Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ielu tīrīšanu apgrūtina to malās novietotās automašīnas

Pēdējās dienās joprojām turpinās snigšana, līdz ar to uz ielām un ietvēm veidojas arvien biezāka sniega kārta un tās ir slidenas.

Ogres pilsētas ceļu uzturētāji un SIA "Ogres namsaimnieks" izmanto visus pieejamos resursus, lai nodrošinātu ielu un trotuāru tīrīšanu un kaisīšanu atbilstoši prasībām.


Ceļu un ielu tīrīšanas un kaisīšanas prioritāte tiek noteikta atbilstoši ielas uzturēšanas klasei vispirms tiek tīrītas ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports, galvenās šķērsielas, kā arī A6 autoceļš un piebraucamie ceļi iestādēm, kur nepieciešama operatīva piekļuve, piemēram, izglītības iestādes, slimnīca.


Uzreiz pēc tam tiek tīrītas arī pārējās ielas pilsētā. Arī SIA "Ogres namsaimnieks", kas atbildīgs par ietvju tīrīšanu pilsētā, Ciemupes un Ogresgala centrā, sniega tīrīšanu veic rindas kārtībā, ievērojot, ka prioritāte ir pilsētas centrs un ietves, autobusu pieturas, veloceliņi.


SIA "Ogres namsaimnieks" regulāri nodrošina piebraucamo ceļu tīrīšanu, bet daudzīvokļu māju pagalmi pilnā apjomā tiek tīrīti pēc mājas vecāko pieprasījuma. Tomēr gan ceļu uzturētāji, gan SIA "Ogres namsaimnieks" pārstāvji atzīmē, kaut arī ielas tiek apstrādātas ar pretslīdes materiāliem un tīrītas, pastāvīgās snigšanas apstākļos sniega kārta gan uz ielām, gan trotuāriem arvien atjaunojas.


Diemžēl kā jau katru gadu kvalitatīvai darba izpildei traucē uz iebraucamajiem ceļiem, kā arī ielas malās atstātais autotransports. Lai ceļu uzturētāji varētu nodrošināt ielu attīrīšanu no sniega gar brauktuves malām, katru gadu vairākās pilsētas ielās ir noteikti ierobežojumi automašīnu novietošanai, tomēr, kā apliecina Ogres novada pašvaldības policija, ir autovadītāji, kuri ceļa zīmes ignorē.


Ogres pašvaldības policija jau šobrīd regulāri veic pārbaudes, vai autovadītāji ievēro attiecīgās stāvēšanas ierobežojumus, kā arī vai ēku un teritoriju īpašnieki nodrošina jumtu un ietvju tīrīšanu, bet, ja to izdarīt nav iespējams, teritorija ir norobežota ar sarkanbaltu lenti, lai kājāmgājēji zinātu, ka šī vieta ir bīstama. U. Ulmanis skaidro, ka mērķis nav sodīt cilvēkus un iekasēt naudu, bet panākt, lai konkrētā ietve tiktu notīrīta un ielas malā atstātā automašīna netraucētu ceļu uzturētājiem notīrīt sniegu visas ielas platumā. Pašvaldības policija sākotnēji izsaka mutisku brīdinājumu, taču gadījumos, kad prasības tiek pastāvīgi ignorētas, nekas cits neatliek, kā piemērot administratīvo sodu.


Šogad pašvaldības policija par laikus nenotīrītām no sniega un nenokaisītām ietvēm ir izteikusi 5 mutiskus aizrādījumus, bet nenotīrītiem jumtiem, balkoniem, lodžijām šogad aizrādījumi nav tikuši izteikti. Par automašīnu novietošanu pagaidu uzstādīto ceļazīmju darbības zonā (ar stāvēšanas lieguma laika ierobežojumu) šī mēneša laikā ir tikuši sastādīti divi administratīvie protokoli - paziņojumi, savukārt 3 automašīnu vadītājiem, kas pārkāpuma fiksācijas brīdī atradās pie savas automašīnas, tika izteikti mutiski aizrādījumi.


Kā atzīmē U.Ulmanis: "Kopumā, salīdzinot ar iepriekšējām ziemas sezonām, autovadītāji ir kļuvuši daudz apzinīgāki un auto stāvēšanas noteikumus pārkāpj daudz retāk. Aicinām autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un nenovietot savus transporta līdzekļus šo stāvēšanas laiku ierobežojošo ceļa zīmju darbības zonā, jo citādāk tiek traucēts ceļu attīrošās no sniega tehnikas kvalitatīvs darbs."


Papildus pašvaldība aicina transporta līdzekļa īpašniekus veikt teritorijas attīrīšanu no sniega 1 metra platā joslā, ja tas novietots stāvēšanai ilgāk par 3 diennaktīm uz ielas, pagalmā vai citā teritorijā. Lūgums sniegu, kas notīrīts no automašīnas un tās tuvumā, neatstāt uz braucamās ceļa daļas vai nemest uz trotuāra.


Jāatzīmē, ka 30.janvārī Latvijas Valsts ceļu mājaslapā esošā informācija liecina, ka lielākajā daļā valsts teritorijas sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, tai skaitā uz Daugavpils šosejas (A6) no Rīgas līdz Nīcgalei.


Iedzīvotāji tiek aicināti būt saprotošiem un ievērot saistošajos noteikumos noteikto, kā arī ņemt vērā, ka nepieciešams laiks, lai visas pilsētas ielas un ietves atbrīvotu no sniega un nokaisītu ar pretslīdes materiāliem, savukārt intensīvas snigšanas un putināšanas laikā ielas pilnībā no sniega atbrīvot nav iespējams.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43171

30. janvārī, 11:13, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

xxx • 7. februārī, 07:05
Sniegu laiks izvest ar lielo tehniku.
• 1. februārī, 23:02
Pasakiet paldies namsaimniekam, maksājam vairāk mazāk darām paldies OGRES DOMEI
iespējams • 1. februārī, 18:00
ka sabiedrība noveco, un viena daļa jaunās paaudzes ir izaugusi ar pokemoniem, ka brīnās, ka var slotu iztaisīt no zariem nevis jābrauc uz depo ar akcijas atlaidēm vēl bonusā lielos tiktakus nopirkt, bet tiešām parādība interesanta kādēļ tā, ietves arī vietām nav labi izejamas, sniegs sastaigāts, bet ne satīrīts

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet