Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Par vides pieejamību Ogres pasta ēkā

Pēdējā laikā sociālajos medijos ir aktualizēts jautājums par to, ka Ogres 1. pasta nodaļas ēkā, Brīvības ielā 38, Ogrē, nevar iekļūt cilvēki ar kustību traucējumiem.

Komentāros "Facebook" notiek diskusija par šo tēmu, tiek pausti viedokļi un rakstīti komentāri, izteikti pārmetumi gan Ogres novada pašvaldībai, gan valsts akciju sabiedrībai (VAS) "Latvijas Pasts", spriests par to, kam ēka pieder, kurš ko aizliedzis u.tml.


Ēka Brīvības ielā 38, Ogrē, kurā izvietota Ogres 1. pasta nodaļa, pieder VAS "Latvijas Pasts", un tā ir īpašnieka atbildība nodrošināt piekļuves iespējas visiem cilvēkiem, t.sk. cilvēkiem ar kustību traucējumiem.


Jau 2002. gada 20. jūnijā pašvaldība, tolaik Ogres pilsētas dome, vērsās "Latvijas Pasts" ar prasību risināt vides pieejamības jautājumu cilvēkiem ar kustības traucējumiem. Izskatot "Latvijas Pasts" būvniecības pieteikumu un 10.07.2003. akceptējot būvprojektu, būvvalde izvirzīja prasību līdz objekta nodošanai ekspluatācijā atrisināt vides pieejamības jautājumu. 2004. gada projektā uzbrauktuvi cilvēkiem ar pārvietošanās ierobežojumiem "Latvijas Pasts" plānoja ierīkot no ēkas sānu ieejas. Arī arhitektūras un plānošanas uzdevumos, ko būvvalde izsniedza 11.05.2007. un 04.12.2013., pieprasīts risinājums vides pieejamības nodrošināšanā. Veicot pārbūves darbus savā īpašumā, "Latvijas Pasts" diemžēl ir konsekventi ignorējuis būvvaldes prasību nodrošināt vides pieejamību pasta pakalpojumu saņemšanas vietā.


Līdz 2017. gadam pie Ogres 1. pasta nodaļas ēkas tika izveidots pagaidu variants vides pieejamības risināšanā, kāpnēs iebūvējot U veida metāla profilus. 2017. gadā šie profili tika demontēti un, nesaskaņojot ar Ogres novada pašvaldību un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, tika uzstādīta cinkota metāla rampa.


Nenoliedzami, šī rampa bija labāks risinājums nekā metāla sliedes bez margām, taču tā tika novietota nepareizi (rampa tika izvietota perpendikulāri nevis paralēli ēkai) un iestiepās Brīvības ielas gājēju un velosipēdistu pārvietošanās zonā, tādējādi veidojot mākslīgu un bīstamu šķērsli, it īpaši diennakts tumšajā laikā. Tas arī bija galvenais iemesls būvvaldes prasībai šo aprīkojumu noņemt. Protams, šī rampa arī kontrastēja ar Brīvības ielas vēsturiskās apbūves ainavu (jāpiebilst, ka pasta ēka ir arhitektūras piemineklis).


Pēc būvvaldes speciālista mutiska pieprasījuma rampa tika noņemta, taču pagaidu risinājums netika atjaunots, lai gan, ja rampa tiktu novietota paralēli ēkai, to varētu pieņemt kā pagaidu risinājumu. 


Turpinot saraksti ar "Latvijas Pasts", Ogres novada pašvaldība 10.10.2017. nosūtīja vēstuli ar lūgumu atrisināt vides pieejamības jautājumu gan Ogres 1. pasta nodaļā Brīvības ielā 38, Ogrē,  gan Ogres 3. pasta nodaļā Mālkalnes prospektā 26, Ogrē. 23.10.2017. pašvaldība saņēma "Latvijas Pasts" informatīvu vēstuli, ka ir uzsākta projekta izstrāde Brīvības ielā 38, Ogrē, iekļaujot nosacījumus vides pieejamības nodrošināšanai.


Ogres novada būvvalde 04.06.2018. izdevusi "Latvijas Pasts" būvatļauju pasta ēkas fasādes atjaunošanai un ieejas pārbūvei Brīvības iela 38, Ogrē, un akceptējusi projektēšanas nosacījumus.


Jācer, ka ieilgušie risinājumu meklējumi vides pieejamības nodrošināšanā pasta pakalpojumu vietā Ogres centrā tomēr gūs pozitīvu rezultātu un pēc pasta ēkas pārbūves projekta realizēšanas šajā 1936. gadā celtajā pasta ēkā bez grūtībām un šķēršļiem varēs iekļūt ikviens cilvēks.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43206

5. februārī, 13:58, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Vilhelmīne • 7. februārī, 14:52
Varētu jau par pastnieku iecelt zaķi, bet gliemezim ir sava māja un tas neprasa dzīvokli.
Iedzīvotājs • 7. februārī, 13:56
Latvijas Pasts būvatļauja tika dota vasaras sākumā. Vēl ar vien nekas nav darīts. Bez tam ir problēmas arī ar smagajām durvīm, lai vispār tiktu iekšā. Un durvis kas ir iekšā uz pašu pastu arī nav no tām vieglākajām. Varbūt nevajadzēja likt bezjē'dzīgus numuriņus un TV ekrānus, ja problēmas nemaz nebija arī tik lielas ar pastāvēšanu rindā, bet risināt problēmas ar tikšanu pastā iekšā un augstajām letēm?
Ne tikai pasta ēkā • 6. februārī, 21:22
Nav tādu "to slikto laiku un šo labo laiku". Tie sliktie laiki turpinās joprojām, ja kāds nav pamanījis. Te runā par pandusiem Pasta ēkai, bet to, ka jau 10 gadus invalīds, sirmgalvis vai bērns var noripot Daugavā no Daugavpils šosejas tilta, kuram margas īsākas par pašu tiltu, neviens pat nepiemin.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet