Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 15.janvāra numurā:

* Lielvārdieši un ogrēnieši starp festivāla "Sudraba zvani" laureātiem;
* Vakances mūspuses pašvaldībās: trūkst pedagogu un sociālo darbinieku;
* "Lielvārda" pārstāvji gūst panākumus Ziemassvētku dekoru konkursā;

* No šodienas Latvijā kursēs "lasītavas vilciens"
Ar trim grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais dīzeļvilciena sastāvs dos iespēju cilvēkiem visos Latvijas reģionos lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi. Īpašais "lasītavas vilciens" tiks atbilstoši noformēts, ļaujot to atpazīt visiem pasažieriem. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trim mēnešiem – atbilstoši dažādām tēmām un aktualitātēm.


* Kāpēc klusējam par Kārli Ulmani?
Kārlim Ulmanim bija iespēja atstāt Latviju, pirms to okupēja. Viņš to nedarīja, noraidot vairāku valdības locekļu ierosinājumu to darīt: " (..) Es nedošu nevienam iemeslu teikt, ka Ulmanis bijis ar latviešu tautu tās laimīgās dienās, bet pametis to visgrūtākā likteņa stundā. Vai es daru pareizi vai nepareizi, par to spriedīs vēsture. Tā Latvija, kurai mēs kalpojām, vairs neatgriezīsies, bet tai, kura nāks pēc visām ciešanām, es vairs nebūšu vajadzīgs."


Vairāk – jaunajā "OVV". 


* Liena un Edgars Mucenieki aicina pieskarties laika plūdumam
Pirmoreiz savā dzīvē E.Mucenieks esot piedzīvojis laika apstāšanos piecu gadu vecumā, griežot piena separatora rokturi un koncentrējot savu skatu uz rotējošo konusu, kurš izskatās pēc mazas Laika mašīnas.


* Dažas receptes no pavārgrāmatas "Ķeguma novada 100 garšas":
pildīta store Tomes gaumē, zirņu pikas Rembates gaumē, spinātu rulete ar lasi Birzgales gaumē, baraviku zupa Ķeguma gaumē;


* Līdz jaunajam gadam visos mājokļos jāuzstāda dūmu detektori
Uzstādītā detektora apkope ir vienkārša – nepieciešama vien savlaicīga baterijas nomaiņa, detektoru darbības pārbaude un putekļu noslaucīšana. Jauna baterija kalpo aptuveni divus gadus. Detektori iegādājami elektropreču un specializētos ugunsdrošības aprīkojuma veikalos. Jāpiebilst, ka dūmu detektors var ieslēgties arī gadījumos, ja nav izcēlies ugunsgrēks, piemēram, no cigarešu dūmiem vai piedeguša ēdiena.


* 2019.gada favorīti – indīgi skaistais mārīšzirneklis un tūbainā bārkstlape.


Laikrakstu "Ogres Vēstis Visiem" pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot "OVV" kopā ar "Laimīgo Programmu" – izdevīgāk!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43083

15. janvārī, 00:00, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

receptes • 15. janvārī, 16:36
Laba ideja, Ķegumā, Rembatē, Birzgalē un Tomē dzīvo malači!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet