Atgriezties pie raksta

SIA “Ogres Namsaimnieks” sakārto apsaimniekošanas jomu

Kā jau iepriekš informējām, SIA “Ogres Namsaimnieks” ir ierosinājis dzīvokļu īpašniekiem uzsākt izmaiņas dzīvojamo māju apsaimniekošanas kārtībā, pārņemot dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanā un noslēdzot atbilstošu pārvaldīšanas līgumu saskaņā ar normatīvo aktu prasībām.

Tāpat no š.g. 1.aprīļa ir veiktas izmaiņas attiecībā uz atlīdzības izmaksu dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām jeb “māju vecākajiem” - turpmāk rēķinos tā netiks iekļauta.


Atbilstoši likumam “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem ir jāpārņem dzīvojamā māja savā pārvaldīšanā un jānoslēdz pārvaldīšanas līgums ar dzīvokļu īpašnieku izvēlēto pārvaldnieku, kas turpmāk veiks dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas darbības atbilstoši noslēgtā pārvaldīšanas līguma nosacījumiem.


Ja dzīvokļu īpašnieki pieņems lēmumu pārvaldīšanas līgumu slēgt ar SIA “Ogres Namsaimnieks”, tad arī turpmāk dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai (“mājas vecākajam”) būs iespēja saņemt atlīdzību par pienākumu veikšanu ar SIA “Ogres Namsaimnieks” starpniecību. Dzīvokļu īpašniekiem, kuri vēlēsies maksāt atlīdzību “mājas vecākajam”, pēc dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma par pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu pieņemšanas un pārvaldīšanas līguma noslēgšanas ar SIA “Ogres Namsaimnieks” būs jāiesniedz apliecinājums par maksājuma veikšanu “mājas vecākā” atlīdzībai. Apliecinājums jāparaksta dzīvokļu īpašniekiem, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem.


Pamatojoties uz šādu saņemto apliecinājumu, SIA “Ogres Namsaimnieks” ikmēneša rēķinos iekļaus pozīciju “mājas vecākā atlīdzība” tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri būs piekrituši atlīdzības izmaksai, parakstot apliecinājumu.


Pastāvēs arī iespēja dzīvokļu īpašniekiem pieņemt dzīvokļu īpašnieku lēmumu par atlaides piešķiršanu dzīvoklim, kuram īpašnieks ir “mājas vecākais” un/vai “mājas vecākais” ir deklarēts šajā dzīvoklī. Šāds lēmums dzīvokļu īpašniekiem būs jāpieņem kā kopības lēmums un par to būs jānobalso dzīvokļu īpašniekiem, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem. Atlaidi varēs piešķirt apsaimniekošanas maksai un/vai maksājumiem dzīvojamās mājas uzkrājumu fondā.


Pagājušajā nedēļā vairākās dzīvojamās mājās notika pirmās dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, kurās piedalījās SIA “Ogres Namsaimnieks” pārstāvji un pārrunāja jautājumus par dzīvojamo māju pārņemšanu pārvaldīšanā. SIA “Ogres Namsaimnieks” aicina laicīgi informēt par plānotajām dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēm, lai iespēju robežās varētu nodrošināt SIA “Ogres Namsaimnieks” pārstāvju klātbūtni un sniegt atbildes uz dzīvokļu īpašnieku interesējošiem jautājumiem to dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem, kuri būs izteikuši vēlmi par SIA “Ogres Namsaimnieks” pārstāvju klātbūtni kopsapulcēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43588

2019. gada 2. aprīlī, 14:18, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

iedzivotajs • 2019. gada 4. aprīlī, 12:37
Ja slegt ligumus ,tad likumigi jasledz ar katru dzivokla ipasnieku un beidziet nodarboieties ar mulkibam.Jaunajai jurtistei pazinai meklejiet darbu ,tad ludzu cita vieta - jusu ir pardaudz .
? • 2019. gada 3. aprīlī, 22:18
un ko darīs sia ogres namsaimnieks ja mūsu māja sapulci nesasauks? Mūsu m.v. nevajag samaksu, iepriekšējie sapulču protokoli namsaimniekā iesniegti, līgums ir spēkā, tad kāpēc vajag vēl kādas sapulces ???
atbilde • 2019. gada 3. aprīlī, 20:23
Atbildes nav uz mūsu jautājumiem. Lai gaidītu mēnesi mums nav laika, jo balsošana notiek jau tagad!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet