Atgriezties pie raksta

Ogrē 1.maijā tirgojas un svin svētkus Foto

Stādu tirdziņš laukumā pie Ogres novada Kultūras centra šodien pulcina stādu tirgotājus, tautas lietišķās mākslas priekšmetu darinātājus, amatu meistarus, pārtikas tirgotājus un, protams, pircējus.

Stādāmais materiāls ir plašā sortimentā un – ja iepriekš nav izdomāta konkrēta vēlme – izvēlēties nav viegli, jo stādi ir viens par otru vilinošāki. Tirgotāji padomājuši arī par cita veida precēm: maize, saldumi, kūpinājumi, konditorejas izstrādājumi, apģērbi, rotaslietas, podnieku, audēju, šuvēju meistarstiķi… Tas viss iegādājams Brīvības ielā. 


Pēteris Līcis ir stādaudzētavas "Ārītes" saimnieks no Viesītes novada Saukas pagasta. "Ar stādu audzēšanu nodarbojamies ceturto gadu – mēs esam zaļi iesācēji," tā ar savu saimniecību iepazīstina P.Līcis un atklāj, ka siltumnīcu celšana un viss, kas ar to saistīts, radies zināmā mērā pateicoties dzīvesbiedres diplomam, kas saņemts, beidzot Bulduru vidusskolu. "Audzējam rozes un citas puķes, ir arī tomāti – tā teikt, praktiskas mantas. Tas viss ir audzis Sēlijas sirdī."


Pircējiem dārznieks izstāsta, kā iegādātais augs pareizi iestādāms. Šopavasar iecienītākās esot floribundrozes, kas ir samērā viegli kopjamas, koši ziedošas ķekarrozes. Tām ir mazāka slimību uzņēmība nekā citām.


Rozes dārzā jāstāda šķērsas plaukstas tiesas dziļumā virs potējuma vietas. "Šī daļa tad apsakņojas, un, ja uznāk nežēlīgi barga ziema (tādas pie mums vēl nav aizmirstas) tad roze varētu izdzīvot," tāds ir rožu audzētāja padoms. 


Īpašu auru un arī skanējumu mājām un videi ap tām spēj piedot zemnieku saimniecības "Kalnmesteri" (Rūjiena) kalumi un metāla darinājumi. Te ir kamīna piederumi, interjera priekšmeti, dārza priekšmeti, arī pavardi. 


"Mums ir viss, sākot no naglas," teic kalējs Gatis, norādot uz itin pamatīgu eksemplāru. "Šo naglu guļbūves mājā iedzen sienā un var izmantot kā drēbju pakaramo, var cepuri uzmest. Pilsētas dzīvoklī es gan neko tādu nemēģinātu…" tāds ir meistara ieteikums.


Ogrēniete Astrīda uz šodienas Stādu tirdziņu nākusi ar konkrētu mērķi – dāvanai vajadzīgs visskaistākais rozes stāds. Un tāds arī iegādāts!


Ilze un Juris Tumulkāni daļu savas produkcijas novietojuši zālājā, jo podiem, vāzēm, šķīvjiem un citiem podniecības darinājumiem uz letes vien nesatilpt. 


Uz jautājumu – kāpēc vajadzētu iegādāties jūsu radītos izstrādājumus – Ilze atbild tā: "Pirmām kārtām – lai būtu prieks. Vīrs daudzus gadus strādā ar keramiku ne tikai ikdienišķai iztikšanai, bet arī tāpēc, ka darbā ir ielikts prieks, mīlestība. Visu laiku tiek meklēts kaut kas jauns, kas patīk pašam, savietojot kopā ar to, kas cilvēkiem noderētu ikdienā, dāvināšanai, lietošanai, virtuvē, uz svētku galda."


J.Tumulkāns piekrīt dzīvesbiedres teiktajam un piebilst: "Jāpriecājas pašam un jāpriecē arī citi cilvēki."


Stādu tirdziņš darbosies līdz pulksten 13.00. Rīkotājs – Ogres novada pašvaldības aģentūra "Ogres novada Kultūras centrs". 

Latvijā 1.maijs ir Darba svētki. Šodien atzīmē arī Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43792

2019. gada 1. maijā, 11:35, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Hm • 2019. gada 4. maijā, 02:26
Liels fuj par reklāmu. Reklamēja, ka būs stādu tirgus. Man dārza nav, stādus nevajaga, uz tirgu negāju. Bet izrādās, ka amatnieki un ražotāji arī bija. :((((((( tas nav godīgi!!! Organizatori!!! Nopietni piedomājiet, kā veidojat reklāmu.
>To ir • 2019. gada 3. maijā, 09:22
Var redzēt, ka esi andelmanis, kā tāds apkārt braukājošs žīdu pauninieks. Citiem ir jāstrādā un nav laika klaiņot apkārt un pētīt cenas citur. Ak tu jampampiņ, "Ogrē NAV dārgi"!
To ir • 2019. gada 2. maijā, 17:25
Var redzēt neesi tirgotājs, bet *irsējs. Braukātu apkārt un zinātu cik kur maksā vieta par tirgošanos, dziedātu citu dziesmu. Ogrē NAV dārgi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet