Atgriezties pie raksta

Pašvaldība aktualizē jautājumu par vides pieejamību Ogres pastam

Ogres novada pašvaldība ir nolēmusi risināt jautājumu par piekļuves iespējām cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ogres 1. pasta nodaļas ēkā, Brīvības ielā 38.

Ēka Brīvības ielā 38, Ogrē, kurā izvietota Ogres 1. pasta nodaļa, pieder valsts akciju sabiedrībai (VAS) "Latvijas Pasts', līdz ar to tā ir 'Latvijas Pasts" atbildība nodrošināt piekļuves iespējas visiem cilvēkiem, t.sk. cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tomēr šis pienākums nav izpildīts.


Par to, ka šis jautājums ir aktuāls, liecina gan iedzīvotāju sniegtie ierosinājumi pašvaldībai, gan diskusijas sociālajos medijos, kurās tiek izteikti pārmetumi gan Ogres novada pašvaldībai, gan "Latvijas Pasts" par to, ka situācija joprojām nav atrisināta.


Lai risinātu šo problēmu, Ogres novada pašvaldība atkārtoti ir uzrunājusi "Latvijas pasts" vadību, taču 'Latvijas pasts" norādīja, ka atbilstošas piekļuves izbūves izmaksas ir ļoti dārgas, ko uzņēmums nevar atļauties, līdz ar to no viņu puses tiek izskatīta iespēja par pasta vietas maiņu. 


Tā kā "Latvijas Pasts" ir Satiksmes ministrijas pakļautībā esoša iestāde, Ogres novada pašvaldība ir nolēmusi vērsties pie satiksmes ministra Tāļa Linkaita ar lūgumu iesaistīties šīs problēmas risināšanā.


"Visiem iedzīvotājiem nepieciešama piekļuve valsts un pašvaldības pakalpojumiem, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pasts ir valsts pakalpojums, ko izmanto gan Ogres, gan citu novadu iedzīvotāji. Mēs aicināsim iesaistīties T. Linkaita kungu, lai varētu ātrāk atrisināt problēmu, kas ilgusi vairāku gadu garumā. Vēlos uzsvērt, ka mums ir svarīgi, lai netiku mainīta pasta atrašanās vieta, jo šobrīd tas atrodas pašā pilsētas centrā, līdz ar to tam var ērti piekļūt, kā arī iedzīvotāji ir pieraduši, ka šeit vienmēr ir bijis pasts. Mēs tikai vēlamies uzlabot piekļuves iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem," norāda Ogres novada priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Viņš arī atzīmē, ka pašvaldība ne tikai prasa no citiem, bet arī pati pamazām sakārto piekļuves iespējas pašvaldības iestādēm, piemēram, pārbūvējot kāpnes, izveidota uzbrauktuve uz Ogres novada Kultūras centru, izveidots pacēlājs tunelī zem dzelzceļa, drīzumā tiks pabeigta kāpņu pārbūve pie Ogres domes ēkas, kurā arī būs pieejams pacēlājs. "Mums ir svarīgi, lai iedzīvotāji jūt, ka mums rūp viņu labsajūta," vēlreiz uzsver E.Helmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43733

2019. gada 23. aprīlī, 15:35, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Vide • 2019. gada 24. aprīlī, 23:23
Būtu izcili, ja nodrošinot pieejamību, netiktu sabojāts vēsturiskās ēkas ārējais izskats un durvis.
viesis • 2019. gada 24. aprīlī, 14:15
Vides pieejamība Ogres novada sociālajam dienestam?!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet