Atgriezties pie raksta

Labiekārtots Ogres vecupes krasts Foto

Ir pabeigti projekta "Ogres vecupes publiskās peldvietas labiekārtošana un ekoloģiskā līdzsvara paaugstināšana, paplašinot vides pieejamības iespējas" ietvaros paredzētie darbi.

Projekts īstenots Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) "Projektu vadlīniju "Ūdeņu aizsardzība" aktivitātes "Publisko ūdeņu pārvaldības"" konkursa ietvaros.


Ogres novada pašvaldības Ogres novada būvvaldes ainavu arhitekte Senija Proose un Meliorācijas inženiere Liene Zīliņa informē, ka projekta ietvaros Ogres vecupes krastā tika veikta niedru pļaušana un piekrastes zonas gultnes tīrīšana, uzstādīti jauni koka soli, atkritumu urnas, informācijas stends un norādes, kā arī izveidota vides pieejamības infrastruktūra vecupē, kas nodrošinās kvalitatīvāku un pieejamāku rekreāciju uz ūdens.


Tāpat projekta ietvaros ir izbūvēta ģērbtuve ar pandusu, kur jau nākamajā vasarā, atpūšoties pie ūdens, varēs iekļūt māmiņas ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēki ar kustību traucējumiem, un atjaunota viena papildu ģērbtuve.


Projekta ietvaros veikti arī apzaļumošanas darbi. Vecupes pieguļošajā teritorijā iedēstīti dažādu šķirņu koki – trauslie vītoli un melnalkšņi. Projekta ietvaros ierīkotas divas funkcionālas bioievalkas liekā mitruma mazināšanai un virsūdeņu ātrākai novadīšanai no atpūtas zonām.


Pašvaldība aicina atbildīgi izturēties pret izbūvēto infrastruktūru un iepazīties ar informāciju, kas atrodama uz uzstādītā informācijas stenda. Tā vienā pusē lasāma informācija par vecupes vēsturi un rekreācijas zonas lietošanas noteikumi, savukārt otrā pusē lasāms un skatāms izglītojošs apraksts ar attēliem par vecupes pieguļošo teritoriju floras un faunas daudzveidību.


Kopējās projekta pieteikumā atbalstītās izmaksas bija 55555,56 eiro, no kuriem LVAF atbalstītās izmaksas bija 38 889 eiro, bet Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums - 16666,6 eiro.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42681

2018. gada 9. novembrī, 17:45, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

>Ritai • 2018. gada 10. novembrī, 15:33
Tas jau būtu ideāli, taču projektiem ir noteikti izpildes termiņi un ja tajos neiekļaujas, tad draud sankcijas. Un acīmredzot šis ir bijis tas gadījums, ka gala termiņš būs iekritis tieši tagad.
Rita • 2018. gada 10. novembrī, 15:05
Projekts labs, bet šādi darbi jāveic agrā pavasarī, lai pa ziemu viss smukums neaiziet bojā
sirdsapziņa • 2018. gada 10. novembrī, 11:38
Tagad ļoti laba atpūtas vieta. Paldies Ogres domei un tās priekšsēdētājam. Un par labiekārtoto parku Jaunogrē Vidus prospektā, kas vēl pagaidām top.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet