Atgriezties pie raksta

Latvijas simtgadē sveic "Ogres Goda pilsoņus" un "Gada ogrēniešus" Foto

18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienā Ogres novada Kultūras centrā norisinājās svētku pasākums, kurā godināti izcilākie novada cilvēki.

Īpašu svinīgumu svētku pasākumam Ogrē piešķīra Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunas tiešraide no pasākuma Latvijas Nacionālajā teātrī, kur 1918.gadā tika nodibināta Latvijas valsts kā demokrātiska republika.


"Šī simtgade apliecina mūsu tautas spēku un spēju novērtēt brīvību un neatkarību. Šajos svētkos mēs godinām mūsu cilvēkus – drosmīgus, atbildīgus un mērķtiecīgus, katru, kurš ar saviem darbiem ir iestājies par mūsu valsti un kura sirds deg par Latviju," sacīja Valsts prezidents.


Arī Ogrē Valsts nozīmīgajā jubilejā tika godināti novada izcilākie cilvēki. Pirmo apbalvojumu Kultūras ministrijas Valsts sekretāres vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica pasniedza Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim.


"Pirms simts  gadiem Latvija tika nosargāta, vēlāk pazaudēta, tad atkal atgūta. Nu mūsu uzdevums turpināt to sargāt, kopt un cildināt ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Vienlaikus arī nepagriezt muguru tiem, kam patiesi brīvība vēl ir tikai sapnis, kā tas, piemēram, ir ukraiņu tautai. Šodien esmu šeit, lai pateiktu paldies par paveikto un pasniegtu Kultūras ministrijas Atzinības rakstu Latvijas un sava novada vārda spodrinātājiem starptautiskā mērogā par sadarbības veicināšanu ar Ukrainas Republiku un atbalstu militārajā konfliktā cietušajām ģimenēm," teica B.Zakevica.


Tā kā norit akcija "Cimdotā Latvija", Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs kā dāvanu saņēma rakstainus cimdus, lai tie silda ne tikai viņa rokas, bet arī dvēseli un vairo došanas prieku. Svinīgajā Latvijas simtgades pasākumā piedalījās arī ukraiņu bērni, kuri šobrīd viesojas Ogrē.


E.Helmanis, uzrunājot klātesošos, aicināja tiekties uz labajiem darbiem, nevis uz negācijām, kā arī sargāt to cilvēku piemiņu, kuri šo simts un vairāk gadu laikā ziedojuši savas dzīves un dzīvības Latvijai. 


Turpinājumā norisinājās Ogres novada pašvaldības apbalvojuma "Ogres Goda pilsonis" un "Gada ogrēnietis 2018" pasniegšanas ceremonija.


Apbalvojums "Ogres Goda pilsonis" šogad piešķirts trim godājamiem novada cilvēkiem - ilggadējai kultūras darbiniecei Dainai Raitumai par ilggadēju, radošu un profesionālu ieguldījumu Ogres novada kultūrvides veidošanā, latvisko kultūras tradīciju saglabāšanā un stiprināšanā; Meņģeles pagasta Tautas nama vadītājai Ilzei Jankunai par ieguldījumu kultūras darbā Ogres novadā, kā arī boksa trenerim Igoram Viktorovam par ieguldījumu jaunatnes patriotiskajā audzināšanā un fiziskajā sagatavošanā.


Apbalvojumam "Gada ogrēnietis 2018" šogad tika pieteikti 9 Ogres novada iedzīvotāji, kuru nopelni dažādās novada dzīves jomās 2018. gadā ir pamanīti un ieguvuši atzinīgu vērtējumu un ar kuriem varam pamatoti lepoties.


Ogres novada dome pieņēma lēmumu apbalvojumu "Gada ogrēnietis 2018" nominācijā "Sabiedriskais darbs" piešķirt Ogres ev. luteriskās draudzes priekšniekam Jānim Draulim, Meņģeles iedzīvotājam, novadpētniecības entuziastam Edgaram Kalnriekstiņam; nominācijā "Kultūra" – Ķeipenes pagasta bibliotēkas vadītājai Ivitai Pumpurei, Ogres novada Kultūras centra māksliniecei Ūnai Laukmanei, Ogres novada Kultūras centra bērnu deju kolektīva "Pīlādzītis" mākslinieciskajai vadītājai Mārītei Baltajai; nominācijā "Izglītība" Ogres Mūzikas skolas direktoram Atvaram Lakstīgalam, Ogres 1.vidusskolas direktoram Igoram Grigorjevam, mājdārziņa "Laimes poga" vadītājai Sofijai Skorinkinai, kā arī Ogres sākumskolas direktores vietniecei Aijai Sirsniņai.


Līdz ar apbalvojumiem suminātie saņēma arī grāmatu "Ogres novada kultūrvēsturiskie pieminekļi", ko pēc Ogres novada pašvaldības pasūtījuma izveidojis autoru kolektīvs vēstures doktora Jura Urtāna vadībā.


Svinīgajā Latvijas simtgades pasākumā muzicēja sitaminstrumentu ansamblis "Perpetuum ritmico", bet noslēgumā visi devās vērot krāšņo salūtu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42753

2018. gada 19. novembrī, 03:08, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ха ха • 2018. gada 22. novembrī, 07:35
>>>tēvzemiete:- Ты не просто дура, ты дура чемпионка!
• 2018. gada 22. novembrī, 06:25
Jau gandrīz gads pagājis, bet Namsaimnieks joprojām jāsakārto...
poga • 2018. gada 22. novembrī, 01:32
sakartojiet namsaimieku

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet