Atgriezties pie raksta

Šonedēļ Ogre ietērpjas Lieldienu rotā Foto

Gaidot Lieldienas, aprīļa pirmajā nedēļā Ogrē sāk izvietot Lieldienām atbilstīgus dekorējumus – Lieldienu olas un zaķi.

"Olu krāsojums šogad ir veidots pēc Vilhelma Purvīša glezniecības motīviem, jo šī gada vadmotīvs ir "Ieelpo Purvīti" – tā lēmusi Ogres novada pašvaldības Kultūras konsultatīvā komisija," stāsta Ogres novada būvvaldes mākslinieks Gunārs Platpīrs.


Gleznotājs, Latvijas nacionālās ainavu glezniecības izveidotājs Vilhelms Kārlis Purvītis dzimis 1872. gada 3.martā Zaubes pagasta "Vecjaužos", tagadējā Taurupes teritorijā. Šajās mājās aizvadīti pirmie 16 glezniecības klasiķa dzīves gadi.


1998. gadā māju iegādājās Nīderlandes pilsone, muzeju mārketinga un muzeju kultūrpolitikas speciāliste Margrieta Lestradena, pārceļoties uz dzīvi Latvijā. Viņa ieguldījusi lielu darbu mājas rekonstrukcijā un nav atmetusi cerību šeit izveidot starptautisku mākslas centru.


Šogad martā, svinot mākslinieka 147. dzimšanas dienu, Ogres novada Kultūras centrs sadarbībā ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju un Ogres Mākslas skolu organizēja Purvīša nedēļu "Ieelpo Purvīti Ogrē", kad notika dažādas izstādes, radošās darbnīcas un meistarklase, izglītojoši semināri un tikšanās, kas veltītas šim māksliniekam. Savukārt pagājušā gadā septembrī, Pasaules talkas dienā, Taurupē, "Vecjaužos", kur dzīvo Purvīša gars, ainavas un sajūtas par Latviju, notika talka – tika iekopta apkārtne, iztīrītas vecās klēts drupas, stādīti kociņi.


G.Platpīrs norāda, ka skvēriņā pie Mālkalnes prospekta un Lapu ielas krustojuma un pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja, kā arī satiksmes rotācijas aplī Mālkalnes prospekta galā tiks novietota ola ar V. Purvīša gleznu motīviem, savukārt skvērā pie Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkas, Brīvības un Tīnūžu ielas krustojumā, uz strūklaku baseina novietotas 4 olas, uz kurām izvērsta V.Purvīša gleznas "Ziedonis" kompozīcija. Arī baseina pamatne pieskaņota šiem motīviem un ir nokrāsota zilā krāsā,  kas vienlaicīgi ir arī Ogres zilā, debesu un upes zilā krāsa, tā izceļot olu māksliniecisko vērtību.


Lieldienu dekorējumu papildina mazāka izmēra olas, kas tiks izvietotas kokos visā pilsētā un tajās iemirdzēsies Purvīša gleznas "Ziedonis" krāsu spilgtums, košums un burvība. Savukārt pats Lieldienu zaķis gozēsies ēkas "Pie zelta liepas" tuvumā.


G. Platpīrs piebilst, ka pilsētas dekorēšana tiks pabeigta līdz 5.aprīlim. Savukārt dekorāciju novākšana notiks 29. un 30.aprīlī, lai ietērptos atkal jaunā rotā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43598

3. aprīlī, 15:31, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

xa xa • 4. aprīlī, 09:23
Pastalas aprīsies ar olām, hi hi hi ...
Paldies! • 4. aprīlī, 02:02
Ļoti skaisti, baudāmi un saturīgi!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet