Atgriezties pie raksta

Katram pašam ir jārūpējas par savu īpašumu sakopšanu

Zeme strauji mostas no ziemas miega, nu var droši teikt, ka pavasaris ir klāt. Līdz ar pavasara atnākšanu sākas sakopšanas darbi.

Katru gadu aprīļa pēdējā sestdienā Latvijā tiek rīkota Lielā Talka. Bet vai ir jāgaida līdz talkas dienas, lai ikviens sakoptu savu sētu, savu zemes gabalu, savus īpašumus?


“Nē, nav jāgaida! Ikviens saimnieks savu īpašumu var sakopt laikus, negaidot, ka kāds viņu aicinās sakopšanas darbus veikt kādā noteiktā dienā,” uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Var rasties jautājums, ko darīt ar publiskām teritorijām. “Varu atbildēt, ka arī publiskām teritorijām ir īpašnieki, kuri ir atbildīgi par to, lai šīs teritorijas vienmēr būtu sakoptas. Ja tās pieder pašvaldībai, tad atbildīga ir pašvaldība, jo ir dienesti, kuriem pašvaldība ir deleģējusi veikt teritoriju sanitāro kopšanu, nodrošinot finansējumu šo darbu veikšanai. Ja teritorijas pieder, piemēram, VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “Rīgas meži”, VAS “Latvenergo”, VAS “Latvijas Pasts” vai kādam citam valsts, pašvaldības vai privātam uzņēmumam, īpašnieka pienākums ir gādāt par tās regulāru uzturēšanu un sakopšanu,” skaidro E. Helmanis.


Domes priekšsēdētājs arī atgādina, ka latviešiem un citām Latvijā dzīvojošām tautām ir lieliska tradīcija pavasarī visu sakopt līdz Lieldienām, sagaidīt šos dabas atmodas svētkus tīrā, sakārtotā vidē, un aicina neaizmirst šo tradīciju!


E. Helmanis: “Lielo Talku, kas Latvijā šogad ir izsludināta 27. aprīlī, Ogres novada pašvaldība kā atsevišķu sakopšanas pasākumu nerīkos. Arī Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme atzīst, ka atkritumu vākšana nav vienīgais atrisinājums ekoloģiskajai krīzei. Lielās talkas dienā Ogres novada pašvaldība lielāku uzmanību pievērsīs iedzīvotāju izglītošanai par norisēm vides jomā, par dabas daudzveidību, par cilvēka lomu un pienākumiem apkārtējās vides saudzēšanā, par cieņpilnas attieksmes veidošanu pret dabu, tās bagātībām un skaistumu.”


Ogrē, Ogres Zilajos kalnos, 27. aprīlī norisināsies izglītojošs pasākums ģimenēm. Arī pagastu pārvaldes aicinātas savā pagasta teritorijā vai apvienojoties ar blakus esošo pagastu 27. aprīlī organizēt pagasta iedzīvotājiem un viesiem izglītojoša rakstura aktivitātes dabā.


Plašāka informācija par pasākumiem novada Lielās talkas dienā būs pieejama aprīļa sākumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43542

2019. gada 27. martā, 18:23, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Jurka • 2019. gada 28. martā, 19:29
Mālkalnes prosp.10 teritoriju arī sakārtojiet, satīriet, tur 15 gadus veci netīrumi sakrājušies.
Nu • 2019. gada 28. martā, 17:34
Tad atbildīgais mežiņa īpašnieks varētu sakopt savu teritoriju kas atrodas starp Sūnu un Kranciema ielām. Kā arī pašvaldības policija varētu noorganizēt audzināšanas pasākumus saviem pabērniem- bomžiem, lai pēc rakāšanās pa miskastēm nepiesārņo Ogres pilsētu
Andrim par iekšpagalmiem • 2019. gada 28. martā, 13:47
Piekrītu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet