Atgriezties pie raksta

Ogrēniešiem piešķirti Latvijas Valsts apbalvojumi Foto

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2018. gada 19.oktobrī lēma par Valsts apbalvojumu piešķiršanu cilvēkiem par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā. Apbalvojums piešķirts arī trīs ogrēniešiem.

Mārītei Puriņai piešķirta Atzinības krusta IV šķira, ieceļot viņu par ordeņa virsnieci. M. Puriņa ir Lielvārdes Mūzikas skolas direktore un Ogres novada Kultūras centra vokālās grupas "Anima Solla" mākslinieciskā vadītāja.


Vokālā grupa "Anima Solla" ir viens no vadošajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem – trīskārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku Lielās balvas ieguvējs, Pasaules Koru Olimpiādes čempions vokālo ansambļu kategorijā, 16 reizes iegūts laureāta tituls dažādos starptautiskajos un Latvijas mēroga konkursos.


Ansamblis 1998. gadā dibināts Jumpravā, bet kopš 2007.gada ir Ogres novada Kultūras centra paspārnē. Sadarbojoties ar mūsdienu latviešu komponistiem, ir iestudētas vairākas koncetprogrammas – gan garīgā mūzika, gan latviešu oriģinālmūzika, gan tautasdziesmu apdares. Ierakstīti pieci kompaktdiski, galvenokārt ar Riharda Dubras mūziku, kā arī ar citu mūsdienu latviešu komponistu dziesmām, kas rakstītas īpaši "Anima Solla" balsīm. Šo gadu laikā ansamblī dziedājušas un savu meistarību kaldinājušas 38 dziedātājas.


Dagnija Liepiņa apbalvota ar Atzinības krusta IV šķiru, ieceļot viņu par ordeņa kavalieri. Ogrēniete D.Liepiņa ir Latvijas Politiski represēto apvienības sekretāre un valdes locekle jeb, kā saka viņas kolēģi, – mūsu dvēsele, cilvēks, uz kuru vienmēr var paļauties. D.Liepiņa Latvijas Politiski represēto apvienībā strādā teju 20 gadus, uz viņas pleciem gulstas viss organizatoriskais darbs, visu politiski represēto organizāciju, un tādas ir 54, koordinēšana, apvienības ikgadējo konferenču rīkošana, Vislatvijas politiski represēto saieta organizēšana – šis plaša mēroga pasākums ik gadu notiek Ikšķilē. Pateicoties D.Liepiņas iniciatīvai, ir izgatavots Latvijas Politiski represēto apvienības karogs. Šī ideja tika īstenota sadarbībā ar nu jau aizsaulē aizgājušo mākslinieci, ogrēnieti Dainu Asarīti.


D. Liepiņa aktīvi darbojas arī Ogres politiski represēto klubā, ar kuru saistīta jau no tā pirmssākumiem, un ieguldījusi daudz darba un enerģijas šīs organizācijas izveidē un stiprināšanā.


Ernests Punculs apbalvots ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi. E.Punculs ir Latvijas Republikas Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona Veterānu apvienības veterāns, štāba virsseržants. Latvijas Republikas zemessargi ir brīvprātīgie, kas velta savu brīvo laiku tam, lai vajadzības gadījumā varētu aizstāvēt Latviju. Kupls ir arī Zemessardzes veterānu pulks – viņi kalpojuši valstij jau trauksmainajos pagājušā gadsimta 90. gados un ir svarīgi Zemessardzei arī šodien. E.Punculs, tāpat kā liela daļa veterānu, iestājās Zemessardzē pašos tās pirmssākumos, 1991. gadā.


Zemessardzē tiek augstu vērtēta veterānu pieredze un zināšanas. Viens no viņu galvenajiem uzdevumiem ir nodot savu pieredzi tālāk jaunajām paaudzēm, sniedzot praktisku atbalstu jaunsargu apmācībās un veicinot vēsturisko tradīciju pārmantojamību. Zemessardzes veterānus labi raksturo apvienības devīze "No pagātnes caur šodienu uz rītdienu Tēvu zemi nosargāt!".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42708

2018. gada 13. novembrī, 12:25, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

ERICA BRADDOCK • 2018. gada 14. novembrī, 05:58
HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80,000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU (georgekennethloaninvestment@gmail.com)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet