Atgriezties pie raksta

Skauti un gaidas no Ogres novada piedalīsies ziemas nometnē "Baltais vilks" Foto

Turpinot Latvijas 1. brīvvalsts laikā iesākto roveru tradīciju – janvārī doties uz Ložmetējkalnu, lai atcerētos un pieminētu mūsu strēlniekus -, no 11. līdz 13.janvārim skauti un gaidas pulcēsies ziemas sagaitā "Baltais vilks 2019".

Tā ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs, katru gadu tajā pulcējoties skautiem un gaidām no dažādām Latvijas pilsētām un ārzemju viesiem. 


"Baltais Vilks" šogad pulcēs  vairāk nekā 150 skautu un gaidu no visas Latvijas - no Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Ogresgala, Tukuma, Ķeguma, Valmieras, Kocēniem, Rēzeknes, Baldones un Dobeles, kā arī viesiem no Austrālijas un Polijas.


Vairāk nekā pirms 100 gadiem strēlnieki iestājās par savu zemi, šodien skauti un gaidas rūda sevi, nometņojot ziemas apstākļos. Nometnē jauniešiem ir unikāla iespēja dzīvot ziemā trīs dienas āra apstākļos, guļot apkurināmās teltīs un pašiem rūpējoties par savu sadzīvi. Nometnes dalībnieki piedalīsies dažādās izglītojošās un praktiskās aktivitātēs ar mērķi apgūt jaunas prasmes, izaicināt sevi un uzzināt ko jaunu par Latvijas vēsturi – Ziemassvētku kaujām. Izglītojošas un praktiskas nodarbības pasākumā vadīs skautu un gaidu brīvprātīgie vadītāji, kā arī viesi no Latvijas, Kanādas un Amerikas Savienoto valstu karavīri. 


Nometnes priekšnieks, vadītājs Nils Klints par nometni saka: "Šogad "Baltā vilka"’ vadmotīvs ir miers. Eiropas teritorijā, tai skaita mūsdienu Latvijas teritorijā, gandrīz nepārtraukti ir notikuši dažādi militāri konflikti. Kā par mieru cīnījās latviešu strēlnieki, ko miers nozīmē mūsdienās un kāda ir skautu un gaidu loma miera veicināšanā –  par to "Baltajā vilkā 2019"!"


Ikviens interesents 12.janvārī, sākot no plkst. 15, ir aicināts apmeklēt nometni "Baltais Vilks". Nometnes viesiem būs iespēja redzēt un uzzināt, kā skauti un gaidas nometņo, kā arī apskatīt vēstures ekspozīciju par Ziemassvētku kaujām un skautisma vēsturi. Plkst. 17.30 notiks Valgundes pagasta svinīgais pasākums Ložmetējkalnā. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43061

10. janvārī, 21:42, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

xxx • 2. februārī, 20:40
Nu cik ilgi var melot? Tā laikam arī jaunā virziena skola jauniešiem - tā saucamā = patriotiskā audzināšana..
centrists • 12. janvārī, 09:18
te joprojām reklamē Latvijas Gaidu un skautu muzejs Suntažu prospekts 2, Ogre: http://www.latvijascentrs.lv/lv/166/106/
Lunis • 12. janvārī, 02:40
ziņkārīgā : Taisnība vien tev būs , man pirms kadiem menešiem piezvanīja viens jauks zaķītss palūdza izņemt šamās kordinatas no vairākus gadus veca materiala par SkautGaidam. Joprojām zvanot , šai apnicis atbildet ka pasakums vairs nav aktuāls viss esot izbeidzies un slegts..

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet