Atgriezties pie raksta

Pie Ogres slimnīcas atklāj bērnu rotaļu laukumu Foto

Īsi pirms Lieldienām, pie Ogres slimnīcas, Ogrē, Slimnīcas ielā 2, tika atklāts bērnu rotaļu laukums, kas ir SIA "Ogres rajona slimnīca" lolojums un dāvana gan tiem, kas apmeklē medicīnas iestādi, gan arī tuvējās mājās dzīvojošajiem bērniem. 

"Pērn novēroju, ka dažkārt vecāki vai vecvecāki, apmeklējot SIA "Ogres rajona slimnīca" Ambulatoro nodaļu, vai kādu stacionārā ievietoto tuvinieku, līdzi ņem bērnus, kuriem drīz vien paliek garlaicīgi. Nereti, kamēr māmiņa ir pie daktera, tētis, kurš viņu atvedis, ar bērnu pastaigājas ap slimnīcu un apskata šeit izvietotās skulptūras. Ja vizīte ieilgst, viņi vienkārši sēž uz soliņa un gaida. Tā nu mums radās ideja izveidot pie slimnīcas nelielu bērnu pilsētiņu, kur mazajiem ķipariem, gaidot savus mīļos, būtu  ko darīt. Nav arī noslēpums, nereti bērniem no dakteriem ir bail.  Tagad došanās pie ārsta būs krietni patīkamāka, zinot, ka pirms vai pēc tam varēs parotaļāties,"  saka SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs, piebilstot, ka Ogre pēdējos gados atdzimst, kļūst aizvien skaistāka un rotaļu laukuma izveide ir SIA "Ogres rajona slimnīca"  ieguldījums arī kopējā pilsētas tēla veidošanā. 


"Šis rotaļu laukums domāts ne tikai tiem mazuļiem, kuri paši, vai kuru vecāki apmeklē slimnīcu, bet šeit var nākt parotaļāties arī tuvējās mājās dzīvojošie bērniņi," saka D.Širovs, aicinot pret jauno rotaļlaukumu, kurš organiski iekļaujas apkārtējā vidē, izturēties saudzīgi, lai šeit uzstādītie elementi vēl ilgi kalpotu un priecētu apmeklētājus. 


Viena no pirmajām jauno rotaļu laukumu izmēģina Loreta, kura atzīst, ka viņai tas šķiet ļoti saistošs, jo šeit var gan pašūpoties, gan kāpelēt. Meitene stāst, ka apmeklēt slimnīcu sanāk visai  bieži, jo te strādā gan viņas māmiņa, gan tētis. "Dažkārt man nākas pagaidīt, kad vecāki beigs darbu, lai varētu kopīgi doties mājup. Tad es sēžu ārā uz soliņa, vai ar draudzeni spēlēju ķerenes. Tagad, kad ir rotaļu laukums, laiks paies daudz ātrāk un būs ko darīt," priecājas Loreta. 


Novērtēt jauno rotaļu laukumu ar savu meitiņu atnākusi arī Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļas vadītāja Evita Līva. "Es ļoti priecājos, ka Ogrē tapusi vēl viena skaisti sakārtota un bērniem draudzīga vieta, kas turklāt ir pie mana darba. Šis rotaļu laukums pēc sava dizaina atšķiras no citiem un  labi iederas slimnīcas apkārtnē. Ceru, ka bērniem šeit ļoti patiks," smaidot saka Evita.   


D.Širovs piebilst, ka apkārtne ap slimnīcu tiek veidota askētiskos, gaumīgos  toņos, lai nerastos disonanse ar šeit jau uzstādītajiem vides objektiem. "Bērnu rotaļu laukuma atrakcijas veidotas no koka, kuram garantija ir desmit gadu un es ceru, ka tās kalpos vēl ilgi. Ceru arī, ka vandāļi šai sakoptajai vietai ies ar līkumu. Drošības labad esam uzstādījuši video novērošanas kameras un rotaļu laukums ir labi pārredzams arī no slimnīcas logiem. Mēs ļoti nopietni attiecamies pret vides sakopšanu. Šobrīd tiek izbūvētas arī jaunas 18 auto stāvvietas gan klientiem, gan personālam, lai slimnīcas apmeklējumu padarītu vēl ērtāku. Mums jau daudzus gadus izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniekiem un plānojam papildināt arī skulptūru dārzu," stāsta D.Širovs. 


Jāpiebilst, ka bērnu rotaļu laukuma elementus uzstādījis uzņēmums «Fixman», kas Latvijā ir vien no vadošajiem šajā jomā. 


Dzintras Dzenes foto

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43773

29. aprīlī, 07:39, Aktualitātes
Dzinta Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet