Ogrenet
Atgriezties pie raksta

E.Helmanis pateicas kolekcionāriem par sadarbību

22. janvārī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis tikās ar kolekcionāriem Jāni Vigupu un Gunāru Rusiņu un pasniedza viņiem pašvaldības Pateicības rakstu par piedalīšanos izstādē "Latviešu karavīrs. 1918 – 1940".

E. Helmanis pateicās kolekcionāriem par darbu, ko viņi veic, kā arī par aktīvo dalību izstādes "Latviešu karavīrs. 1918 – 1940" veidošanā. "Izstāde bija tiešām unikāla, un to novērtēja ogrēnieši un Ogres viesi. Vēlos pateikties visiem, kuri piedalījās izstādes tapšanā. Šī izstāde bija kārtējais apliecinājums, cik bagāta ir mūsu valsts vēsture, un paldies visiem tiem, kuri stādā, lai saglabātu un koptu mūsu vēsturi, tās liecības," pateicās E.Helmanis, un pārrunāja ar kolekcionāriem turpmākās sadarbības iespējas.


Gunārs Rusiņš ir Drošības dienesta atvaļinātais majors, Afganistānas kara veterāns, kurš ar armijas lietu kolekcionēšanu aizrāvies jau no bērnības. Rusiņš pārņēmis ASV dzīvojošā vēsturnieka Ērika Priedīša gadu desmitiem veidoto kolekciju un turpinājis to papildināt.


Savukārt Jānis Vigups ir kolekcionārs, kurš kopā ar kolēģi Vladimiru Balašovu izdevis divas grāmatas "Latvijas armijas krūšu nozīmes 1918 -1940" 2011. gadā un "Latvijas valsts apbalvojumi 1918 - 1940" 2014. gadā. Grāmatās apkopoti apbalvojumu apraksti, dokumenti, attēli un fotogrāfijas, kā arī fiksētas apbalvojumu atšķirības, to izgatavošanas nianses un lietošanas noteikumi.


Izstāde "Latviešu karavīrs. 1918-1940" Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta 10. novembrī un bija apskatāma līdz 6. janvārim. Izstādē bija aplūkojami ar Latvijas armijas militāro vēsturi saistīti priekšmeti no G. Rusiņa, J. Vigupa un Vladimira Balašova privātkolekcijām. Izstādē, kas bija veltīta Latvijas simtgadei, tika izstādīti priekšmeti, kas attiecas uz laika posmu no Brīvības cīņām līdz 1940. gadam – latviešu karavīru formas tērpi, apbalvojumi, krūšu nozīmes, medaļas un ordeņi (visu pakāpju Lāčplēša, Viestura un Triju Zvaigžņu ordeņi), diplomi, vimpeļi, fotogrāfijas, dokumenti, gleznas, kā arī karavīru personīgās lietas.


Izstādes apmeklētājiem bija iespēja iepazīt ne tikai Latvijas bruņoto spēku un Latvijas valsts veidošanās vēsturi, bet arī atsevišķu latviešu karavīru dzīves stāstus un likteni laikmetu griežos. Izstādes atklāšanas dienā 10. novembrī, kā arī svētku dienās, 11. un 18. novembrī, muzeja apmeklētājiem bija unikāla iespēja aplūkot augstāko Latvijas armijas apbalvojumu – I šķiras Lāčplēša Kara ordeni.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43123

22. janvārī, 17:33, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

ха ха • 23. janvārī, 07:47
Что то шуцманское в этом конечно есть!
Lunis • 23. janvārī, 02:22
Labais bija pasākums muzejā , ar arhīvam ieķērām biški http://www.ogresbalss.lv/?p=11464
Raimonds • 23. janvārī, 00:33
tada bardaka ka tagad nekad nebija,nem naudu pa visu ko,kanalizacijas korekcija,karst.udens cirkulacija un citi,tas viss lai vairak panemt no mums naudu,dzivoklis palika divreiz dargak neka bija ieprieksajos gados,bet Grinbergs solija ,ka apkure bus mazaka,bet palika divreiz dargak.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet