Atgriezties pie raksta

Joprojām netiek ievērotas ceļa zīmes

Ogres pilsētā pie vairākām iestādēm ir stāvvietas ar laika ierobežojumu, tomēr daudzi iedzīvotāji diemžēl neievēro Ceļu satiksmes noteikumos noteiktās prasības.

Ogres pilsētā ir vairākas autostāvvietas ar laika ierobežojumu - pie Ogres novada Kultūras centra, atsevišķa josla Ogres stacijas laukumā, pie Policijas akadēmijas, Ogres novada domes, kā arī dažiem pilsētas bērnudārziem.


Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu 285.18. punktam vadītājam, kurš novietojis automobili ar stāvēšanas ierobežojumu apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā. Tātad jānovieto papīra pulkstenis vai zīmīte, kurā tiek norādīts laiks, kad transportlīdzeklis tiek atstāts.


Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis norāda, ka ļoti bieži iedzīvotāji šos noteikumus tomēr neievēro, tāpēc pašvaldības policija tam sāks pievērst lielāku uzmanību. U.Ulmanis arī norāda, ka autovadītājiem jāatceras, ka viņi ar savu rīcību nedrīkst pārkāpt citu satiksmes dalībnieku tiesības.


Ja kāds atstāj transportlīdzekli uz visu dienu vietā, kur noteikts laika ierobežojums, citam autovadītājam, kuram arī vajadzēs novietot savu auto, tādas iespējas nebūs, un viņa tiesības tiks ierobežotas. Tas attiecas arī uz automašīnu novietošanu neatļautā vietā vai novietošanu neatbilstoši prasībām, tādējādi apgrūtinot citu mašīnu kustību un pārkāpjot citu cilvēku tiesības. Ogres novada pašvaldības policija arī atgādina, ka atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10 pantam sods par nepareizi novietotu transportlīdzekli stāvvietā ar laika ierobežojumu ir 30 eiro apmērā. 


Papildus pašvaldība atgādina, ka, lai pasargātu ceļus no priekšlaicīgās sagraušanas, uz autoceļiem Ogresgala pagasta Ciemupē ir uzstādītas pagaidu ceļa zīmes ar masas ierobežojumu. Tomēr daudzi autotransporta vadītāji šīs zīmes neievēro, un joprojām kravas automašīnas izmanto šos ceļus, piemēram, lai no mežiem izvestu koksni. Tā kā pavasarī laika apstākļu ietekmē būtiski samazinās ceļa segas nestspēja, vieglajiem transportlīdzekļiem pārvietoties pa šiem ceļiem ir praktiski neiespējami.


Pašvaldība aicina uzņēmējus būt saprotošiem un ievērot svara ierobežojuma zīmes. Par zīmes neievērošanu Latvijas administratīvo pārkāpuma kodeksa 149.28 pants paredz sodu 30 eiro apmērā, kā arī atbilstoši Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumiem 1 soda punktu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43490

20. martā, 16:45, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Fakts • 27. martā, 05:45
Tas, ka savu miskasti nomet pie Ogres stacijas, vēl nenozīmē, ka tavi nodokļi tiek Ogrei...
Iedzīvotāja Ilzei • 26. martā, 22:31
Vai Jūs vienīgā maksājiet nodokļus? Ja Rīgā labs darbs, brauciet tak uz Rīgu ar mašīnu vai maksājiet par autostāvvietām!
Ilze • 26. martā, 20:29
Pelei ir taisnība- pie pašas stacijas daudzas vietas aizņem tuvākajās mājās dzīvojošie, ziemā to ļoti labi var redzēt- īpašnieki no rīta kasa stiklus, tīra sniegu, darbina. Vai tā tam jābūt? Tiem, kas brauc strādāt uz Rīgu, maksā pilsētai labus nodokļus, nav kur normāli novietot auto! Pārtaisiet taču vienreiz to bezjēdzīgo laukumu, kas kādreiz bija domāts autoostai! Paskatieties kaut, kā ir Ikšķilē!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet