Atgriezties pie raksta

Ogrēniete Zanda Vītola saņem apbalvojumu par atbalstu invalīdiem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika svinīga ceremonija, kurā pasniedza balvas un Atzinības rakstus konkursa "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam" laureātiem.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad konkurss bija vērsts uz nevalstisko organizāciju paveiktā darba atzinīgu novērtēšanu, šī gada konkursā nominantus varēja pieteikt divās kategorijās – individuālais sniegums un nevalstisko organizāciju paveiktais. 


Balvas pasniedza žūrijas komisijas locekļi sešās nominācijās. 


Nominācija "Uzdrīkstēšanās" – apbalvojums par aktīvu vai jaunu iniciatīvu vai rīcību, pārstāvot cilvēkus ar invaliditāti, viņu tiesības un intereses, kuru pasniedza tiesībsargs Juris Jansons. 


Šajā nominācijā NVO kategorijā galveno balvu saņēma "Fonds Nāc līdzās!", Atzinības rakstu saņēma Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība. 


Savukārt individuālajā sniegumā galveno balvu ieguva Margita Kanopka, Atzinības rakstus – Zanda Vītola (teātra māksla) un Arita Strode-Kļaviņa (Košumbildes). 


Zanda Vītola ir Ogres novada Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta centra vadītāja. Kopā ar biedrību "Lux Viridia" un Ogres novada Sociālā dienesta dienas centru "Saime" viņa pirmo reizi Ogres novadā organizēja starptautisku festivālu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām "Skatuve ikvienam". 


Zanda vada pozitīvo cilvēku teātri "Ārpus robežām", kurš aktīvi darbojas Dienas centra "Saime" paspārnē. "Ārpus Robežām" ir apvienojušies cilvēki ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem no Ikšķiles un Ogres Dienas centra "Saime", kā arī brīvprātīgie jaunieši.


Festivālā teātris izrādīja lugu "Citādais no NotrDamas" pēc Viktora Igo romāna "Parīzes Dievmātes katedrāle" motīviem.


Tā ir izrāde, ar kuru 2017.gadā starptautiskajā integratīvā teātra festivālā Viļņā teātris ieguva galveno balvu un pirmo vietu. Šogad teātris "Ārpus robežām" ar šo izrādi piedalījās arī 14. Starptautiskā īpašo teātru festivālā, kurš no 4. līdz 7.maijam notika Brestas pilsētā Baltkrievijā.


Konkursu "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam" jau ceturto gadu pēc kārtas rīko Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tā mērķis ir saskatīt labās prakses piemērus, izcelt un novērtēt individuālus sasniegumus un veicinātu nevalstisko organizāciju darbu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42837

2018. gada 1. decembrī, 10:00, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Psihiatrs • 2018. gada 3. decembrī, 14:18
Ja vecais marazmātiķis grib seksu tad vēl nav tik slikti.
kolhonieks • 2018. gada 2. decembrī, 21:11
tur viens kolhoznieks gribēja dikti seksu bet viņa nedevās vecim ar sāpošo muguru. ja nedeva tad izēda. vocals salīkušais intrigants un brunču mednieks
pastala • 2018. gada 2. decembrī, 18:31
Beidzot būs atradusi savu vietu! vai ir kāds kolektīvs, kurā viņa ir darbojusies un nav pinusi intrigas!? Jau no bērna kājas dīvaini audzināta...deviņdesmito gadu sākumā ar TDA Ogre ar viltu vienkārši iesēdās autobusā un devās ansamblim līdzi uz Zviedriju (laikam māmiņa bracienu izbīdīja)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet