Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Bijušajā poliklīnikas ēkā izveidos dienesta dzīvokļus

14. martā Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēdes informatīvajā daļā SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs un novada domes deputāts Dainis Širovs informēja, ka bijušajā Ogres rajona poliklīnikas ēkā Miera ielā 2, Ogrē tiks veidoti dienesta dzīvokļi slimnīcas darbiniekiem.

D. Širovs norādīja, ka medicīnas darbinieku trūkums ir liela problēma gan valstī, gan arī Ogres rajona slimnīcai, līdz ar to tiek meklēti risinājumi, kā piesaistīt jaunus un noturēt esošos darbiniekus. Izskatot SIA "Ogres rajona slimnīca" iespējas, tika pieņemts lēmums nodrošināt dienesta dzīvokļus medicīnas darbiniekiem. SIA "Ogres rajona slimnīca" jau ir izsludinājusi konkursu par ēkas Miera ielā 2 pārprojektēšanu, kurā uzvarētājs ir SIA “IP birojs”. Plānots, ka projektēšanas darbi tiks veikti 3 mēnešu laikā un jau vasarā varēs izsludināt iepirkumu par ēkas pārbūves darbiem, bet nākamā gada vidū ēka būs sakārtota un varēs tikt izmantota paredzētajam mērķim.


Tā kā slimnīcai ir liels dokumentu apjoms (slimības vēstures, ambulatorās kartiņas), kuru glabāšanas termiņš ir līdz 80 gadi, bijušās poliklīnikas ēkas pagrabstāvā atradīsies četras lielas arhīvtelpas, aprīkotas atbilstoši visiem dokumentu uzglabāšanas noteikumiem. Savukārt 1., 2. un 3. stāvā tiks izbūvēti dzīvokļi medicīnas darbiniekiem, līdz ar to darbinieki atradīsies tuvāk darbavietai un varēs vieglāk nokļūt uz darbu. Pozitīvi būs arī tas, ka slimnīcai līdzās atradīsies tā sauktā ārstu māja un krīzes situācijās mediķus varēs daudz ātrāk mobilizēt. Teritoriju ap ēku paredzēts nožogot un labiekārtot, un tā iekļausies pilsētas kopējā ainavā.


Ogres novada domes pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīmēja, ka par šīs ēkas turpmāko izmantošanu tika runāts jau vairākkārt, diemžēl risinājums nesekoja. Šāds lēmums ir vērtējams pozitīvi, jo ieguvēji būs visi – gan slimnīca, kura varēs piedāvāt dzīvokļus darbiniekiem, gan arī pilsēta, jo tiks sakopta vēl viena ēka, kā arī tādējādi tiks piesaistīti jauni iedzīvotāji.


Kādreizējās poliklīnikas ēkas Ogrē, Miera ielā 2, kuras kopējā platība ir 4300 kvadrātmetri, ir četru pašvaldību (Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles) kopīpašums, ko var izmantot tikai kopīgiem mērķiem. 2011. gada vasaras nogalē Ogres rajona poliklīnikas infrastruktūra no Miera ielas 2 pilnībā tika pārcelta uz tā paša gada aprīlī atklāto jauno Ogres rajona slimnīcas korpusu Slimnīcas ielā 2.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43458

14. martā, 14:38, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Aija • 18. martā, 16:30
Būtu labāk rehabilitācijas nodaļu tur pārcēluši un paplašinājuši. Ar iespēju palikt arī pa nakti. Tagad lauciniekiem, kuri nevar izbraukāt, rehabilitācija nav pieejama. Arī rindā nebūtu jāgaida gads(!) kā šobrīd.
Deizii • 18. martā, 08:53
Nu protams ka viss jau ir izshēmots !!! un suņi var riet cik grib karavānai uz to nošpļauties..........
? • 17. martā, 21:46
Kam es to prasīju? Nezinu...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet