Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogres novadā iesāktie darbi tiek turpināti arī ziemā

Šodien Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēdes informatīvajā daļā Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis iepazīstināja ar aktuālajiem darbiem novadā.

Līdz ar ziemas sākšanos vairākos būvniecības objektos ir iestājies tehnoloģiskais pārtraukums, tomēr dažos objektos darbi joprojām turpinās. Viens no tiem ir ēka Upes pr. 16, kurā noris renovācijas darbi. Uz šo brīdi ir pabeigta jaunā korpusa mūrēšana un notiek iekšdarbi – ģipškartona sienu, ventilācijas un apkures cauruļu izbūve. Darbi šajā objektā netiks pārtraukti visu ziemu.


Neskatoties uz ziemu un lielo sniegu, turpinās būvdarbi arī Rūpnieku ielā posmā no Brīvības ielas līdz Kastaņu ielai – tiek veikta komunikāciju, kanalizācijas un lietus tīklu izbūve. Nākamā iela, kuru paredzēts sakārtot tā dēvētajā Kartonfabrikas rajonā, ir Birzgales iela. Pašlaik tiek gatavots un saskaņots šīs ielas pārbūves projekts.


Tehnoloģiskais pārtraukums ir iestājies Ogres domes kāpņu pārbūves darbiem, kā arī būvdarbiem J.Čakstes prospektā, bet šajā ielā tiek nodrošināta sniega tīrīšana. Darbi šajos objektos tiks turpināti tiklīdz iestāsies atbilstoši laikapstākļi.


Aktīvs darbs notiek saistībā ar publiskajiem iepirkumiem. Noslēdzies iepirkums, kas paredz četru ceļu posmu grants seguma pārbūves darbus Ogresgala, Madlienas un Suntažu pagastā, un notiek pretendentu izvērtēšana. Savukārt jaunās ģimnāzijas ēkas būvniecības projekta iepirkuma dokumentācijā tiek veikti precizējumi, jo ir saņemti komentāri no Iepirkumu uzraudzības biroja. Šo publisko iepirkumu plānots izsludināt līdz šī gada janvāra beigām.


Noslēdzies ir iepirkums par Ogres Centrālās bibliotēkas projektēšanu un būvniecību, un tiek veikta iesniegto piedāvājumu izvērtēšana. Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis papildus norādīja, ka Ogres novada dome ir noslēgusi līgumu ar Latvijas Vides investīciju fondu, kas paredz finansējuma piesaisti 5 miljoni eiro apmērā Ogres Centrālās bibliotēkas izbūvei no Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta. Šī projekta ietvaros tiks būvēta jauna un moderna bibliotēka.


Līdz šim ir bijušas vairākas diskusijas par to, kā rīkoties ar pašreizējo Ogres Centrālās bibliotēkas ēku. Pirms dažiem gadiem bija plānots ēku siltināt un ierīkot liftu, taču Ogres novada dome šo ieceri noraidīja, jo šāds risinājums nebūtu devis vajadzīgo efektu. Kā uzsvēra E.Helmanis, bibliotēkai svarīgākais ir tās saturs, nevis ārējais izskats. Iedzīvotāji būs lieli ieguvēji, jo jaunā bibliotēka tiks būvēta tieši novada vajadzībām ar jaunu veidolu un saturu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43095

17. janvārī, 16:14, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet