Atgriezties pie raksta

Pabeigti kāpņu pārbūves darbi pie Ogres novada pašvaldības ēkas

Ir pabeigti kāpņu pārbūves darbi pie Ogres novada pašvaldības ēkas Brīvības ielā 33, Ogrē, līdz ar to ir ievērojami uzlabojusies vides pieejamība šai ēkai un tajā izvietotajām iestādēm.

Ēkā Brīvības ielā 33, Ogrē, atrodas novada pašvaldības centrālā administrācija un tās struktūrvienības, kā arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Ogres Klientu apkalpošanas centrs. 


Kāpņu pārbūves darbi tika uzsākti 2018. gada septembra beigās. Ziemas periodā darbi tika pārtraukti, bet, iestājoties būvdarbu veikšanai piemērotiem laika apstākļiem šopavasar, tie atkal tika atsākti. Turpinot projektā paredzētos darbus, pavasarī tika ieklātas granīta plāksnes, izveidots betona bruģakmens segums, ierīkots apgaismojums un veikta apzaļumošana. Vides pieejamības nodrošināšanai ir izbūvēts pacēlājs, kas darbosies pašvaldības darba laikā.


Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Ir sakārtots vēl viens pašvaldības infrastruktūras objekts, lai uzlabotu vides pieejamību, lai ikviens cilvēks varētu iekļūt ēkā un saņemt pašvaldības un VSAA pakalpojumus – to varēs izdarīt, izmantojot pacēlāju. Pēdējos gados pašvaldība ir daudz paveikusi vides pieejamības uzlabošanā, pārbūvējot kāpnes, izveidojot atbilstošas uzbrauktuves, ierīkojot pacēlājus un veicot citus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu piekļuves iespējas visiem iedzīvotājiem, tai skaitā cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Aicinu visus pakalpojumu sniedzējus, t.sk. valsts iestādes, daudz atbildīgāk rīkoties vides pieejamības uzlabošanai.”


Tuvākajā laikā pašvaldība plāno iesaistīt apvienību “Apeirons” visu Ogres novadā esošo pakalpojumu sniegšanas vietu apsekošanā, lai precizētu situāciju vides pieejamības nodrošināšanā un izvirzītu konkrētus uzdevumus konstatēto trūkumu un nepilnību novēršanā.


“Esam nosūtījuši vēstuli satiksmes ministram saistībā ar to, ka vides pieejamība nav nodrošināta pasta nodaļās Ogrē. Pašvaldība ir vairākkārt vērsusies VAS “Latvijas Pasts”, diemžēl nekādu uzlabojumu nav. Tā kā šis uzņēmums ir Satiksmes ministrijas pakļautībā, nolēmām lūgt ministriju iesaistīties šīs ieilgušās problēmas risināšanā,” runājot par vides pieejamību, papildina E. Helmanis.


Jāpiebilst, ka ēkā Brīvības ielā 33 atrodas arī Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļa un kāpnes ir iecienīta vieta kāzu un citu ģimenes svinību iemūžināšanai. Pēdējos gados, kad kāpnes bija sliktā tehniskā stāvoklī un vizuāli nepievilcīgas, fotografēšanos, iemūžinot svarīgo dzīves notikumu – laulību reģistrāciju –, bija pagrūti veikt. Tagad kāpnes ir ieguvušas jaunu veidolu, un arī fotografēšanās būs ērtākā. 


Būvdarbus veica SIA “I.K.Būve” saskaņā ar SIA “BT Projekts” izstrādāto būvprojektu.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43796

2019. gada 2. maijā, 10:24, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Andris • 2019. gada 5. maijā, 18:26
Iekšpagalmus labāk būtu pietaisījuši!
Z.Maija • 2019. gada 3. maijā, 23:46
Ogre paliek skaistaka.
Lunis • 2019. gada 3. maijā, 13:32
Pacēlājs tur DIEMŽĒL ir , kas manā uzskatā ir stulbums ! vējā izsviesta nauda , jā jā protams tas viss atbilst prasībām. Pacēlāju var redzēt margu labajā pusē galā pašā augšā. Domes ēkai ērti pieklustamā par smuku uzbrauktuvi no ēkas labās puses. Tā tajā iekļūst 90% darbinieku un viesu , neba viņi rāpjas pa šim stāvajām kāpnēm. Trepes uztaisītas smuki monumentāli , tika tasīt speciālu pacēlāju invalīdiem kuru vajadzībām domātā infrastruktūra tur tāpat jau bija. Trepes man patīk , domes ēka ar smuka moderna.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet