Atgriezties pie raksta

Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi novērtē Ogres novada pašvaldības paveikto drošības jomā Foto

Piektdien Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ieradās darba vizītē Ogrē, lai tiktos ar Ogres novada pašvaldības vadību un iepazītos ar pašreizējo situāciju sliežu ceļa bīstamākajā vietā uz gājēju pārejas Mālkalnes prospektā.

Vispirms I.Mūrniece apmeklēja Ogres novada pašvaldību, kur tikās ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani un Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci Danu Bārbali.


"Ogrē bija izveidojusies situācija, ka uz dzelzceļa sliedēm ik pa brīdim kāds gāja bojā. Mūsu galvenā vērtība ir cilvēki, tāpēc nav pieļaujams, ka miera apstākļos mēs zaudējam savus cilvēkus. Pamatots bija arī vecāku uztraukums par savu bērnu drošību, jo tuvumā ir stadions, mācību iestādes," gājēju tuneļa nepieciešamību dzelzceļa šķērsošanai Mālkalnes prospektā skaidro E.Helmanis. "Šobrīd esam nonākuši pie projekta saskaņošanas. Tie ir milzīgi soļi, ko esam paveikuši. Nākošgad noritēs tuneļa būvniecība, un tad varēs droši šķērsot dzelzceļu. Gan ārējās, gan iekšējās drošības jautājums valstī ir viens no svarīgākajiem, jo cilvēki, kuri dzīvo šajā valstī, maksā nodokļus, lai justos droši paši par sevi un saviem bērniem."


Līdz 2015.gadam, kad tika sagatavots Ogres novada pašvaldības ziņojums par dzelzceļa pārejām Ogres pilsētā, tika veikti aprēķini, ka stundas laikā pāreju Mālkalnes prospektā šķērso 476 cilvēki, no kuriem apmēram puse ir vecāki ar maziem bērniem vai bērnu ratiņiem. Šajā vietā uz sliežu ceļa pārejas bieži ir novietoti vagonu sastāvi, kas būtiski apgrūtina vai liedz iedzīvotājiem šķērsot sliežu ceļu pāreju. Lai to izdarītu, gājējiem jāpārvietojas  tam neparedzētā vietā – tieši pāri dzelzceļa sliedēm, apdraudot savu veselību un dzīvību.


No 2008.līdz 2015.gadam uz dzelzceļa sliedēm bija cietuši 14 cilvēki, un to skaits turpināja pieaugt.


"Lai novērstu riskus un izveidotu drošas pārejas, Ogres novada pašvaldības ziņojums tika nosūtīts gan VAS "Latvijas dzelzceļš", gan Latvijas Republikas Saeimai. Pēc vairākkārtējām sarunām ar  VAS "Latvijas dzelzceļš" pārstāvjiem, kas sākotnēji nerisinājās tik veiksmīgi kā gribētos, liela nozīme jautājuma tālākai virzīšanai bija Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces vizītei Ogrē 2015.gada 16.oktobrī, iepazīstoties ar situāciju un atbalstot nepieciešamību tuneļu uzbūvei zem dzelzceļa sliežu ceļiem Ogrē, ar mērķi rūpēties par iedzīvotāju dzīvību un veselību, droši šķērsojot Ogres pilsētā esošo sliežu ceļu,” prezentācijā norādīja D.Bārbale.


Pēc trim gadiem I.Mūrniece atkārtoti ieradās Ogrē, lai iepazītos ar paveikto. "Ogrēnieši mani uzrunāja, un es iesaistījos gājēju tuneļa problēmas risināšanā. Atceros, ka iepriekšējās vizītes laikā, kad biju Ogrē, arī tajā dienā uz dzelzceļa bija vērojamas riskantas un bīstamas situācijas. Es ļoti augstu novērtēju Ogres novada pašvaldības amatpersonu rūpes par iedzīvotājiem. Tiešām milzīgs gandarījums par to, ko Ogres novada pašvaldība kopā ar "Latvijas Dzelzceļu" un citiem sadarbības partneriem ir spējusi izdarīt. Vispirms šī dzelzceļa pāreja ir sakārtota, un projekts par tuneļa izbūvi virzās uz priekšu. 2020.gadā ogrēnieši un pilsētas viesi varēs redzēt šo rezultātu," sacīja I.Mūrniece. 


Gājēju tuneli zem dzelzceļa sliežu ceļiem Skolas ielas un Mālkalnes prospekta savienošanai būvēs VAS "Latvijas dzelzceļš". To plānots pabeigt līdz 2020.gada 20.novembrim. Perspektīvā plānota arī autotransporta tuneļa izbūve Kalna prospektā.


Vizītes ietvaros I.Mūrniece apmeklēja Ogres Vēstures un mākslas muzeju, kur izstādes "Latviešu karavīrs. 1918-1940" autori un kolekciju īpašnieki Gunās Rusiņš un Jānis Vigups iepazīstināja viešņu ar Latvijas armijas militāro vēsturi saistīti priekšmetiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42790

2018. gada 23. novembrī, 21:42, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

skatītājs • 2018. gada 29. novembrī, 23:54
Šī tikšanās parāda NA patieso seju - izspiešanā apsūdzētais mērs tiekas ar valsts otro amatpersonu. Kā saka - nauda nesmird.
XXXX • 2018. gada 27. novembrī, 23:43
vajaga tuneli MALKALNES PROSPEKTA padomajiet par berniem kas katru dienu staiga domajat logiski berni ir pirmaja vieta un pectam citi
Kuka • 2018. gada 26. novembrī, 21:23
būtu labāk īres namus cēluši...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet