Atgriezties pie raksta

Bijušajā kopmītņu ēkā plāno izbūvēt labiekārtotus dzīvokļus

Ogrē, daudzstāvu dzīvojamo māju rajonā Mālkalnes prospektā vēl arvien ir saglabājušās tā dēvētās kopmītņu mājas, kas savulaik uzceltas Ogres trikotāžas kombinātā strādājošu izmitināšanai. Šādas mājas ir trīs – piecstāvu ēkas, katrā stāvā garš gaitenis ar istabām katrā pusē, kopīgas virtuves, kopīgas labierīcības.

Būvētas pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, ēkas ir sliktā tehniskā stāvoklī, fiziski un morāli novecojušas, tām ir nepieciešama nopietna renovācija.


Pārbūvi plānots sākt ar ēku Mālkalnes prospektā 38, izbūvējot tajā labiekārtotus īres dzīvokļus.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš: “Šobrīd ir izplatījušās baumas, ka šī mājas pašreizējie īrnieki tikšot izlikti no viņu mājokļiem un viņiem nebūšot, kur dzīvot. Šādas baumas ir pilnīgi nepamatotas. Ja ēkas pārbūve tiešām tiks veikta, tad, gatavojoties darbu uzsākšanai, ar katru pašreizējo īrnieku  individuāli tiks risināts jautājums par izmitināšanas iespējām būvdarbu laikā, kā arī pēc ēkas pārbūves.”


Pašvaldībai piederošās dzīvojamās mājas Ogrē apsaimnieko pašvaldības SIA “Ogres Namsaimnieks”, ēkas Mālkalnes prospektā 38 pārbūves procesa organizēšanu pašvaldības plāno uzticēt šai pašvaldības kapitālsabiedrībai.


Vakar, 10. aprīļa vakarā, notika šīs mājas iedzīvotāju sapulces, kurā SIA SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs informēja par iecerēto pārbūvi, lai ēka Mālkalnes prospektā 38 pārveidotu par dzīvojamo māju ar labiekārtotiem dzīvokļiem. K. Grīnbergs informēja, ka sagatavošanās pārbūves darbu uzsākšanai varētu sākties ne agrāk kā pēc gada.


Atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem par pašreizējo īrnieku izmitināšanu, sākoties būvdarbiem un arī pēc to pabeigšanas, K. Grīnbergs skaidroja, ka noteikti tiks nodrošināta dzīvojamā platība tiem īrniekiem, kuru pašreizējam mājoklim ir noteikts sociālā dzīvokļa statuss, taču tikai tad, ja tiks nokārtoti parādi par īri un komunālajiem maksājumiem. Ar pārējiem īrniekiem jautājums par viņu izmitināšanu tiks kārtots individuāli.


Pirms uzsākt ēkas Mālkalnes prospektā 38 pārbūves procesa virzību, novada pašvaldības domei ir jāpieņem atbilstoši normatīvie akti, pēc tam jāveic būvprojekta izstrāde.


“Kad tiks izstrādāts būvprojekts minimālajā sastāvā jeb skiču projekts, varēs konkrētāk spriest par īres maksu apmēru pēc dzīvokļu izbūves. Pašreiz provizoriskie aprēķini liecina, ka jaunizbūvētajos dzīvokļos īres maksa varētu būt 3 – 3,50 eiro par kvadrātmetru, kas, salīdzinot ar īres maksu dzīvokļu īres tirgū Ogrē, ir zema,” skaidro G. Sīviņš un piebilst, ka lēmums par ēkas renovāciju tiks pieņemts tikai tad, kad būs zināms izmaksu apjoms iecerētā projekta īstenošanai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43660

2019. gada 11. aprīlī, 16:21, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

maijai • 2019. gada 23. aprīlī, 16:20
ja ir bail no kopmītnes,tādā darbā nevajag strādāt,kur jāiet uz kopmītni. Ar steigu Maija,nomaini darbu,lai tik superīgam cilvēkam kā Jūs nebūtu tur jāstaigā.
Maija • 2019. gada 23. aprīlī, 15:23
Tajăs kopmītņu mājăs ir vienas šausmas. Kad darba darīšanãs biju spiesta iet uz turieni... bija bail. Piedzĕrušies tĕvaiņi izlien no istabãm un piedraud ar nazi ribas pakutinãt. Tad domã...vai tiksi ãrã ar veselu ădu. Tur bērni dzimst, aug, skolu neapmeklē,sãk lietot alkoholu ...un iet vecãku pēdãs. Nomainãs paaudzes, tikai viņu dzīvē nekas nemainãs. Tãda ir īstenība.
Maija • 2019. gada 23. aprīlī, 15:21
Tajăs kopmītņu mājăs ir vienas šausmas. Kad darba darīšanãs biju spiesta iet uz turieni... bija bail. Piedzĕrušies tĕvaiņi izlien no istabãm un piedraud ar nazi ribas pakutinãt. Tad domã...vai tiksi ãrã ar veselu ădu. Tur bērni dzimst, aug, skolu neapmeklē,sãk lietot alkoholu ...un iet vecãku pēdãs. Nomainãs paaudzes, tikai viņu dzīvē nekas nemainãs. Tãda ir īstenība.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet