Atgriezties pie raksta

Ogres 1. vidusskolas Erasmus + projekta dalībnieki Lamego, Portugālē

Erasmus + projekts "Challenges of 21st century: globalisation and sustainability" turpinās jau otro gadu. 

No 16. - 23. februārim septiņi Ogres 1.vidusskolas pārstāvji: angļu valodas skolotājas Gita Brodzinska un Ilze Krastiņa, kā arī 8.b klases  skolniece Sanija Livčāne, 8.c klases skolnieces Matilde Trofimova un Laura Pudāne, 9. b klases skolniece Anita Stepena un 9.d klases skolniece Diāna Latkovska viesojās Lamego skolā, kur notika kārtējā projekta dalībnieku tikšanās.


Šajā vizītē katras projektā iesaistītās skolas pārstāvji no Spānijas, Portugāles, Vācijas un Latvijas dalījās pieredzē un atklājumos par ūdens un pārtikas resursu saglabāšanu, lietderīgu izmantošanu un taupīšanu katrā valstī. Skolēni, demonstrējot sagatavotos mājas darbus, atklāja, kādi ir veiksmīgākie un efektīvākie veidi, kā novērst lieku ūdens patēriņu un pārtikas atkritumu veidošanos.


Vizītes laikā tika apmeklētas Lamego dzeramā ūdens sagatavošanas un attīrīšanas iekārtas, vēlāk skolēni veica pētījumu – salīdzināja iegūtos upes ūdens un krāna ūdens paraugus, analizējot to bioķīmiskos rādītājus. Jauktās darba grupās tika veidotas prezentācijas par paveikto.


Efektīvs mājsaimniecības bioatkritumu apsaimniekošanas veids ir kompostēšana, ko veiksmīgi realizē Lamego skolas skolēni savā skolas mācību dārziņā. Arī projekta dalībnieki iepazina šo pieredzi.


Viens no projekta uzdevumiem ir iepazīšanās ar dažādu tautu tradicionālo kultūras mantojumu, šajā reizē apmeklējām mākslas un amatniecības centru CIMI, kut vērojām, kā, saglabājot tradīcijas, amatnieks veido koka maskas, uzzinājām par karnevālu, kas tradicionāli Portugālē notiek katru pavasari, kā arī radošajā darbnīcā veidojām savas maskas.


Viesojoties reģionā, ko pasaulē pazīst kā Douro upes ieleju, uzzinājām par smago vīnkopja darbu un vēsturi, kā veidojās šī reģiona slava, apmeklējot gan muzeju, gan vīna dārzu.


Skolēni un skolotāji iepazinās ar kompetencēs balstītu pieeju mācību procesa apguvē vienā no Portugāles labāk iekārtotajām inovāciju klasēm Mangualdes pilsētā.


Nedēļu darbojoties kopā skolēniem no dažādām Eiropas valstīm, veidojās atziņas, ka mūsu planēta Zeme ir gan liela, gan arī ļoti maza, jo problēmas mums visiem ir kopīgas. Tikai kopā par tām domājot un risinot būs iespēja veidot šo vietu patīkamu dzīvošanai arī paaudzēm pēc mums.


Mūsu skolas dalībniekiem bija iespēja novērtēt, ka pasaulei ir mala - pēdējās stundas, viesojoties Portugālē, pavadīt Atlantijas okeāna krastā.


Informāciju sagatavoja Ogres 1.vidusskolas skolotāja Ilze Krastiņa

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43447

13. martā, 14:43, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet