Atgriezties pie raksta

Zilo kalnu aģentūras darbs netiks pārtraukts

10. decembra rītā Ogres novada pašvaldībā notika preses konference, kurā domes priekšsēdētājs Egils Helmanis skaidroja situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar Ikšķiles novada pašvaldības paziņojumu par vēlmi izstāties no Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" (turpmāk aģentūra).

Šī gada 4. decembrī Ogres novada pašvaldība saņēma domes priekšsēdētājam E.Helmanim adresētu Ikšķiles novada pašvaldības vēstuli ar informāciju par Ikšķiles novada pašvaldības ieceri izstāties no Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra".


Par šādas vēlmes galveno iemeslu tiek minēts "turpmāk samazināt izdevumus, kuri tiek izlietoti aģentūras darbības nodrošināšanai, tajā skaitā aģentūras administrācijai un uzturēšanai", piebilstot, ka turpmāk kompleksa "Zilie kalni' teritorijas daļas, kas atrodas Ikšķiles novadā, apsaimniekošanu un attīstīšanu nākotnē sekmīgi spēs īstenot citas Ikšķiles novada domes struktūrvienības, tādējādi ietaupot resursus, kurus pašvaldība ik gadu novirza aģentūras darbības vajadzībām.


Par izstāšanās argumentu tiek minēti arī "Ikšķiles un Ogres pašvaldības būtiski atšķirīgie viedokļi par kompleksa "Zilie kalni" attīstības ietvaros veicamajām prioritātēm". Kā norāda Ikšķiles novada pašvaldība, šis jautājums tiks virzīts izskatīšanai pašvaldības domes tautsaimniecības komitejas sēdē 12. decembrī, un aicina tajā piedalīties arī E.Helmani, kurš ir aģentūras uzraudzības padomes priekšsēdētājs.


Preses konferencē 10.decembrī E.Helmanis norādīja, ka pēc minētā Ikšķiles paziņojuma ir saņēmis vairāku satrauktu iedzīvotāju zvanus ar jautājumiem, kas notiks tālāk ar aģentūras darbību un Zilo kalnu apsaimniekošanu.


"Gribu nomierināt iedzīvotājus. Nekas traks nav noticis. Ikšķiles pašvaldība vēlas izstāties no aģentūras, un es respektēju šo viedokli. Ogres novada pašvaldība neplāno izstāties no aģentūras, tāpēc aģentūras darbs arī turpmāk tiks vadīts līdzšinējā kārtībā," uzsvēra E.Helmanis, piebilstot, ka, viņaprāt, šādu Ikšķiles puses lēmumu no sākuma vajadzēja izskatīt aģentūras uzraudzības padomē, kur tiek izskatīti, diskutēti un pieņemti visi lēmumi, kas saistīti ar aģentūras darbu.  


Vērtējot Ikšķiles pašvaldības nodomu, priekšsēdētājs norādīja, ka izstāšanās argumenti viņu pārsteidz. 'Aģentūras uzraudzības padomes sēdēs, kurās piedalās visu trīs sadarbības partneru, Ikšķiles pašvaldības, Ogres pašvaldības un SIA "Rīgas meži" pārstāvji, visi lēmumi vienmēr pieņemti vienbalsīgi un nekādas domstarpības nekad nav bijušas," situāciju skaidro E.Helmanis.


Priekšsēdētājs E.Helmanis pateicās kolēģiem Ikšķiles pašvaldībā, domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam par veiksmīgo sadarbību šīs aģentūras izveidošanā un darba organizēšanā, kas bijis samērā sarežģīts un komplicēts process, īpaši tāpēc, ka dabas parka īpašumtiesības pieder Rīgas pašvaldībai un ir SIA "Rīgas meži" īpašums, turklāt atrodas divu pašvaldību teritorijā – Ikšķiles (414 ha) un Ogres (24 ha) novadā. Lai apsaimniekotu šo teritoriju, bija nepieciešama visu šo pušu cieša sadarbība un vienošanās.  


"Šī, faktiski trīs pašvaldību sadarbība ir lielisks piemērs ikvienai pašvaldībai tam, kā, kopīgi strādājot un vienojoties, iespējams kopā paveikt tik daudz. Uzskatu, ka šis projekts ir viens no veiksmīgākajiem, ko mēs kopā ar Ikšķili esam īstenojuši. Pirms astoņiem gadiem, kad aģentūra tika izveidota, šajā dabas parkā katrs varēja darīt, ko grib, – braukt ar automašīnām, lietot alkoholu, izgāzt atkritumus. Pirmajos gados, kad aģentūra sāka apsaimniekot šo teritoriju, katru nedēļas nogali tika izvesta krava ar atkritumiem. Līdz šim izdevies padarīt daudz. Dabas parks straujiem soļiem ir sakārtots un attīstās. Projektu īstenošanā ieguldīti ne tikai pašvaldību līdzekļi, bet arī valsts un Eiropas Savienības fondu līdzekļi. Aģentūras izvirzītās prioritātes, un turpmāk tā ir pievedceļu sakārtošana, nemainīsies. Vienīgā atšķirība, ka ar Ikšķiles izstāšanos to īstenošana varētu notikt lēnāk," situāciju raksturo E.Helmanis.


Informācijai


Atgādinām, ka 2010. gada 8. novembrī tika izveidota Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūra "Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra", reorganizējot Ogres novada Tūrisma informācijas centru. Šī aģentūra tika izveidota ar mērķi attīstīt tūrismu abu pašvaldību administratīvajās teritorijās, īstenot abiem novadiem vienotu tūrisma politiku, izstrādājot un īstenojot vienotus tūrisma attīstības projektus; uzturēt, apsaimniekot un attīstīt kopīgi izveidotos tūrisma objektus; koordinēt tūrisma pakalpojumu sniegšanu abu novadu iedzīvotājiem un viesiem, vienlaicīgi rūpējoties par kultūrvēsturisko un dabas mantojumu, vides saglabāšanu un tūrismu abu novadu teritorijās.


Šī aģentūra tika reorganizēta 2014. gada 1. janvārī, izveidojot Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūru "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra". Šīs aģentūras pārraudzība tiek īstenota ar uzraudzības padomes starpniecību. Aģentūras mērķis ir nodarboties ar tās apsaimniekošanā nodotā dabas parka "Ogres Zilie kalni" un piegulošo pilsētmežu teritoriju apsaimniekošanu, īstenojot vienotu vides aizsardzības, tūrisma, veselības veicināšanas un sporta attīstības politiku Ogres un Ikšķiles novada interesēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42898

2018. gada 10. decembrī, 15:12, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

? • 2018. gada 10. decembrī, 19:05
Vai kāds varētu atbildēt, kāpēc vispār tiek piesaukts "dabas parks"? Dabas parkam ir savi noteikumi, tas nav parks pie dabas. Neliekas, ka tas, kas notiek Zilajos kalnos, ir savienojams ar "dabas parks". Tūrisma, sporta un atpūtas komplekss- tas jā.
Nu nu • 2018. gada 10. decembrī, 17:53
Jā Rīgas meži ir nabagi,tāpēc Ogrei ir jāiesaistās tās teritorijas sakārtošanā

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet