Atgriezties pie raksta

Lāčplēša dienā Ogrē – sacensības, izstāde, koncerts un lāpu gājiens

Lāčplēša diena Ogrē sāksies ar orientēšanās sacensībām "Lāčplēša kauss", turpināsies ar citiem pasākumiem un noslēgsies ar lāpu gājienu.

Orientēšanās sacensībām "Lāčplēša kauss" dalībnieki aicināti pulcēties plkst. 11 skvērā Brīvības ielā. Tā kā sacensības pirmo reizi (iepriekšējos gados Lāčplēša dienā tika rīkotas nakts orientēšanās sacensības) tiks aizvadītas dienas gaišajā laikā un orientēšanās distance vīsies pilsētvidē, ikvienam būs pa spēkam pieveikt sacensību distanci. 


Divi nozīmīgi pasākumi Lāčplēša dienā norisināsies Ogres novada Kultūras centrā.


Plkst. 15 Ogres novada Kultūras centra Izstāžu zālē notiks fotogrāfa, foto kluba "Ogre" vadītāja Vitauta Mihalovska izstādes "100 ogrēnieši" atvēršanas svētki – tiks atklāta un interesentiem būs apskatāma unikāla izstāde, kurā apkopotas vairāku gadu garumā uzņemtās fotogrāfijas. Šīs fotogrāfijas ir kā liecība par cilvēkiem, par pilsētu, par laiku.


Plkst. 16 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē – Ogres apriņķa kopkora lielkoncerts "Mūzu zeme".  Koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa, režisore – Inese Mičule. Lielkoncertā piedalās sieviešu koris RASA, sieviešu koris PĒRLES, sieviešu koris MADARA, jauktais koris MADLIENA, Ogres skolotāju kamerkoris, jauktais koris SUNTAŽI, jauktais koris GRĪVA, jauktais koris LINS, jauniešu koris IMPULSS, jauktais koris OGRE, jauktais koris LĀČPLĒSIS, jauktais koris LŌJA, pūtēju orķestri HORIZONTS un MADLIENA, Ogres 1. vidusskolas zēnu vokālais ansamblis, soliste Inga Šļubovska-Kancēviča un pavadošā grupa BROKASTIS ČETRATĀ.


Ieeja uz abiem pasākumiem – bez maksas.


Vakarā iedzīvotāji aicināti piedalīties Lāčplēša dienas lāpu gājienā, kas tradicionāli sāksies no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas malā. Lāpu gājiens sāksies plkst. 18, pulcēties gājienam tā dalībnieki aicināti laikus. Lāpas ir sagādājusi novada pašvaldība un Ogres novada Kultūras centrs, taču gājiena dalībnieki var ņemt līdzi paši savas lāpas, ja ir šāda iespēja. Lāpu gājiens no Strēlnieku piemiņas zīmes tālāk sekos, šķērsojot autoceļu A6, pa Kalna prospektu, Bērzu aleju līdz Latvijas monumentālajam karogam pie Kūrmājas, kur plkst.18.15 norisināsies svinīgais brīdis.


Pēc svinīgā brīža lāpu gājiens turpināsies un noslēgsies ar svētbrīdi Brāļu kapos Turkalnes ielā.


Šogad lāpu gājienā piedalīsies 23 bērni un jaunieši no Ukrainas, kuri no 10. līdz 19. novembrim viesosies Ogres novadā (šo bērnu un jauniešu tēvi krituši militārajā konfliktā Austrumukrainā). Pasākumā piedalīsies arī Ukrainas vēstniece Latvijā Alisa Podoļaka (Alisa Podolyak).


Lāpu gājienā līdz ar Latvijas karogiem tiks nesti Ukrainas karogi, simbolizējot solidaritāti ar Ukrainu.


Lāpu gājiena laikā būs īslaicīgi transporta kustības ierobežojumi, satiksmi gājiena maršrutā uzraudzīs Valsts policijas Ceļu policija un Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42671

2018. gada 8. novembrī, 11:33, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

aija • 2018. gada 13. novembrī, 23:17
goda aplis bija zem kultūras nama trepēm.... piekrītu... tiešām liels sū.....,bet otrā stāvā kungi uz leju pa logu vēroja tautu,bet zālē bija izredzētajiem priekšnesumi un gaismas.tā pie mums Ogrē.
xx • 2018. gada 13. novembrī, 20:37
Izstādē stāvēs HELMANIS pats.....
ilzei • 2018. gada 10. novembrī, 17:20
uz kādu 2 st.? pasakums bija pagalmā. un cik ta maksaja bilete? ja melo, ta vismaz izlasi info kur pasakums notika.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet