebri. Iecere atjaunot, absolūti no jauna radot Meņģeles pagasta otru norādi posmā Meņģele – Taurupe, radās pēc tikšanās 2017. gada rudenī pasākumā "Baltā galdauta svētki" ar bijušā Meņģeles kolhoza vadītāja Ivara Krampja dzīvesbiedri Annu Pētersoni, kura pastāstīja norāžu rašanās vēsturi un unikālo dizaina izstrādes procesu, kurā sākotnēji burti bijuši novietoti "guļus", lai piesaistītu uzmanību un tā pagasta viesiem paliktu atmiņā.


Tā kā oriģinālas norādes Meņģeles pagastu rotājušas jau vēsturiski gadiem ilgi, tad 2018. gadā, godinot Latvijas simtgadi, biedrība vēlas, lai šī būtu skaita dāvana visam Meņģeles pagastam un tās iedzīvotājiem un viesiem svētkos!


Zīmes uzstādīšanas vieta ir netālu no Dullā Daukas takas un skatu torņa - norāde cēli gozējas tieši pie iebraukšanas pagasta teritorijā. Ir padomāts, lai zīme būtu labi redzama gan dienas laikā, gan arī tumšajās stundās.


Viens jau neesi cīnītājs! Tik ļoti priecē, ka vienaldzīgo nav! Redzot aktīvo rosību, pagasta ļaudis, nobraucot garām, aizbrauc mājās, pārģērbjas un bez uzaicinājuma brauc palīgā kopīgiem spēkiem uzstādīt zīmi. Tāpēc biedrība "MĒS attīstībai" vislielāko paldies vēlas teikt spēcīgajam papildu darba spēkam, kas iesaistījās stenda uzstādīšanā: Edmundam Krēsliņam, Rolandam Renskulbergam, Aldim Jodzēvičam, Harijam Blauam, Mārim Daņiļenokam, Naurim Briedim, Aldonim Ozoliņam un meistaram ar zelta rokām – Gatim Jankunam.


Projekts "Norāde "Meņģele"" īstenots Ogres novada pašvaldības projektu konkursu "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42659

2018. gada 7. novembrī, 09:47, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

:) • 2018. gada 12. novembrī, 20:40
Prieks par Meņģeli! Skaista vieta!
Kārlis • 2018. gada 8. novembrī, 10:53
Malači meņģelieši! Raksta projektus un paši aktīvi strādā savā dzīvesvietā. Skauģiem: neviens jums neliedz arī kaut ko sākt darīt, nevis apriet citus!
Meņģeliete • 2018. gada 7. novembrī, 15:23
VISU ZINĀŠANAI. EGILAM HELMANIM MEŅĢELĒ NEPIEDER NEVIEN ĪPAŠUMS. BEIDZIET SKAUĢI VISU LAIKU SKAUST. SĀCIET STRĀDĀT.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet