Atgriezties pie raksta

Eglīšu rotājumiem ir bagāta vēsture

Gaidot svētkus un atzīmējot Otro Adventi, 9. decembrī plkst. 13 Ogres Vēstures un mākslas muzejā mākslas zinātniece Irēna Bužinska stāstīs par to, kā veidojušies un gadu desmitu laikā mainījušies eglīšu rotājumi.

Jau vairākus gadsimtus neatņemama gadumijas tradīcija ir eglītes rotāšana. Sākotnēji par rotājumiem izmantoti visādi gardumi, vēlāk tos nomainījušas spožas, apsudrabotas stikla bumbas un figūriņas.


21.gadsimtā daudzi priekšroku dod pašgatavotiem rotājumiem, kas tiek veidoti no koka, salmiem, filca un citiem materiāliem. Vienlaikus ar tiem, mūsdienās atdzimusi interese par egļu rotājumiem, kas tikuši lietoti mūsu vecāku un vecvecāku bērnībā un ar lepnumu tagad tiek iekārti eglītē kā ģimenes mantojums. Tomēr ko mēs zinām par egļu rotājumu izgatavotājiem, kuru ražojumi priecē ģimenes jau vairākās paaudzēs?


Lekcijā tiks sniegts ieskats to izgatavošanas vēsturē gan Padomju Savienībā, gan Latvijā 20.gadsimta otrajā pusē, pievēršot papildus uzmanību rotājumu tematikai, materiāliem un sabiedrības priekšstatiem par skaisto.


Par svētku atmosfēru pirms un pēc lekcijas parūpēsies mūziķe Līga Jeleviča.


Ja mājās ģimenes mantojumu, vecās mantiņas, jau gadiem klāj putekļu kārtiņa, aicinām šogad Ziemassvētku eglīšu rotājumus dāvināt Ogres muzejam, lai varam šo sirsnīgo svētku sajūtu saglabāt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42868

2018. gada 6. decembrī, 11:02, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

labdarība • 2018. gada 10. decembrī, 14:43
Vai Ogres muzejs arī pieņem senos eglīšu rotājumus savai kolekcijai?
Brīnos • 2018. gada 10. decembrī, 14:42
Kur tad palika mūziķe, kas bija apsolīta pasākuma kuplināšanai/???

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet