Atgriezties pie raksta

Uz ceļiem var veidoties bīstami braukšanas apstākļi

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" informē, ka sākot ar Kurzemes reģionu visā Latvijā tiek prognozēti nokrišņi lietus veidā. Vietējie autoceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – C un D uzturēšanas klase, slapjo nokrišņu rezultātā var kļūt īpaši slideni.

Mainīgos laika apstākļos (snigšana,apledojums,putenis,vējš) autoceļa brauktuve var būt slidena arī pēc tam, kad veikti slīdamības samazināšanas darbi. C un D uzturēšanas klases autoceļiem, lai mazinātu slīdamību veic rievošanas darbus vai  kā pretslīdes materiālu  izmanto smilti, un to kaisa - satiksmei bīstamākajos posmos - stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos.


Rievošanas darbus veic ja piebraukta sniega vai apledojuma biezums ir vismaz pieci centimetri. Atkalas laikā veiktie kaisīšanas un rievošanas darbi nav ilglaicīgi, jo lietus nokaisīto materiālu noskalo.


Autovadītājus aicina būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu.


Valsts autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs (A, A1, B, C, D) un tiek uzturēti atbilstoši normatīvos noteiktajām prasībām. Līdz ar to autoceļu brauktuves stāvoklis starp dažādām uzturēšanas klasēm atšķiras.


Aicina informēt par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos, zvanot uz VAS "Latvijas Valsts ceļi" Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43093

2019. gada 17. janvārī, 10:01, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

JA • 2019. gada 17. janvārī, 11:24
IR RIKTIGA SLIDOTAVA ....GAJEJIEM MANI SODIEN APSLACA NO GALVAS LIDZ KAJAM GALIGO PLURZU
hm • 2019. gada 17. janvārī, 11:22
kāpēc tikai braukšanas apstākļi? Bet iešanas apstākļi nav bīstami?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet