Atgriezties pie raksta

SIA "Ogres Namsaimnieks" skaidrojums par sociālā tīkla tīmekļa vietnē "Facebook" publicēto informāciju

Ņemot vērā, ka pagājušajā nedēļā sociālā tīkla tīmekļa vietnē "Facebook" tika publicēta informācija par automašīnas nomas līgumu, kas noslēgts starp Sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Ogres Namsaimnieks" (turpmāk tekstā - Sabiedrība) un Kasparu Grīnbergu, Sabiedrība uzskata par nepieciešamu sniegt skaidrojumu.

Sabiedrība vēlas uzsvērt, ka, lai vērtētu kāda atsevišķa līguma lietderību un/vai atbilstību Latvijas Republikas spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, būtu nepieciešams iepazīties ar faktisko situāciju.


Pirmkārt, Sabiedrības autoparks ir novecojis, atsevišķu vienību uzturēšanas izmaksas (remonts, atkārtotas tehniskās apskates, u.c.) pieaug un ir jādomā par to nomaiņu.


Otrkārt, Sabiedrības 2019. gada budžetā netika ieplānoti līdzekļi jaunu vai lietotu autoparka vienību iegādei, lai nepalielinātu izmaksas uz tarifiem.


Treškārt, Sabiedrības valdes locekļa dienesta automašīnai 8-vietīgajam Peugeot Expert Traveller bija augstas ekspluatācijas izmaksas (aptuveni 489,- EUR mēnesī, kuros ietilpa – amortizācija 297,- EUR; degviela 114,- EUR; OCTA un KASKO 78,- EUR, kā arī citi ar automašīnas uzturēšanu saistīti izdevumi). Ņemot vērā Sabiedrības darba specifiku, minētajai automašīnai nebija racionāla pielietojuma, attiecīgi – nebija lietderīgi šādu automašīnu uzturēt. 


Ņemot vērā iepriekš minēto un to, ka Sabiedrības autoparks kopumā ir novecojis un atsevišķām struktūrvienībām darbu nodrošināšanai trūka automašīnas, Sabiedrība veica maiņas darījumu - automašīna Peugeot Expert Traveller tika samainīta pret 3 vieglajiem kravas furgoniem. Vieglie kravas furgoni tika nodoti Sabiedrības struktūrvienībām, lai tās pilnvērtīgi varētu veikt darba pienākumus. Maiņas darījums palīdzēja atbrīvoties no automašīnas, kura rada slogu uz pakalpojuma tarifiem un ietaupīt nodaļu uzturēšanas izmaksas, netērējot līdzekļus nepieciešamo automašīnu iegādei.


Lai Sabiedrības valdes loceklis varētu pildīt savus ikdienas darba pienākumus, bija nepieciešams meklēt risinājumus dienesta automašīnas nodrošināšanai. Tā brīža situācijā kā īslaicīgs risinājums bija automašīnas Opel Signum noma. Sabiedrība ar Kasparu Grīnbergu noslēdza automašīnas Opel Signum nomas līgumu (“Facebook” rakstā publicētais nomas līgums NAV nomas līguma gala versija, kura tika iesniegta Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk tekstā - VID), jo pirms nomas līguma iesniegšanas VID, tas tika koriģēts).


Pašreizējā situācija – nomas līgums par automašīnu Opel Signum, kas tika noslēgts starp Sabiedrību un Kasparu Grīnbergu, ir izbeigts. Vēlreiz uzsveram, ka tas tika plānots kā īstermiņa risinājums līdz brīdim, kad tiks pieņemts lēmums par citu piemērotu dienesta automašīnas nomu/iegādi. Līgums tika izstrādāts pamatojoties uz uzņēmuma revidentu rekomendācijām, lai nomnieka izdevumi par OCTA, KASKO, ekspluatācijas nodokli, auto remonta izdevumi, netiktu pilnībā attiecināti uz Sabiedrību, bet tiktu nomniekam atlīdzināti daļēji. Lai šī nepamatoti saceltā ažiotāža nekaitētu Sabiedrības reputācijai, noslēgtais līgums ir lauzts. Tiks meklēti risinājumi automašīnas iegādei, nomai vai patapinājumam.


Sociālā tīkla tīmekļa vietnē "Facebook" publicētā informācija par automašīnas nomas līguma patiesajiem mērķiem ir interpretēta nekorekti, tomēr, ņemot vērā radīto ažiotāžu, Sabiedrība, tās valdes locekļa Kaspara Grīnberga vārdā, atvainojas saviem klientiem, par to, ka radījusi fonu šāda veida informācijas izplatīšanas iespējai. No savas puses varam apgalvot, ka, pieņemot Sabiedrības attīstībai nozīmīgus lēmumus, vadāmies pēc labas pārvaldības principiem, kas ilgtermiņā nodrošina mūsu pakalpojuma kvalitāti par iespējami zemāko cenu. 


Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Ogres Namsaimnieks"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43444

12. martā, 16:35, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to Andrim • 14. martā, 11:31
Nav jau jautājums par iznomāšanu, bet gan par korektumu un paredzētajām izmaksām. Lai iznomā, bet ar 300 l kur brauks un izmaksas kaut kā saprātīgi dalīti (abpusēji) bet te puika uz pino klapi.
Andris • 14. martā, 10:38
Šito mēs paši iedzīvotāji izskatās, ka būsim ievārījuši. Normāla prakse, kad nomā mašīnu no darbinieka. Tā ir vislētāk. Bet ja par šo pārmet, tad ir jāpērk mašīna un visi būs priecīgi. Starp mums arī ir bļāvēji, kas to dara bļaušanas pēc pat nesaprotot.
mājas vecis • 13. martā, 22:22
Tā jau gluži nav, Dome cik var tik drāž to Grīnberga kantori!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet